Jump to content

Golf VII 2.0 TDI


risin

Postare recomandată

Salut sunt nou pe forum si m am gandit sa mi prezint noua viitoarea mea masina :lol:  pentru care trebuie sa astept pana la a 2-a saptamana a lui Septembrie. Este vorba de un vw golf 7,culoare :Negru (deep black pearlescent), motor 2.0 tdi 150 cp varianta highline facuta pe comanda la care am adaugat :

      
-Aer conditionat automat Climatronic
-Alarma antifurt "Plus"
-Date de navigatie pentru Europa-SD Card
-Faruri Bi-Xenon cu lumini de drum LED

-Jante aliaj usor "Madrid" 7J x 17
-Keyless Access 
-Oglinzi exterioare rabatabile electric
-Pachet lumini si vizibilitate
-Pachet Technology

-Park Assist inclusiv Park Pilot
-Radio CD Composition Media2
-Sistem de navigatie Discover Media

-Scaune fata ergoActive
-Suspensie sport 

 

Ce parere aveti ?

Modificat de risin
Link către comentariu
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • risin

    24

  • Rave

    5

  • msclemike

    4

  • corad0

    4

Top Posters In This Topic

costyserbanescu

foarte buna alegerea si foarte bine gandita configurarea . sa iti aduca numai bucurii :D . asteptare usoara 

Link către comentariu

Frumoasa configuratia, ce pot sa zic! :)

In afara de navigatia al carei pret mi se pare prea mare, toate optiunile sunt bune si ca pret si ca utilitate.

O sa mai completez eu lista cu computer-ul de bord Premium(parte din pachetul Technology) pe care l-ai omis.

Ce transmisie ai ales?

Modificat de JUG
Link către comentariu

 transmisie manuala 

Mai multe chestii n am zis pt ca sunt pachete pacheteee  :lol:

Navigatia nu i chiar asa scumpa fata de:  Sistem de navigatie Discover Pro   ce are pret:  1.881,08 E

Modificat de risin
Link către comentariu

Aha! Am confundat-o cu cea de 1800EUR. Asa,da!

Dynaudio nu ti-a facut cu ochiul? Avand in vedere ca ai pus ceva optiuni pe ea, Dynaudio nu face mare diferenta la pret, dar la ureche...

Link către comentariu

Aha! Am confundat-o cu cea de 1800EUR. Asa,da!

Dynaudio nu ti-a facut cu ochiul? Avand in vedere ca ai pus ceva optiuni pe ea, Dynaudio nu face mare diferenta la pret, dar la ureche...

pe langa diferenta ce o face la ureche face si la buzunar deja am depasit bugetu alocat pt o masina poate pe viitor cand banii vor fi mai multi voi pune si Pachet R-Line „Exterior" sau dynaudio

 

am probat si sistemul audio ce l are masina si e destul de ok mai ales ca la masina ce o am acum nu am difuzoare pe spate si mi s a parut uber smecher nu stiu acum cum e cu dynaudio n am niciun amic care sa mi faca o mini demonstratie

Modificat de risin
Link către comentariu

Este intresanta  a trebuit sa renunt la unele chestii pentru navigatie ,ma pierd in bucurestiu asta  intortocheat , de ex pana ieri seara inainte sa dau comanda configurarea facuta era cu culoarea Oryxwhite Perlmutteffekt dar ma gandesc ca e foarte greu de intretinut si sa se deterioreze la spalatoriile auto si mai degraba am o navigatie 

Link către comentariu

Deci la Highline nu vine in standard Climatronicul... ?   interesant.... 

 

 

se intretine mai greu negrul.... 

Modificat de andrei_221
Link către comentariu

Pe negru se observa zgarieturile pe alb mai putin.

Pe alb se observa mult mai rau prafu si toate cele , pe negru mai putin

Plus ca era o culoare de 1.000 euro si cand ti o zgarie parca ti pare mai rau fata de un negru . E frumos si albul dar e mai selectiv .

Link către comentariu

Ca posesor de masina neagra, te asigur ca e extrem de greu de mentinut macar cat de cat curata, ca impecabila nu mai e la 30 de min de la o spalare. Eu nu-mi mai iau masina neagra pana nu ma mut intr-o tara unde ploua jumatate din an. :) Parca era un alb gratis? Nemetalizat.

 

Configuratia e una f buna, am facut test drive cu O3 cu motoru asta si mi s-a parut excelent, cred ca o sa fi multumit.

 

Pachetul R-Line e deja diaponibil?

 

Asteptare linistita! :p

Link către comentariu

E disponibil pachetul R line si pt interior ( 600 euro ) si pt exterior ( 900 euro )

Cred ca te referi la albul asta : pure white uni dar nu e gratis  120 euro singura culoare gratis este gri (uranograu ) "urangutanu" :lol:

Link către comentariu

Pe negru se observa zgarieturile pe alb mai putin.

Pe alb se observa mult mai rau prafu si toate cele , pe negru mai putin

Plus ca era o culoare de 1.000 euro si cand ti o zgarie parca ti pare mai rau fata de un negru . E frumos si albul dar e mai selectiv .

 

Ca fost posesor de masina neagra si actual poseso de masina alba pot sa-ti spun ca te inseli.

Pe cea neagra se vede praful si jegul la 30 de minute dupa spalare si desi spalam masina aproape saptamanal, era mereu murdara, cel putin asa parea.

Pe cea alba nu se vede praful aproape deloc, si doar noroiul iese in evidenta, insa daca esti la 5 metri de masina poti sa juri ca e curata. Acum spal masina la 2-3 saptamani si pastreaza aparenta curateniei mult mai mult timp. Acum e nespalata de vreo luna si tot pare ok din exterior...

Modificat de Rave
Link către comentariu

Felicitari pentru noua achizitie. Sa fie intr-un ceas bun!

 

Poti sa imi spui, te rog, cand ai lansat comanda. Pentru o configuratie oarecum similara, motor 1.2 TSI DSG, tot cu xenon-anele incluse in Technology dar fara LED-uri, figurez cu saptamana de livrare 45. Eu am dat comanda la inceputul lunii. 

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos :) 2.0 TDI 150 cai, excelent pentru un Golf.

 

Rave, masina laba? :))

Link către comentariu

Felicitari pentru noua achizitie. Sa fie intr-un ceas bun!

 

Poti sa imi spui, te rog, cand ai lansat comanda. Pentru o configuratie oarecum similara, motor 1.2 TSI DSG, tot cu xenon-anele incluse in Technology dar fara LED-uri, figurez cu saptamana de livrare 45. Eu am dat comanda la inceputul lunii. 

ieri azi depinde cum se ocupa si ei de hartii , de 3 zile ma tot plimb pe la dealer.

Link către comentariu

Felicitari pentru noua achizitie. Sa fie intr-un ceas bun!

 

Poti sa imi spui, te rog, cand ai lansat comanda. Pentru o configuratie oarecum similara, motor 1.2 TSI DSG, tot cu xenon-anele incluse in Technology dar fara LED-uri, figurez cu saptamana de livrare 45. Eu am dat comanda la inceputul lunii. 

ieri azi depinde cum se ocupa si ei de hartii , de 3 zile ma tot plimb pe la dealer.

Ok, Mersi mult.

S-o stapanesti cu placere si sa fie intr-un ceas bun. 

Link către comentariu

merci si eu de abia astept sa vina sunt ca un bebe  :lol:

 

Link către comentariu
Sterescugabriel

Frumoasa configuratie. S-o stapanesti sanatos , asteptare usoara

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link către comentariu
  • 3 months later...

Intr un final mi a venit si mie masina. Tare bucuros sunt , iar mai jos am atasat cateva poze :

DSCN0954.jpg

DSCN0972.jpg

DSCN0981.jpg

DSCN0986.jpg

DSCN0987.jpg

DSCN0988.jpg

DSCN0990.jpg

Link către comentariu

Foarte frumoasa . Cred ca se simte super 2.0 tdi de 150 cai pe golfulet :-)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!