Jump to content

Service SEAT


miriamtoyo
 Share

Postare recomandată

Multa lume se vaita de serviciile execrabile din service-uri. Nu pot sa cred ca nu exista si "clienti fericiti".

Asa ca va propun ca aici sa scriem doar lucrurile bune. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    8

  • Matrixu

    8

  • Havoc

    5

  • leone82

    5

Eu personal,am fost foarte multumit de Metritehnica.

Treaba foarte buna si personal deosebit de dragut si amabil de la cel care mi-a deschis usa pina la director.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot Metrotehnica. Si foarte multi tineri acolo, de fapt cred ca cel mai "batran" e seful de service. Super baieti.

Si fete :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am cumaparat de la Metrotehnica 3 masini intr-un an deci va dati seama cat de mult imi place despre ei si service-ul lor!

Modificat de X-Ecutor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DONA Service Constanta, super finuti baietii. Chiar daca la inceput am avut o mica problema cu unul dintre baietii de la service dupa 2 mail-uri la Seat Romania si un telefon de la ei la Dona s-a rezolvat problema. Dupa aceea de cate ori am fost la ei s-au comportat exemplar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am luat masina de la Alto..dar pana de curand service-ul la SEAT era facut

la AVIA Pantelimon...de cand au deschis noul service nu am fost pe acolo!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De Metrotehnica sunt si eu multumit. Am fost la prima revizie si mi-au placut.

Lucreaza curat, sunt ordonati, par OK.

Sa vedem in viitor cum merg lucrurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DONA Service Constanta, super finuti baietii.

De la Dona am cumparat masina. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Mi-am facut prima revizie la PEX Ploiesti, la 11.000 km. Am ajuns aici pentru ca am sunat la Metrotehnica si Porsche si mi-au spus ca ar costa in jur de 750 RON, pe cand la Ploiesti am platit 500 RON (ulei, 4 filtre + toate celelalte verificari care se fac la revizie). Plus ca am vazut cand au schimbat uleiul si filtrele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la Metrotehnica poti sta langa masina. Eu am stat tot timpul la inceput. Acum sincer nu cred ca mai e nevoie. Mecanicii nu au voie sa primesca bani de la clienti.

Am vazut multa lume surprinsa pe chestia asta!

Si eu am fost surprins.

Unul din baieti imi daduse de la masina lui o folie patrata de cauciuc pe care voiam sa o pun in lacasul de sub casetofon sa nu mai pice tel de acolo. Am cautat 1 an de zile un o folie de cauciuc din aia. El a fost ingenios si a facut dintr-o plasa treaba asta. Nu a vrut sa-mi ia bani pt asta indiferent cat de mult am insistat eu!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Subscriu si eu pt cei de la DONA din Ct.

Se lucreaza bine, oamenii de acolo stiu sa-si faca treaba, sper sa ramana asa si dupa extindere :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost vineri la Porsche Romania Aviatiei pentru revizia de 15.000 km. Desi eram putin speriat, avand in vedere experientele precedente, vreau sa spun ca am plecat fff multumit. Baietii au lucrat bine, la vedere, m-au intrebat daca doresc sa imi puna in portbagaj filtrele vechi si surplusul de ulei. Cred ca s-au schimbat multe la Porsche Roamnia Aviatiei. Aglomeratia a ramas, insa..........cred eu ca lucrurile merg spre bine. Echipamente si dotare, piese de schimb pe stoc, personal calificat. Mai mult, nu stiu daca sunt off topic insa pretul pentru acesta revizie a fost de 650 lei, aproximativ la fel ca la celelalte service-uri. In banutii astia am schimbat, filtru uleim filtru aer, filtru polen, filtru benzina, am pus ulei Castol TXT si cam atat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in mod normal ai fi dat 5 - 5,5 mil cu tot cu manopera Cristi :)

Si la vedere este atunci cand vezi tu cand iti pune uleiul si filtrul de combustibil.... :) Lucru pe care acolo nu-l vezi. Ti-am mai zis eu dar nu vrei sa asculti

:)

Uite, vorbim si mergi cu mine (daca vrei la Metrotehnica jilava) ca am de facut ceva mai multe. Si trecem pe la augsburg intai sa luam majoritatea pieselor. Apoi cerem si preturile lor. Sa vezi diferenta.

Modificat de godoroja
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

FreeMPi ai cumva lista cu preturile celor de la porsche?

Ce filtre au pus (marca,firma)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
La Alto n-a fost nimeni pana acum ?

Poate o sa vin eu la Alto daca va ocupati si de Skoda (in garantie); am vaga impresie ca ne cunoastem :D ;)

Modificat de xxleeus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
FreeMPi ai cumva lista cu preturile celor de la porsche?

Ce filtre au pus (marca,firma)?

Cu tot respectul, imi permit sa spun ca toate filtrele au fost de origine VAG. As fi ajuns exact la 5.5 daca nu as fi schimbat si filtrele de aer si nu as mai fi avut cateva maruntisuri, suplimentare in fapt reviziei. Imi mentin punctul de vedere referitor la imaginea si comportamentul de la Porsche Aviatiei. Consider ca este bine sa le acordam o sansa. Sunt una dintre persoanele care au vazut si fata negativa a celor de acolo. Am experienta necesara sa spun ca acum lucrurile merg spre bine. Nu ne putem astepta la un covor rosu, este un service mare, suprasolicitat. Nu ne putem astepta la o amabilitate excesiva, sunt multi, printre care uneori ma numar si eu, care vorbesc desi nu stiu, uneori isi dau cu parerea. Sunt oameni si cei de acolo, insa inainte de toate, pe noi cei de aici, nu cred ca ar trebui sa ne intereseze foarte mult cafelele baute in recptie sau periutele aplicate atunci cand intram in service. Nu suntem in show room, noi suntem cei care avem problema, ei..........cred eu..........in primul rand trebuie sa fie profesionisti......si in al doilea rand sa aiba un minim de bun simt. Cred eu ca la Porsche Romania aceste doua aspecte au revenit din nou. Imi permit eventual sa ii rog pe modelatori sa incerce sa stabilesca o relatie de comunicare cu cei de acolo, astfel incat sa existe si un feed back ca si in cazulo celorlalte service-uri........asa cum am mai vazut pe aici. Ma refer la cazul celor de la Metrotehnica si Avia. Am vazut ca exista un dialg nu un monolog.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dimineatza am fost programat la service la ora 9. -Metrotehnica

Am ajuns, mi-au luat masina, au scris pe o fisa ce probleme au raportat si mi-au spus ca urmeaza cat de curand sa intre masina pe rampa pt ca au ramas niste masini de ieri.

Lucrarea a estimat el ca dureaza 3 ore si daca vreau sa stau bine daca nu ma suna ei.

Dupa ce am pierdut vremea p-acolo pana pe la 10:30, am plecat. Masina nu intrase pe rampa inca !!!!!. Nu stiu cum o termina ei in timpul spus. Ideea ca in tot acest timp cat am stat in service au venit vreo 2, unul cu mercedes si altul cu passat la care li s-a gasit loc pe rampa. Bineinteles ei au vb direct cu sefu'cred nu a stat ca mine sa se deschida dosar........etc.

in concluzie astept sa ma sune.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hehe...cand am povestit si eu acelasi lucru de Metrotehnica..lumea a zis ca sunt nebun!

Misto..sa te duci la ora programata(chiar inainte de deschiderea service-ului)..si sa vezi ca mai astepti inca 1h -1,3h si masina ta nu este bagat in seama!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bineinteles ca nu a sunat nimeni.

Masina am recuperato in cele din urma. Unele probleme ridicate de mine li s-au parut de domeniul fantasticului si au zis ca la ei nu se aude nimic.

No comment.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu unul sunt multumit de cei de la metrotehnica jilava, am vrut sa reglez avansul si dupa o mie de draci la mufa de diagnoza( dadea minus continuu pe pinul 7 <de la casetofon>), edy (despre masina lui e vorba) la sunat pe un baiat Marius..... si cand am ajuns acolo, a durat 10min si nea ''bagat in seama'', a venit omul cu lamelelel pt cas, l-am scos si am reusit sa facem diagnoza, deci pt reglaj avans si test cu vas nu a luat nici un ban, deci se spune bine ca lumea e de treba la metrotehnica

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa 2 zile de nopti nedormite ,de cand am fost la Ciprian si mi-a spus ca am avansul enorm de mare , aveam un consum de 11 % in oras ma terminat vestea asta , mai ales ca-mi facea figura mufa de la masina in care intra cablul pt diagnoza si fara asta nu puteam sa umblam la distributie .

In fine acum pot spune si eu numai lucruri de bine despre baietii de la SEAT METROTEHNICA dar nu i-am uitat nici pe baietii nostri de pe vwforum.ro :nono: ( cipos )

Acum imi merge masina impecabil, am facut ambele teste si cu vag com_ul si cu programul celor de la metrotehnica , ma impresionat faptul ca dupa ce mi-au reglat avansul au fost deacord sa mergem in trafic sa vada cum se comporta masina cu programul lor V A S cel de la metrotehnica, a vrut sa vada ce date ne da si cu VAG COM_ul programul lui "cipos"....super baieti... abia acum realizez cat de mult inseamna sa fii membru unui club , forum etc.. .... exista si in Romania oameni cu care se poate discuta dar trebuie ca si TU sa fii OM.....

MULTUMESC MULT BAIETI!!!!

Modificat de edy1092
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!