Jump to content

Emisie CO2 Beetle 1,6 sr -Este posibil ?


Cal
 Share

Postare recomandată

salut,vreau sa cumpar un Beetle din 2002 Eu4 / 1,6 benzina, manuala.Proprietarul mi-a spus ca are emisia de co2 pe brieful masinii de - 250 g/km.Este posibil asa ceva ? Mi se pare enorm de mult ! Sare foarte sus timbrul de mediu cu o asemenea emisie de co2 !! Daca stie cineva sa ma lamureasca,Ms.

ps

 scuze daca n-am postat-o unde trebuie !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ar trebui sa aiba undeva intre 180 si 200g, desi daca te uiti pe autovit la cateva beeteluri scrie cam e 160 si ceva deci chiar mai bine.

Modificat de czr11
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi pt raspunsuri.Greu de inteles de ce vanzatorul mi-a spus ca masina are 250 co2-ul.Ar rezulta o taxa de timbru de aproape 900 de euro.M-am uitat pe Mobile.de si toate astea de 1,6i au emisia de 180 .La 180 g/km ar fi o taxa se 350 de euro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce motor are? Eu la BFQ (1.6 SR cum e inscriptionat pe capac), am 170 g/km .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Detin Golful 4 1.6 SR din 2000 si la ultima verificare a iesit  182 g/km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

   Poate masina pe care vrei sa o cumperi a fost facuta pentru China sau este adusa din alta tara. Poate nu este nici macar Euro 4. Poate nu vede bine proprietarul masinii ce scrie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce motor are? Eu la BFQ (1.6 SR cum e inscriptionat pe capac), am 170 g/km .

 

Maine merg personal sa vad actele masinii ,cel mai bine ! Altfel n-am cum sa ma lamuresc ! ms :exclaim:

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

desi pe brieful de germania scrie emisie de co2 -250g/km , in cartea de romania emisiile apar ca fiind 180 de g/km .Cartea a fost emisa de rar cu 180 asa ca la revedere ...taxa de timbru de mediu 1670 de lei .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!