Jump to content

Volan piele


varul maftei
 Share

Postare recomandată

Ma interesa daca se poate aduce exclusiv pe linie de service, cu comanda la Skoda, fara alti intermediari sau "3rd parties". Stie cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru asta exista telefoanele de la reprezentantele Skoda din RO. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a facut cineva volanul la EX-TA AUTO ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru asta exista telefoanele de la reprezentantele Skoda din RO. ;)

:pale:

M-am interesat. Se poate pune varianta simpla cu piele (adica nu cea sport sau cea cu controale audio pe ea - astea nu sunt disponibile).

Costa 571 Ron si e accesoriu Skoda original.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unde te-ai interesat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unde te-ai interesat?

Brady, pe Iuliu Maniu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Noroc,

Unde gasesc un volan de piele NOU, fara comenzi suplimentare pe el dar cu airbag, pentru SHARAN?

Multumesc :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salut.

incercati si varianta asta daca vi se pare ca lucreaza bine:

http://www.craiovaforum.ro/vanzari-autotur...e-219655-2.html

0767243524

0746556848

Nu am facut la el, doar ma interesasem ptr un PEUGEOT... Si as vrea sa il fac si la LUPO... cand voi avea bani :D

0720049812

Sunati si la nr asta ptr imbracat volan in piele... Este din Craiova

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am volan din piele din fabrica:D avand varianta sport :wub: ,si la mine a inceput sa dea semne de oboseala:(( si am 135 000 km:D,eu il ingrijesc cu crema pt maini dove,dar are efect maxim o jumatate de ora,apoi revine la starea initiala:( exista cumva solutii care refac pielea???oare??? :rolleyes: ...am atasat si o poza :wub:

post-13721-1247065423_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@if02ffp: ai incercat sa-l stergi cu lapte demachiant doina ?! ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si crezi ca il mai poti tine in mana dupa ce faci acest lucru. Eu am dat pe scaunele de la GTI si tin sa spun ca la o frana mai brusca ma duceam in fata ca pe sanie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doru.tanasoiu

Pune si tu antiderapant pe scaun..... :Driver: .A incercat cineva cu silicon lichid?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Produsele de la Turtle Wax pentru piele sunt de exceptie. Totusi, pentru volan si schimbator n-as folosi nimic altceva in afara de apa si sapun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am folosit laptele Doina chiar si pt volan si schimbator, nu numai pt tapiseria din piele si s-a comportat excelent. Are un bun efect in timp si nu este nicio problema din pct de vedere al aderentei mainii pe volan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Domnilor, pe care din cei 2 imi recomandati; d-nul Filip (Bucuresti) sau d-nul Gabi (Craiova). Precizez ca nu ma intereseaza distanta...doar sa iasa bine

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Riddler Salut Riddler ! Nu am incercat cu lapte demachiant Doina,dar o sa incerc .eu de obicei dau cu crema pt maini Dove,dar o sa incerc si cu Doina :) ...ms mult pt sugestie pwp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai mare grija cu laptele Doina. Trebuie sa stergi foarte bine dupa ce cureti cu laptele Doina pentru ca va aluneca foarte tare volanul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca laptele Doina este aplicat cu rondele de demachiaj, sau chiar si cu vata, dar binenteles intr-o cantitate rezonabila (adica nu turnat din plin) nu este nicio problema. Cel putin la mine nu a aparut nicio problema; nu a fost nevoie nici sa sterg dupa aplicare, dar la fel de adevarat este faptul ca dupa ce am terminat toata operatiunea (volan, schimbator, tapiserie) au trecut ore bune pana am plecat cu masina respectiva; probabil ca in acest interval de timp pielea a absorbit f bine laptele Doina. Ca fapt divers, inainte de a pleca cu respectiva masina, am testat cu un servetel sa vad daca sunt urme de grasime pe tapiserie, dar nu a fost nicio problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde foarte mult si de ce calitate este pielea AM folosita la astfel de operatiuni ca degeaba lucreaza el foarte bine daca materialul se dovedeste ca nu rezista foarte bine in timp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este. Deaceea omul lucreaza cu pielea lui, probabil garanteaza ptr calitate.

Uite o poza a unui coleg de pe alt forum:

http://img143.imageshack.us/i/dscf0375ck8.jpg/

http://www.peugeotclubromania.ro/forum/att...mp;d=1203523290

si ce spune omul:

"Primavara i-a adus leutului o husa din piele mulata pe volan. Cel care a confectionat-o e cea mai meticuloasa persoana pe care am cunoscut-o. "

Dupa cum se vede, volanul este imbracat acum aproximativ 1 an si jumatate...

Daca vrei iti fac rost de nr lui de tel sau id de mess sa vezi cum s-a comportat volanul pana in prezent...

Sa fie inteles: nu fac reclama, nu il cunosc pe cel care lucreaza, eu am aflat de el cautand sa imi imbrac eu volanul, inca nu am facut-o din cauza de motiv de bani lipsa :P.

Am pus link-ul ptr cei ce cauta si nu au gasit nimic pana acum.

Poate le va fi de ajutor.

Oricum, la banii de ii cere, cred ca merita...

Modificat de R_a_z_v_a_n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit numele d-nului gabi (ghebriel) pe multe forumuri (cautare google dupa nr. tel, club audi, bmw...), nu il cunosc, nu mi-a lucrat (..pana sapt viitoare, m-a programat vinerea cealalta...) dar am inteles ca respectivul lucreaza ff bine. Daca vrei, lucreaza si cu pielea adusa de tine (atunci e mai ieftin cu 50 ron) si prefera situatia aceasta cand proprietarul vrea o culoare..mai pretentioasa..sa zicem...alb, crem..cred ca in astfel de cazuri, in timp...vor fi probleme si omu` nu vrea sa ii reprosezi lui. In rest, materiale bune, manopera super ok, durata 3 ore, pretul 200 ron...iar personajul..`old school`. Deocamdata atat, ca stiti vorba aia ``la pomu` laudat..``

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

ai facut lucrarea? Ne arati si noua niste poze? Eu am vazut la un PGT 206 volan facut de 1 an jumate... Singura problema este ca l-a facut rosu+negru, iar partea de piele rosie isi pierduse putin din culoare.. In rest perfect intins, cusaturi ca din fabrica...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, sunt nou pe forum si eu am cautat mult sa imi imbrac volanul in piele, pana la urma m-am oprit la o solutie relativ ieftina, 60 ron, rezultatul dupa mine este acceptabil,o sa atasez si cateva poze. :)

post-51217-1251806928_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu a mers facuta fara imbinarea aceea de sus?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!