Jump to content

Scut motor OEM


voinea
 Share

Postare recomandată

  • Administrator

Sapand pe google.de sa vad daca a inventat cineva hardtop din fibra pentru mk6 cabrio am gasit diverse discutii si piese la vanzare. Una din ele (ce daca este posibila instalarea si pe modelele mk6 non-cabrio ar fi perfect) este scutul de aluminiu ce vine standard pe mk6 cabrio

In germana ar fi " Golf 6 Cabrio Unterfahrschutz Alu " . Cod 5K7 825 237 si arata asa post-1-0-48482100-1379855420_thumb.jpg

Daca are careva ETOS / ETKA sa verifice exact daca prinderile sunt bune , eu l-am gasit in germania la pretul de 85euro la Automobile & Ersatzteile

René Elsner Schmölln 39

17291 Randowtal

Ansprechparter: Herr Elsner

Tel.: 0152/ 027 99 419

E-Mail: autoersatzteil@gmx.de

Sa nu considerati ca este reclama ci doar il consider util la noi in tara unde ne dorim toti scut metalic la masina (iar asta fiind aluminiu si OEM cred ca e cam ce trebuie)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-am instalat pe laptop-ul ce-l am acum cu mine Etka dar uite ce zice aici. Eventual daca nu e graba verific de luni incolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

PS: sunt curios ce pret are codul asta la furnizorii de piese de pe la noi (hai ca sunteti pe aici , va rog un pret aproximativ :) ca sa ne facem o idee)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu 7 in coada zice ca nu gaseste, in schimb pentru 5K7825235 zice ca pretul este de 436.48 ron

post-104992-0-30033900-1379857157_thumb.

Modificat de Hayate
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil sa fie...un cluster care in ETKA are pret 2.100 lei ieri la reprezentanta costa 3.100 lei...bag seama ca alea din ETKA sunt preturi recomandate...ei pot vinde cu cat vor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar putea sa inlocuiasca scutul de plastic de pe hatchback?

Prinderile sunt aceasi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu 7 in coada zice ca nu gaseste, in schimb pentru 5K7825235 zice ca pretul este de 436.48 ron

attachicon.gif5k7825235.jpg

sau vreo 450,56 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt 4 modele de scut motor montabile pe G6 cabrio,in functie de motorizare,cutie dsg/manuala(am senzatia ca si asta conteaza pentru ca la dsg cred ca trebuie sa aiba gauri de ventilatie pentru racirea cutiei),an de fabricatie.

Partea proasta este ca nu apare reperul 5K7 825 237,ca piesa furnizabila sau ca piesa care se poate aduce.

Posibil fabricantul a scos modelul respectiv de scut,dar datele inca nu sunt actualizate in programe si asta e cauza care face sa nu apara cu pret sau sa nu apara ca piesa de schimb livrabila.

Prinderile sunt identice pentru toate modelele de scut.

Puteti cauta cele 4 coduri de scut si puteti observa diferentele.

 

 

post-64586-0-18139600-1379924568_thumb.j

post-64586-0-52235100-1379924586_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca se afla exact un cod si un pret (informativ), eu sunt interesat; am pe masina 1.4 TSI CAXA c.v. manuala

 

:)

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salutare,

 

Am si eu o intrebare legat de scut si ca sa nu deschid topic nou am sa postez aici.

 

Zilele trecute am ridicat masina pe elevator pentru un control de primavara si am observat ca, scutul din plastic (partea dreapta a masinii) pe sub care trece conducta de benzina si ce o mai trece, sunt 2 (doua) gauri (cele incercuite in poza cu rosu) care nu au prindere (piulita)

 

Cele din laterale (sageata albastra) am vazut ca sunt prinse cu o piulita mai deosebita care sigur nu au fost puse in gaurile despre care vorbesc (atasat gasiti modelul de piulita).

 

Daca apas pe scut in zona gaurilor incercuite cu rosu apare un fel de surb exact ca in poza atasata.

 

Stie cineva daca erau piulite sau nu in zonele incercuite cu rosu ?

post-44384-0-11747600-1395589452_thumb.j

post-44384-0-10437700-1395589508_thumb.j

post-44384-0-88735600-1395589514_thumb.j

Modificat de manuta
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Mai mult ca sigur erau pentru ca nimeni nu pune ceva doar sa fie.

 

Si eu as fi interesat de scut daca se afla pana la urama ca se potriveste si pe ce motor/cutie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Am deschis acest topic negasind unul pentru golf 6. Al meu scut pentru golf 6 gti a fost agatat cand am dat cu spatele. Am gasit doar de metal pentru golf 6 insa la mine are alta forma si daca cineva a gasit pentru GTI, rog sa posteze aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc o sa caut si la noi sa vad daca se gaseste acum acest scut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Am fost eu la reprezentanta si mi-au spus ca se poate aduce 5K7825235 B cica ar fi revizuit si ar fi undeva la 600 ron. Intrebarea este daca merge si pe Golf 6 gti fara alte modificari?

Modificat de blordc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Pana la urma a reusit cineva sa instaleze acest scut?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!