Jump to content

Bolf IV - RUD


rudiRUD

Postare recomandată

Photobucket e nasol,asa am patit si eu pe topic si desi inca am contul, cere bani sa imi dea inapoi hosting-ul de poze.

Folosesc tinypic.com cel putin 1-2 ani stiu ca pozele raman pe topic FYI

Link către comentariu

Mda, se pare ca photobucket cere bani ca sa imi arate inapoi pozele. Nu stiu cum as putea face altfel sa le fac sa apara. 

In ultimul timp am folosit imageshack si vad ca sunt inca acolo. Sper sa ramana

Link către comentariu

De ce nu folositi sistemul forumului? E gratis (pentru totdeauna) si sigur nu dispar :)

Link către comentariu

Off:

@loghy,telefoanele si camerele din ziua de azi fac poze la rezolutii mari,de unde si marimea(MB) a pozelor.fara a scadea rezolutia din 16MP la 2-3MP eu personal nu pot incarca nici jumatate de poza prin limita pusa pe upload in vwforum.Fie un server cu capacitate mai mare si se mareste spatiul de upload/post fie se foloseste in continuare hosting extern.

Aici depinde si de la cine are vwforum hosting-ul,la tipul de abonament,etc.

E pacat ca pierdem istoricul si din pacate nu mai avem drept de editare posturi vechi (macar link-urile cu poze) iar daca vreau sa actualizez 4 pagini cu 40 poze doar un moderator se poate ocupa,daca are timp sau cand are timp.

On: @rudiRUD,nu mi-ai raspuns la intrebarea jantelor

Modificat de cxr2test
Link către comentariu

De acord cu tine, dar o poza de 1280x800 este absolut suficienta pentru un forum auto si are mai putin de 500k.

Nu e pacat de topicurile voastre sa le umpleti cu reclamele lor?

Dar in final e decizia voastra. Eu ma opresc aici :)

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

OT. Forumul are 2 sisteme de a pune poze...cel direct...in care pui poza direct in post si cel indirect...adica pui pozele Gallery dupa care le iei de acolo si le pui in post...

Eu personal folosesc sistemul 2...pentru ca nu trebuie sa redimensionez nimic...si nu am avut niciodata probleme

Link către comentariu

Da, acum vad ca forumul ma lasa sa fac upload pozelor mele din telefon. Inainte nu ma lasa si n-am mai verificat de mult. Le voi pune asa de acum. 

On: jantele sunt et38 iar distantierii pana la urma au fost de 15mm. Aveam un set de 13mm si unul de 15mm. Mai de mult cand aveam arcurile sport am facut proba cu cele de 15 si tineam minte ca ies un pic cam mult. Acum ca am putut s-o las mai mult sa vad cum pica, am ales 15mm. Prezoanele le-am luat noi de la un mic magazin care este dealer de jante si care are pe langa si distantiere, prezoane, inele centrare etc. 

Link către comentariu

De 2 zile merg cu masina, toate bune si frumoase. Imi place mult cum merge, chiar mi-a lipsit mult. Urmeaza o prima saptamana pentru ea sa se obisnuiasca cu naveta zilnica Buc-Ploiesti si inapoi. Abia astept, sunt tare curios de consum. 

Am luat si placute noi pentru numar impreuna cu un set de magneti neodim cu suprafata cauciucata pentru a prinde placuta pe fata. Vor fi 5 buc pe interiorul barei si 5 buc pe spatele numarului. Probabil maine ma voi ocupa de montajul magnetilor. 

E5D6F92D-C255-4E9A-B5CB-7CA8D486E05B.jpeg

71B2B7C4-4994-45E1-87CD-298120F488B9.jpeg

3547D6B0-1DE8-4FF3-AF08-49AAD7E34461.jpeg

CC0C83D7-D3A5-413D-ACDF-C12329C8296B.jpeg

Link către comentariu

@rudiRUDoff: am eu aproximativ toate pozele salvate într-un folder cu întreg procesul dacă le vrei sau cineva care vrea să le vadă pm. Mașina arată că de obicei superb. Maxi-dot.ul ăla cam trebuie inlocuit:banghead: sau ii pui mfa color;).

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am reusit sa fac si numarul pe fata exact cum mi-am dorit. Sa il pot pune/da jos cand vreau si sa fie paint friendly. 

 69A0A3AA-60FC-475B-90DE-2232F5DB5EA5.thumb.jpeg.cd286178194561dad51ad086cd265673.jpeg

Urmeaza sa merg azi sau maine la un service sa vorbesc pentru revopsirea catorva elemente de caroserie + reparatia de la usa-prag spate dreapta. Sa vad ce obtin. 

Link către comentariu

Si ai fixat magneții doar cu banda adeziva sau sunt lipiți și banda e doar pentru protecție? Ma gândesc in ideea sa nu rămână magneții pe bara când dai jos numărul.

Link către comentariu

Miscare sigur va fi plus praf intre scoci si bara... nu se va zgaria bara? 

Link către comentariu

sper sa fie si lipiti magnetii de placuta.

miscare va fi mica daca magnetii sunt puternici. zgarieturi vor fi, mici.

nu se vad ca sunt sub placuta si se rezolva usor 1/an cu polish

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Pe unde le gasesti ca si eu tot caut un set de R32?!

Sunt fake uri sau originale? Si sunt OZ Aristo sau Ronal?

Modificat de waf
Link către comentariu

Sunt OZ Aristo, am prins un deal pe care nu puteam sa il refuz. Am dat jantele mele la schimb cu astea care au cauciucuri sa ma tina cel putin vara asta. Cauciucurile mele cumparate anul trecut le voi vinde separat si de banii respectivi voi reconditiona actualele jante. Defectele constau in julituri pe buze la 2 dintre ele (care au fost pe fata, borduri). 

Unul dintre avantajele acestei schimbari este faptul ca am putut sa montez jantele pe fata fara distantieri.

3153A04F-7644-44B6-8208-0CBB9CB3CE61.thumb.jpeg.d28f2c46a733257d74274fa16f30aa80.jpeg

Altul ar fi faptul ca anvelopele stau mai drept pe janta si pot lasa masina mai jos daca vreau (evenimente auto?) dar pastrez in acelasi timp o dimensiune decenta (225/40). 

239F1B4F-69F0-4E11-8E10-8A400E16E76C.thumb.jpeg.71cb429dbbfee7d9583a1cc41026fbd0.jpegSi dupa ce am montat si distantierii de 13 mm pe spate am obtinuit un fitment perfect :wub: 

before

01272872-742B-4CD0-8216-3C4874280D91.thumb.jpeg.624016b8211fa093eebc92f3a184bc8c.jpeg

after

09D80D32-77E1-4C9F-9B2F-886864584C51.thumb.jpeg.5a6a12ed3df7d044fff25458b4bf3fae.jpeg

 

Am facut si un timelapse cu spalarea masinii, mi s-a parut amuzant :D Enjoy 

 

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Parerea mea sincera ar fi sa nu le reconditionezi, deoarece nu mai ies ca de fabrica. Ok, stiu, imi dau seama ca au uzuri avand in vedere ca au ceva ani, dar in acelasi timp tb sa recunoastem ca nimeni in Romania nu e in stare sa reconditioneze (indiferent ca vorbim de vopsitul clasic, electrostatic..etc) ok un set de jante.

Decizia e la tine oricum..

Daca mai dai peste un set de OZ Aristo, pls let me know. Sau daca te plictisesti de astea  :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!