Jump to content

DIY - Logo-uri Radio Composition Media


Sterescugabriel
 Share

Postare recomandată

la composition colour nu se pot pune acese log-uri?

 

Tu te referi la composit media de pe g6?

Daca da, atunci nu cred ca se potrivesc, intrucat cu siguranta logo-ul afisat de acel display este diferit ca aspect/proportie fata de cel afisat de composit media de pe g7. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salutare !

Nu am mai gasit nici un alt topic despre Composition Media de pe Golf VII asa ca intreb aici:

Mai are cineva probleme cu redarea muzicii prin bluetooth ? Cam la 15 secunde melodia se intrerupe si apoi revine, ceeace este cumplit de enervant.

De asemenea la redarea mp3 de pe card sau USB, unele melodii sunt trunchiate, se termina pe la jumatate, desi acelasi fisier ascultat pe calculator/telefon este redat normal.

Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut si La multi ani!!! timp de doi ani de zile de cand am masina, nu am intalnit  probleme legate de redarea mp3 - urilor de pe USB, card, CD, sau prin bluetooth. Singura problema pe care o intampin este cu  touch display-ul, care schimba singur posturile radio, melodiile daca sunt redate de pe orice sursa, USB, CD, etc...atunci cand sunt temperaturi reduse si  umiditate crescuta. Dupa un interval de timp de 5-10 minute pana se incalzeste habitatul masinii, dispar problemele. Inclin sa cred ca sursa problemei mele este stergerea display-ului cu servetele umede ( gen cele ptr lentile de ochelari ) sau la spalatorie cu diverse solutii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc !

E cazul sa fac o vizita la service atunci, va tin la curent daca rezolva ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca aveti in continuare nevoie de logo-uri. Sau altceva "grafica" va stau la dispotie

Skill-uri

Adobe Photoshop - Mediu

Adobe Ilustrator - Incepator

 

Logo-ul prefer sa il refac vectorial in illustrator asa poate fi marit pana la infinit fara sa pierzi din calitate.

Daca aveti nevoie de ceva voi incerca cu mare drag sa va ajut dati-mi mesaj in privat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am o problema caci am luat masina de la Midocar la 11000km si aveam deja anumite logouri pentru anumite posturi puse :) doar ca acum ca printr-o "minune" negativa vad ca au disparut! si nu stiu ce sa-i fac! Tind sa cred ca tot vremea de afara precum si umiditatea crescuta ar fi cauzele majore...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le-am mai sters si eu din greseala, incarca-le din nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut!

 

Nu stiu dc e chiar locul potrivit unde sa postez chestia asta, dar nu am gasit altundeva...

 

Este vorba despre infotainment: mi se pare mie sau ajusteaza la accelerari si franari bruste volumul pe radio si media, in sensul cresterii respectiv diminuarii lui? Nu e o ajustare evidenta, ci mai degraba una de "bun simt", atunci cand accelerezi si te duci vertiginos catre 100 km/h - mai baga putin volum, astfel incat sa acopere eventuale zgomote mai mari ale motorului si probabil pt cresterea adrenalinei... :-). Totodata, atunci cand ai o situatie naspa in trafic si calci frana, masina reducandu-si viteza brusc, volumul dupa franare il simt mai jos, astfel incat tu, sofer, tocmai trecut printr-un test de vigilenta si cu puls de 120, nu asculti cu masina pe avarie nu-stiu-ce melodie la super volum. Poate decat mi se infunda urechile, mai stii... :-)

 

Cum e? Am decat o senzatie sau chiar e setare din calculator?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este, dar nu e nicio noutate....acest feature era prezent si pe echiparile mai vechi. Se numeste functia GALA.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce tare :))
Nici nu am sesizat, m-ai facut curios sa testez si eu acest aspect :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Functia asta o am si eu pe masina mea din 2004. Deci exista de mai demult si se numeste asa cum a spus Stefan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Mda. Nu vazusem linkul. Poate nu ar fi rau sa fie pus in primul post.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

O versiune in limba romana/engleza pentru necunoscatorii de lb germana? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa folosesti translate.google.com pentru a traduce si site-uri, daca nu folosesti Chrome ( desi ar trebui :p ):

https://translate.google.com/translate?sl=de&tl=ro&js=y&prev=_t&hl=ro&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.volkswagen.de%2Fde%2Fmodels%2Fgolf_7%2Fbrochure%2Fsenderlogos.html&edit-text=&act=url

 

Pe scurt trebuie sa dai jos fisierul pentru Romania, il dezarhivezi, il copiezi pe un SD Card, bagi acel SD Card in masina in aparat, la Radio te duci pe Setup si apoi pe Manage Logos, alegi canalul si apoi iti alegi de pe Card logo-ul corespunzator.

Repeti pentru fiecare post in parte si gata. Odata alese poti sa stergi logo-urile de pe SD Card.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
Cristian Taloș

Dupa ce gasiti postul de radio preferat, tineti apasat pe el, cu degetul pe ecran 2-3 sec. si asteptati sa downloadeze logoul automat, de undeva, din eter.  Functie noua pe Composition Media Gen II (MIB 2).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 3 months later...
On 23/10/2016 at 7:20 PM, Valy31 said:

eu am dat setup la radio si nu am mange logos ... :banghead:

Nici eu nu am manage logos desi pe pag VW spune altceva, dar aseara am descoperit. Vezi link-ul asta: 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 9/8/2016 at 1:31 PM, Cristian Taloș said:

Dupa ce gasiti postul de radio preferat, tineti apasat pe el, cu degetul pe ecran 2-3 sec. si asteptati sa downloadeze logoul automat, de undeva, din eter.  Functie noua pe Composition Media Gen II (MIB 2).

Le are in memorie. Cine nu le are, le poate lua de aici

Modificat de C Z R
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

sender logos de la vw direct nu mai functioneaza serverul, am incercat zile la rand si nu merge, le gasiti pe net unde se face update ul la harti, acolo au si logo uri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...
  • 1 year later...

Salutare,

Vreau sa pun si eu logo-uri la posturile de radio,dar la unitatea mea radio nu gasesc acea functie ''Station Logos''

Precizez ca am unitate  Infotainment Swing. 

Multumesc.

Sarbatori cu bine va doresc.

.IMG_20191108_090615_resized_20191108_091022754.thumb.jpg.f8abc3e324ebe56802d9b260c2d94cf0.jpg.675714161e0552250a8b9c8629d81a5d.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!