Jump to content

Service SEAT


miriamtoyo
 Share

Postare recomandată

Salut, in curand ajung si eu la prima revizie, am 2 posibilitati Cluj, sunt student acolo, si Brasov , de acolo am luat masina sunt din Sf.Ghe. Nu prea am gasit nimic despre aceste doua reprezentante daca a mai fost cineva la oricare dintre ele, sunt curios cu ce impresii a ramas. Multumit, satisfacut/nesatisfacut, si d.p.d.v. tehnic dar si financiar. Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    8

  • Matrixu

    8

  • Havoc

    5

  • leone82

    5

Si am facut si revizia :-)

Spre surprinderea mea nu am stat sa astept prea mult. ;-)

610 RON :P

Serviciu OK... am stat langa masina si am vazut cam tot ce era de vazut :P

Am vazut si ca a pierdut un surub... si nu a gasit in tot service-ul unu surub sa puna la loc :-))))))))))))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Salutare, ce parere aveti de service-ul de la Moldotrans din Iasi? Calitate servicii..preturi etc.

Din cate stiu Moldotrans e singurul dealer Seat din Iasi si as mai fi curios daca se fac reviziile doar la ei sau se pot face si la alte service-uri din Iasi.

Multam fain.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si am facut si revizia :-)

610 RON ;)

Cam multicel, as spune... Ce a intrat in banii astia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

am avut si eu de aface cu metrotehnica..... si nici nu mai vreau sa trec pe acolo...... toti mecanicii sunt super baieti..adevarat tineri cu cativa mai cu experienta..... problemele sunt din partea directorului... ex:a trebuiit sa repar masina pe casco si astia nu au fost in stare sa vb ceva prin telefon sau prin mail...adica a trebuiit sa fac eu drumuri intre metrotehnica si Aliantz ; sa plimb eu facturile ca ei nu stiu sa trimita un fax... dar nici macar nu se chinuiau trebuia sa ii sun in fiecare zi ca sa miste ceva.....

+ si multe alte chesti.... daca nu ar fi ala la conducere Metrotehnica ar fi un super service

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am avut si eu de aface cu metrotehnica..... si nici nu mai vreau sa trec pe acolo...... toti mecanicii sunt super baieti..adevarat tineri cu cativa mai cu experienta..... problemele sunt din partea directorului... ex:a trebuiit sa repar masina pe casco si astia nu au fost in stare sa vb ceva prin telefon sau prin mail...adica a trebuiit sa fac eu drumuri intre metrotehnica si Aliantz ; sa plimb eu facturile ca ei nu stiu sa trimita un fax... dar nici macar nu se chinuiau trebuia sa ii sun in fiecare zi ca sa miste ceva.....

+ si multe alte chesti.... daca nu ar fi ala la conducere Metrotehnica ar fi un super service

Ala fiind Dl. Ganea. Hai sa dam si nume poate se uita si altii. Sunt de acord cu tine in privinta asta.

aaa, era sa uit ... si domnul acela, plinut un pic, care se ocupa de hartzogaraie...se misca greuuu, greu tare de tot

Modificat de Barbanero
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

subscriu la cele spuse de Barbanero referitor la Dl plinut si la Dl Ganea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci se pare ca nu sunt incidente izolata....sa la fie rusine....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce sa mai adaug..decat una noua:

un prieten, care culmea este asigurator la BT Asigurari, a lovit ibiza lui si a dus o la revopsit la PBA, notand kilometrajul exact, atat pe factura cat si pe o fitzuica personala...spre surprinderea lui atunci cand a luat o a gasit kilometrajul cu cativa km dati inapoi!!!! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma cam cat costa prima revizie la un seat Leon 2 diesel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te-as ruga sa folosesti search inainte de a posta. Ia postul meu ca pe un avertisment, ai aici preturile la revizie la leon 1,9 tdi sau alte masini cu 1,9 sau 2,0 tdi, toate posturile sunt din topicul http://vwforum.ro/index.php?showtopic=6607 care are exact ce intrebi tu ca subiect ( Sa scriem aici cat a costat fiecare vizita la serv, Cat am platit in service-uri.):

http://vwforum.ro/index.php?s=&amp...st&p=375774

http://vwforum.ro/index.php?s=&amp...st&p=363763

http://vwforum.ro/index.php?s=&amp...st&p=372872

http://vwforum.ro/index.php?s=&amp...st&p=372872

http://vwforum.ro/index.php?s=&amp...st&p=331340

http://vwforum.ro/index.php?s=&amp...st&p=348553

http://vwforum.ro/index.php?s=&amp...st&p=303795

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
subscriu la cele spuse de Barbanero referitor la Dl plinut si la Dl Ganea.

cu mana pe inima spun ca sunt niste nenorociti amandoi .... ii doare-n cot de banii, timpul si nervii clientilor si nu dau 2 bani pe ei ... daca nu ar fi astia 2 ar fi ok servicul ... oricum eu am o placere sadica sa ma cert cu ei de fiecare data cand ma duc si asta e singurul motiv pentru care inca ma duc acolo ... ca sa le stric ziua (ma duc doar cand am probleme la masina ) la revizii ma duc in alta parte (de-al draq asa...)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar e incredibil....nu credeam ca exista asa service...adica sa fie 2 persoane din conducere sa stea cu sapa in mana la birou.....pacat de service...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar e incredibil....nu credeam ca exista asa service...adica sa fie 2 persoane din conducere sa stea cu sapa in mana la birou.....pacat de service...

lasand putin la o parte asta, cum au lucrat la tinichigerie/vopsitorie? ziceai ca ai facut ceva pe casco la ei si ma gandesc sa incerc si eu sa-mi fac o zgarietura destul de naspa (s-a si infundat putin usa).. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lasand putin la o parte asta, cum au lucrat la tinichigerie/vopsitorie? ziceai ca ai facut ceva pe casco la ei si ma gandesc sa incerc si eu sa-mi fac o zgarietura destul de naspa (s-a si infundat putin usa).. :lol:

nu stiu despre vopsit..nu cred ca e problema....dar o sa fie problema cu actele ...ca ei nu stiu sa trimita un mail corect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am schimbat un spoiler la ei saptamana trecuta. Pare ok, pana la proba contrarie. Cei care lucreaza efectiv la masina sunt priceputi, altele sunt problemele lor.

Inca mai studiez care a fost calitatea lucrarii, dupa care voi posta impresiile mele despre experienta mea cu acest service.

Modificat de Iceman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A incercat cineva Tehno Dinamic (Suceava) sau Ena Group (Focsani) din Suceava ? Fiind in Bacau am de ales intre Iasi, Suceava si Focsani si am citit ceva plangeri despre cel din Iasi si preturi destul de mari comparativ cu Suceava.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Focsani nu exista service Seat, Ena Group e din Galati si au in Galati service, in Focsani au doar un magazin amarat. Oricum, nu te sfatuiesc sa mergi la ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sursa: www.seat.ro

ENA GRUP SERVICE

Showroom - Adresa: Str. Bucegi nr.7, Focsani

ENA GRUP SERVICE

Service - Adresa: Str. Bucegi nr.7, Focsani

Or fi facut intre timp. Sau poate ai dreptate. Oricum am notat. Nu ma duc la ei. Multzam frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crede-ma, acolo e la parterul unui bloc, intr-un fost magazin. Nu e nici un service.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana acum am avut de-a face cu service-ul Pex SRL din Ploiesti,care mi-i s-a parut super.In afara de faptul ca m-au lasat sa asist la revizie,au lucrat si super ingrijit si atent.Sunt multumit de ei si imi voi face reviziile in continuare tot acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revizie la 13280 km la Alto Synchro : 605 RON : schimbat filtru ulei, aer, polen + 5 l de Castrol. Din pacate trebuie sa revin ca sa-mi demonteze cutia de viteze ca sa-mi rezolve zgomotul pe care il face la cuplarea treptei a II-a.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa ce am fost in service la Porsche pentru revizie si a doua zi ptr schimbarea MP3 playerului busit a inceput nebunia.

Ieri mergeam pe DN1 si cum depasesc 100 la ora pe sosea plata incepe sa se auda un zbarnait enervant rau de tot venind de undeva din bord dupa cate reusesc sa imi dau seama. Mai eram cu 2 oameni in masina si inclusiv cel ce statea in spate il auzea.

O sa ii sun azi ca sa ma cert cu ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu era cumva de la ventilator? Se mai pun frunze sau chestii de genul... Mi s-a intamplat si mie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e de la ventilator. Aceasta vibratie apare numai peste 110 km/h pana la 140km/h dupa care iar dispare. Probabil e de la vreun plastic care abia atunci intra in rezonanta cu restul. Alta explicatie nu am .

Modificat de Matrixu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!