Jump to content

Informatii tinichigerie


blueyed
 Share

Postare recomandată

Asadar, am reusit sa lovesc usor masina. Dadeam cu spatele si am atins-o de un perete. Pagubele sunt relativ minore: spoiler spate zgariat destul de adanc dar nu indoit, zgarietura fiind fix langa usa spate dreapta, aripa dreapta spate usor infundata si zgariata in profunzime pe o distanta de aproximatix 15-20cm, de la busonul rezervorului de benzina spre spate. Cum nu am apucat sa-mi fac CASCO :) trebuie s-o repar pe banutii mei. Acestea fiind spuse, va rog sa ma indrumati catre un service unde as putea s-o repar si vopsesc la preturi decente. Partea de tinichigerie o pot rezolva cu o cunostinta dar trebuie s-o vopsesc sa iasa bine. La service-ul unde lucreaza cunostinta se face si vopsitorie, am vazut si cateva masini straine, vopsitorul a spus ca mi-o poate face (chiar f ieftin), vopsind toata aripa+prelungirea (nu stiu cum ii spune) care vine deasupra usilor pana spre capota. Pretul per total e super ok dar mi-e teama de partea cu vopsitul pentru ca nu stiu cum lucreaza. Au cuptor acolo si m-au asigurat (era si normal) c-o sa iasa bine, la culoare

Am citit prin mai multe posturi de o firma 3cmc (?)...alte recomandari?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ice_2k

    21

  • blueyed

    13

  • DragosR

    6

  • SSorin

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

3cmc sigur iese mai scump. incep sa se intinda la preturi. cred ca se stabilesc si dupa "moaca"

Modificat de mmneg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am moaca de baiat sarman :) Cei cu care am discutat ieri mi-au spus pretul TOTAL: 2,5 milioane...mi se pare infim si d'aia am dubii privitoare la calitatea lucrarii. Azi mai merg la 2 service-uri, tot prin cunostinte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

eu am masina in service de 2 zile. azi iese de la vopsit dar o ridic abia luni (trebuie sa plec dupa amiaza din oras pentru weekend).

Ma costa vopsit de aripa - cu reparatie de thinichigerie cam 4.5 milioane leo. Bara spate si bara fata vopsire 4 milioane bucata.

Hayon portbagaj revospit si indreptat putin inca 4.5 milioane.

Masina se face in service la Opel - Bd. Timisoara. Acolo am dus-o deoarece directorul de la 3cmc a plecat si acolo e acum. Tot de vopsitorie se ocupa si la Opel..

concluzia mea: pretul total de 2.5 este muult prea ieftin (anul trecut in octombrie am vopsit cu 3 milioane la 3cmc bara fata noua si tot 3 capota ca sa scot decuparea de la emblema)...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

eram la semafor pe Bd.Unirii oprit . In spate a venit un 206cc si a oprit si el. La 4-5 secunde a venit si un cielo cu un individ baut care nu a oprit .. a lovit 206 tare care a sarit in mine. eu aveam frana calcata.. din pacate mi-a indoit putin hayon, rupt bara spate si spart un stop :)

bagat masina la service cu 2 dosare (revopsesc si bara fata ca avea o lovitura mica de bordura si aripa dreapta spate care a fost lovita in 2000 si acum crapase chitul).

sunt un norocos ca nu am portbagajul evantai facut.. am avut carligul de remorca original vw pe care l-am taiat pur si simplu dar i-am lasat armatura sub bara. Asta a facut sa nu ma indoi deloc..

hai ca scot o poza sa vedeti ce e acolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Brady indreptat usor si vopsit un element : 4-5 milioane (pe asigurare, dar mi-a spus tipul de acolo cat era factura). Si am fost multumit de cum a iesit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa orele 14 ma duc la un service cu recomandari. Am sa va spun luni ce si cum. Din pacate, tre' sa ajung si la politie sa dau cu subsemnatul :wub:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@voinea vreau sa-mi repar si eu in curand capota (are o infundatura minora dar trebuie vopsita). Ce-mi recomanzi, 3cmc sau Opel unde ai fost tu? La 3cmc mi-a zis 4 milioane. Mersi.

Modificat de Ice_2k
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

stai sa vedem cum iese la Opel. Sunt prima data in service la ei dar seful lor este prieten cu mine de 5-6 ani.. deci merg pe mana lui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost la service-ul de care va spuneam mai devreme recomandat de 2 persoane. Una dintre ele aduce masini din DE lovite si le repara acolo. Am vazut in curtea serviceului masini reparate si vopsite - IMPECABILE!

Am vazut masina reparata si vopsita a celui de-al 2-lea "recomendator" - IMPECABIL realizata. S-a uitat boss-ul la masina mea, pret 7 milioane toata lucrarea. Mai exact 3,5 mil/element reparat/vopsit. Cum spuneam intr-un alt topic, am o ciupitura de vopsea pe capota, pretul la acelasi service 3,5 milioane. Am 2 recomandari excelente pentru acelasi service si un buzunar golit de o firma de termopane. Luni la 8 ar trebui sa duc masina; timp de executie: 2-3 zile. Ce parere aveti?

EDIT: am sa ma duc aici s-o repar

Modificat de blueyed
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3.5mil pe piesa? ai un numar de telefon si-o adresa de-acolo pls? :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spune-ne te rog si noua service-ul acela. Si cum il contactam, gasim etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu sa va spun exact adresa si nici tel nu am, ca punct de reper ar fi Str. Calarasi. Luni am sa notez adresa si nr. de tel al boss-ului. Am sa rog azi un prieten sa-mi faca cateva poze "before". Repet, am vazut masini facute de ei, NU-ti dai seama unde si ce a vost vopsit/reparat. Intre timp am descoperit o a 3-a persoana care mi-a recomandat calduros acel service. Va tin la curent. (220V :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Strada se numeste Teleajen,o sa pun si numarul si un nr.de tel.in citeva zile.

Daca vrea cineva,il pot conduce eu,este la 2 strazi de mine,adica zona Calarasi/Orzari/Popa Nan.

Pe "sef" il cheama George si ce mai pot sa va spun este ca lucreaza si cu niste firme de asigurari (dar nu stiu care)

Ce conteaza cel mai mult e rezultatul final,iar aici sint "premianti"

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Str. este Teleajen nr. 53. Am uitat sa iau nr. de tel :huh:

Am dus astazi masina urmand a se efectua urmatoarele operatiuni:

- vopsit capota (aveam o ciupitura pe vopsea de 3-4cm)

- indreptat si vopsit aripa dreapta spate

- reparat si vopsit tot spoilerul spate

- ridicat spoiler fata (are un luft de 1 cm fata de capota)

Pret: 10, 5 milioane

Maine seara e gata

Am facut poze cu pagubele dar sunt pe telefonul unui amic. Cum le descarca am sa le postez; am sa postez si poze cu masina reparata.

Multumesc lui Viorel pentru recomandari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca-ti amintesti, ia si numarul de telefon cand iei masina :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Ice_2k: se rezolva dar iti recomand sa te duci direct acolo pentru evaluare. Daca-l suni pe boss George o sa te invite sa-l vizitezi, garantat. Azi iau masinuta si stau cu inima stransa; sper ca o sa iasa f bine..or else :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai o sa ma duc da' vreau sa vorbesc cu omul mai intai... eu am de reparat o chestie foarte mica in capota (de fapt aici se pune doar vopsitul) si as vrea sa mai vopsesc prelungirile de bara + bandouri + clante.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Ice_2k: read my lips: 3,5 mil/element. Eu pe capota aveam vopseaua sarita pe o portiune ovala (un soi de vierme mai gras) de cca 3-4cm -> vopsit toata capota = 3,5 milioane

Spoilerul spate era zgariat serios dar nu indoit, fix pe laterala din dreapta, spre roata; fie ca imi facea doar partea aia, fie ca imi face toata partea (asa am cerut datorita unor mici lovituri mai vechi)= 3,5 milioane. L-am intrebat daca mai discutam ceva la pret si m-a informat foarte clar ca discutam in sus daca vreau :wacko:

Ca bonus am primit doar repozitionarea spoilerului fata

Modificat de blueyed
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

i'm reading your lips, DAR: cu capota mi-e clar! 3.5mil! Dar pt prelungiri care-s mult mai mici? Dar pt bandouri? Dar pt clante? N-o sa-mi zici ca fiecare clanta si fiecare bandou ma costa 3.5mil! D-aia vreau sa vorbesc cu omul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buuun, am luat masina. Eu zic ca a iesit foarte bine. Mi-au indreptat si vopsit aripa spate dreapta impecabil; mi-au reparat si vopsit spoilerul spate impecabil. Am o mica problema cu capota. Ieri eram euforic ca am rezolvat masina dar azi dimineata am observat ca intr-un loc, intre vopsea si lac s-au "prins" 2 firicele de praf. Se observa doar la o privire atenta, cm cu cm. Ce naiba sa fac acum? :D Nu ma deranjeaza dar mi-e teama sa nu afecteze viata lucrarii sau sa nu-si dea in petec la spalatorie/polish

@Ice_2K: persoana de contact: Dl. George, seful service-ului

Tel: 0722.604.885

Una peste alta sunt multumit de lucrare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am spus de mai multe ori: 10,5 milioane sau 3,5 mil/element

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!