Jump to content

Bolf IV - RUD


rudiRUD

Postare recomandată

Teaser

Ghciti masina din poza de mai jos .. :d

null_zps971b88a6.jpg

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Stie cineva ceva despre retrofit oglinzi rabatabile electric? Atunci cand incui/descui masina? M-ar interesa tare..

Link către comentariu

organizeaza-ti lista de prioritati...ai altele de facut pana sa ajungi la oglinzi rabatabile.

se poate face dar trebuie niste piese extra, un modul de audi...nu cred ca merita deranjul.

Daca vrei poti sa il intrebi pe Florin, el a facut modificarea mai demult.

Link către comentariu

Sincer nu cred ca merita deranjul. Daca era ceva gen adaugat un motoras, tras un cablu si buton, poate... Dar e mult mai complicat de atata...

Link către comentariu

Este la mine in fata blocului. Este a fratelui meu, proaspat venita si diseara va primi si topic. Fratele meu are 15 ani, nu are carnet, logic, dar e mult mai pasionat ca multi. Restul, o sa va zica el pe topicul lui.

Kafer Cabrio!

06EB2EA2-CCE1-4954-9068-3157594F3FE8-152

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Abia astept sa o aduc si pe ea la linie..

Pana una alta mi-a cam pierit tot somnul :)) working :D

post-14266-13834105537359_thumb.jpgpost-14266-13834105857714_thumb.jpg

Sunt foarte jmechere lupele :)

Sent from Lwr-itza using Tapatalk

Link către comentariu

Ingredientele pentru modificarea asta si preturile, sunt:

- lupe morimoto mini h1 (242 lei)

- sticle far (85 lei), nu sunt necesare pentru toti, mie mi-au trebuit

- xenon max vision h1 (200 lei)

- vopsea negru mat (15 lei)

- pregatitor plastic (20 lei)

- far de proba (50 lei)

- becuri cu smd pentru pozitie (50 lei)

Ceea ce am eu in cap e un pic diferit fata de ce am vazut pe la alti colegi..pentru ca vreau sa fie ceva pe gustul meu si in acelasi timp sa imi pun amprenta pe masina. Vedem ce iese :d

Cum sunt laur? Ating in sticla?

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Am terminat si cu trimurile si cu ocazia asta am scapat de suportul de telefon, dar fiind necesar o sa fac unul/cumpar pe partea dreapta, undeva in dreptul oglinzii.

B15009C8-A24A-4FE0-B684-F42E185C457F-323

CE177BD1-1993-4415-8CB8-22D792E69C7B-323

C8B8993C-CE1E-4DC9-BF52-A83E9568DCC8-323

Link către comentariu

Spuneti-mi si mie va rog.. ce se intampla si ce trebuie sa fac..in momentul cand am masina plina (1 in fata+3 in spate) se aude un sunet..ca si cum ceva atinge undeva..in spate..atunci cand accelerez mai brusc sau cand iau o gropita.

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Poate chiar atinge ceva. :) Roata in aripa eventual? Cum stai cu suspensiile/arcurile?

Link către comentariu

ai dat cu lac pe aluminiu?

fa si tu niste poze calumea, ziua sa nu te incordam ochii prea mult.

 

cum merge cu farurile?

becuri SMD pozitie, cam scumpe...

Link către comentariu

habar nu am cum stau cu suspensiile..deaia si intreb la ce sa ma uit si ce sa fac.

o sa fac acum niste poze si vi le urc imediat. pe becurile cu smd am dat atat pentru ca am luat 2 feluri, sa vad care se potriveste, arata, lumineaza mai bine.

da am dat cu lac pe aluminiu, iar cu farurile am aflat ca imi mai trebuie o piesa..acum caut sa fac rost de ornamentele in care vine lupa, pentru ca aparent imi lipsesc.

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

pai nu ti-a vandut cu tot cu ornamentele alea?

trebuie decupat din capacul farului sa intre lupa?

Link către comentariu

post-14266-13835721563057_thumb.jpg
Inca suntem la stadiul de masuratori...vreau sa ii fac o piesa la CNC pe care sa o lipesc de oglinda iar lupa sa se prinda de acea piesa in suruburi si sa permita reglaje...nu lupa lipita direct de oglinda cu bizon si daca nu esti atent cu centratul aleluia...
Cel mai greu mi se pare pasul asta...taiatul perfect drept si paralel...
post-14266-13835724457284_thumb.jpgpost-14266-13835725055824_thumb.jpg
Incepusem bine dar spre sfarsit am luat-o putin stramb..dar inca sunt teste :))

Sent from Lwr-itza using Tapatalk
 

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu

Sincer, nu stiu de ce te-ai complicat. Mai bine luai niste faruri DEPO care arata ca alea originale si daca chiar vroiai bixenon inlocuiai acolo lupa. La banii care ii bagi in farurile astea iti luai faruri direct cu lupa. 

Da, stiu, e altceva cand mesteresti tu la faruri dar... exista un risc destul de mare sa nu iasa ceva bine.

 

vw-golf-4-scheinwerfer-im-r32-look-schwa

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!