Jump to content

Informatii tinichigerie


blueyed
 Share

Postare recomandată

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ice_2k

    21

  • blueyed

    13

  • DragosR

    6

  • ovidiu_vr

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

ok. postez aici niste service-uri .. sper sa nu fie asta o problema. :banghead:

Nu stiu la care sa ma duc sa repar machineta. Ma gandesc sa nu ii faca cine stie ce altceva la masina .. cat o las la ei sau sa nu faca treaba buna (adica sa imi lase mici imperfectiuni pe principiul "las-o bah ca merge-asa !") sau alte figuri cu plata (nu vreau sa dau bani la service si apoi sa alerg dupa cei de la asigurare sa ii iau inapoi). Va rog, daca stiti de vreunul care face treaba buna si sunt seriosi, indrumati-ma.

Augsburg International

Ciclop (2 unitati service)

Automecanica (6 unitati service)

Dab Auto Serv

Arian Motors

Lasting construct

ONU Multi Trade

Rombeton (pe ei ii cunosc)

Vyos impex

BAD Import Export

Inscut Bucuresti

Mega Prod Service

Sandu Servcom

Autowab

Auto as international

Astea sunt. Mersi anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

ok, am fost si eu la cei la care a fost blueyed. Concluzii:

BUNE:

1. Capota a iesit bine, atat indreptarea cat si vopsitul.

2. A fost gata intr-o zi, asa cum au promis

RELE:

1. Nici un pic de respect pt curatenia din masina. S-au suit pe scaune cu aceleasi haine cu care se bagau sub masini, deci scaun sofer varza. Urme de mizerie pe volan, skimbator, usa.

2. De fapt asta e lucrul care m-a enervat cel mai rau: duminica pe la 6-7 seara il sun pe acest domn george (seful service-ului) si-i spun ca vreau sa vin luni dimineata pt o capota, etc. zice ok, ne vedem maine. buuun. ajung luni acolo pe la 10, el nu era acolo dar era un tip dan care mi-a zis ca sunt cam algomerati si sa-l sun pe dl george sa-l intreb daca o pot lasa azi sau sa ma intorc miercuri... il sun (el era deja cam iritat ca-l sun iar) si-l intreb. zice s-o las azi. bun, o las acolo si plec. pe drum imi amintesc ca pe capota aveam 2 indoituri iar pe una din ele am uitat sa i-o arat dlui dan (era mai putzin vizibila). ok, nestiind nr lui dan il sun pe dl george. el se enerveaza la culme ca ce-l sacai atat si incepe sa tzipe la mine ca sa-l las in pace ca baietii lui stiu ce fac si sa nu-l mai stresez atat. Am ramas cam socat... ce s-a intamplat cu clientul nostru - stapanul nostru? Ok, ma duc a doua zi sa iau masina si ii zic lui dan ca vreau sa vopsesc si prelungirile/bandourile/manerele usilor si daca-mi poate da un pret. zice sa-l sun pe dl. george si sa vorbesc cu dansul. Pe langa astea, mai am de vopsit si 2 usi, o aripa si o bara spate care sunt zgariate si le voi face pe casco, asa ca era o lucrare de cel putzin 20 de milioane. Il sun din nou pe dl george si il intreb de bandouri etc fara sa ajung la usi/aripa/bara. Imi raspunde foarte deranjat ca daca vreau sa vin la service sa se uite si-mi zice acolo. buuun. si faza frumoasa... dupa cateva secunde il suna cineva pe cealalta linie (s-a auzit un beep) la care el raspunde direct!! fara sa zica la revedere, ma scuzati un pic, CEVA! Il sun din nou, imi zice ca vorbeste pe cealalta linie. Dupa faza asta nu m-a mai sunat! Din pctul meu de vedere asta deja e inacceptabil, prea multa nesimtire fata de client. Imi voi face tot restul la 3cmc, unde am vorbit deja cu seful de service care e cu totul alt gen de om. A fost amabil, asa cum ar trebui sa fie cu clientul un om care stie si vrea sa faca bani.

Modificat de Ice_2k
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ice 2k@ E foarte ciudat ce ai patit... :scratch:

Eu am fost de mai multe ori acolo,o data cu masina mea,si cu ale unor prieteni si cunoscuti (si de pe Forum)

Toata lumea a fost foarte multumita si nu au fost nici un fel de discutii...nu stiu ce sa cred. Eu am procedat putin mai simplu,asta e masina,vreau asta,asta si asta...cit ma costa ? Daca imi convine cind pot s-o aduc ?

Predarea masinii dimineata la ora 08.00

Scurt si la obiect.

Poate l-ai prins intr-o pasa proasta,poate si tu l-ai siciit prea mult...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ice 2k@ E foarte ciudat ce ai patit... :scratch:

Poate l-ai prins intr-o pasa proasta,poate si tu l-ai siciit prea mult...

<{POST_SNAPBACK}>

Asa ceva nu e normal...orict de plictisitor ai fi...trebuie sa accepte ca tu esti porst si de aia intrebi ca nu intelegi ce si cum, si pe banii tai trebuie sa faca cam ce vrei tu...asta daca it ivrea banii intr-adevar.

E cam cum faceam la scoala cind intrebam pina intelegeam ceva si deja ma enervam eu in locul profului ca nu se enerveaza ala pe mine...dar isi facea meseria

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici eu nu am avut probleme de comportament...poate si pt. ca aveam 2 recomandari. In privinta curateniei...eu m-am trezit cu masina spalata si lustruita!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Viorel sunt convins ca ai avut oameni care au plecat multumiti de-acolo. Repet, in privinta calitatii indreptarii/vopsirii capotei nu am ce comenta, e ca noua. Dar atitudinea lui a fost total aiurea... Poate chiar l-am prins intr-o pasa proasta,dar asta n-ar trebui sa fie problema mea. Oricum, prefer asa decat sa fii avut plangeri la adresa calitatii lucrarii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aveam 2 recomandari => m-am trezit cu masina spalata si lustruita!!!!

Bingo :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

... Poate chiar l-am prins intr-o pasa proasta,dar asta n-ar trebui sa fie problema mea. Oricum, prefer asa decat sa fii avut plangeri la adresa calitatii lucrarii.

<{POST_SNAPBACK}>

si daca o sa mai ai cumva nevoie, (Doamne fereste! ) o sa mai mergi acolo?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Ice: nu cred ca recomandarile au avut vreo legatura cu spalatul masinii; presupun ca a fost nevoie de capota curata +partea lovita de pe dreapta si au spalat-o toata. Cand m-am dus sa ridic masina, un nene tocmai o lustruia; prin recomandari am vrut sa spun ca 2 persoane mi-au recomandat acel service cu MARE caldura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au spalat-o ca sa vada bine orice lovitura/zgirietura etc.

Si mie mi-au spalat-o.

Iar in ceea ce priveste calitatea lucrarii,eu nu am intilnit un alt service care sa lucreze la fel de bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Evergreen eram dispus sa trec cu vederea ca a tzipat la mine. Dar ca mi-a inchis si telefonul in nas in timp ce-i propuneam o alta lucrare... no way! De-acum 3cmc scrie pe mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Ice 2k sincer,si eu as proceda la fel...

Eu cred ca-l si injuram... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:lol: Ma gandesc doar ce parere ar avea dac-ar stii ca prin comportamentul lui a dat cu piciorul la 20 de milioane...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

20k e putin pt.el,nu ai vazut cite masini are in curte ?

De cite ori am trecut pe acolo,avea curtea plina numai cu masini tari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce pot sa zic... de colo, de colo se aduna. Oricum, asta e acuma, ce-a fost a fost. Nu prea inteleg de ce a fost asa mare diferenta de comportament, da' ma rog, cine stie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

20k e putin pt.el,nu ai vazut cite masini are in curte ?

De cite ori am trecut pe acolo,avea curtea plina numai cu masini tari.

<{POST_SNAPBACK}>

Asta nu este un motiv ca sa te porti asa cu un client. Daca nu vrei, nu te apuci de lucrare; dar nu urli si nu inchizi telefoane, pentru ca totusi nu suntem la usa cortului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Un prieten foarte bun m-a rugat sa il ajut cu niste informatzii referitoare la niste adrese de service-uri auto, eventual niste persoane particulare sau locuri care il pot ajuta sa rezolve niste probleme minore de caroserie la un VW.

Problemele pe care le are sunt urmatoarele:

1. Lateral dreapta tabla este usor infundata, pe aripa spate, diametru cam 5cm. Se observa in lumina soarelui.

2. Bara fatza are vopseaua sarita pe o portziune cu dimetrul de 7-8cm. Practic este sarita de tot vopseaua pe acea portiune.

Daca nu cere prea mult, eventual cam cat e normal sa plateasca pentru remediere la fiecare problema. Cam cat costa toata treaba asta pentru fiecare din probleme.

In cazul in care topicul este deschis intr-o sectiune nepotrivita sau daca moderatorii cred ca are mai multi sorti de izbanda in alta sectiune,rog sa se mute! :) Multumesc

Numai bine tuturor!

LPH

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dute la service_ul din baneasa fac treaba foarte buna baietii acolo , dupa tinichigerie intreaba de GABi iti vopseste masina impecabil ...bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

la c-ta tinichigerie si vopsitorie se face cu multa atentie la SFERA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Hehehe, uitaindu-ma pe acest topic din 2005 ma apuca rasul azi in 2011...unde o fi dl. George care refuza lucrari de 2000 lei?....Mai are asa mult masini in curte? Eu care am de vopsit acum ceva, sigur nu ma duc la el , dupa cele povestite de ice2k...Isi mai permite oare azi sa ii fituiasca pe clienti?....

Divaghez, insa unde naiba o sa imi vopsesc eu indoitura din usa spate la masina mea...??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!