Jump to content

Setari Octavia 3


Al Bundy
 Share

Postare recomandată

Butonul pe mijloc au masinile cu alarma OEM. Functioneaza la fel!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc asa este.

Am vrut sa spun daca se poate seta diferentiat adica luminile din fata sa functioneze si cele de spate sa fie oprite

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AL o2 se paote. de ce sa nu se paota si la O3?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristi, cred ca e vorba de plafoniera spate, care se pare ca nu are buton cu pozitie OFF ca la Octavia 2..... 

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, dar chiar nu stiam ca nu i-au pus butoane si in spate ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles ca la Brady, daca esti interesat iti activeaza baietii de la service toate optiunile posibile cu vag-comul fara sa afecteze garantia. Stie cineva de treaba asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu VAS-ul cred.... nu are de ce sa iti afecteze garantia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si cum se poate afla lista de optiuni disponibile pentru activare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La reprezentanta ? ... cam greu sa iti puna la dispozitie asa ceva...

 

altfel - doar cu interfata conectata pe masina, vezi sigur ce se poate si ce nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si avand in vedere ca masina e una, nu exista liste de genul asta care sa pluteasca pe internet? Si eu stiu ca daca am luat nu stiu ce optiune, aia e deja activata sau nu... Sunt si eu curios, dar sunt complet in ceata la ce se poate si ce nu activa in felul asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar in timp, se vor strange aceste informatii, avand in vedere ca vorbim despre o platforma noua.

 

pe masura ce vom activa diverse functii, vom posta tot ce merge si ce suporta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cornering, staging, detectorul de oboseala, sistemul de protectie proactiva, Hill Hold ar trebui sa se poata activa si sa functioneze cum trebuie fara interventii fizice asupra masinii. Pana la urma astea tin doar de soft, ramane de vazut daca centrala le suporta si de unde anume se activeaza.

Ar trebui sa se mai poata activa si senzorul de presiune pneuri sau driving mode selection dar fara butonul care sa le controleze functionalitatea o sa fie limitata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

 

Al Bundy, imi poti spune si mie te rog cu ce versiune ai activat staging-ul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

avand interfete originale, folosim ultimele verisiuni. Acum este 12.12. released

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin, in momentul de fata poti activa absolt toate optiunile posibile pentru o 3?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

No, in functie de masina, vedem ce suporta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deocamdata, daor staging stim sigur ca se poate activa. 

Mai facem sapaturi. cine este dispus sa puna masina la bataie pentru Teste?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  Cu ocazia incidentului cu Front Assistul defect prezentat aici http://vwforum.ro/topic/106025-eleganta-octavia-14-tsi-dsg/page-2?hl=%20eleganta%20%20octavia  si pentru cine intereseaza filmarea https://d.transfer.ro/transfer_ro-12oct-09c896179947bd.zip (inclusiv problema cu Bolero blocat pe ecran negru filmata) am aflat :

 

   - momentan nu exista KIT RETROFIT pentru Adaptive Cruise Control (am inteles ca asa se numeste)

       Rasp celor din Cehia confirma pentru un moment spusele lor: <> Regarding the Adaptive cruise assistant we would like to inform you that as long as this part is not present in ŠKODA original
accessories it can´t be officially installed. Please keep in touch with your dealer who will receive an information in case that
it will be released in the future.<>

 

  - ei sustin ca nu se poate activa nimica pe noua platforma, orice activare in prezent facandu-se in baza unui key emis de producator (inteleg ca voi deja ati distrus mitul asta FELICITARI ! )

 

  - legat de Front Asist azi mi-a pus o frana aiurea pe linia de tramvai nu era absolut NIMIC in fata - sa ma bucur ca sistemul franeaza singur? sau sa ma gandesc ca daca era un camion in spate aveam acum prima O3 cabrio ?-

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil se refereau la alte activari, nu gen staging.

Pai nu mai inteleg, cand trebuie sa franeze Front assist-ul nu o face dar cand nu ai nimic in fata franeaza asa de capul lui?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!