Jump to content

Bolf IV - RUD


rudiRUD

Postare recomandată

ooo f.frumos   si volanul arata f.  bine :icon_thumleft:

Link către comentariu

Cam dotata masina!

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

La motorul asta...poti omologa linistit pana la 18''...nu stiu cum va trage masina cu roti de 18'' dar cu 16 '' pot spune ca trage foarte bine...

Eu am pentru iarna 15'' si pentru vara 16''...si sa stii ca se simte diferenta...atat la confort cat si la demaraj...

Parerea mea...compromisul ideal este 16''...:)

Link către comentariu

Mersi mersi. Jantele sunt ultima problema. Acum am multe alte chestii de aranjat. Cum ajung in Bucuresti, iau aripi fata si hayon. Apoi inmatriculare si vopsit!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Tocmai ce am venit de la vopsit. Am scapat de rugina si am si vopsit partial si maine urmeaza polish si spalat. Tot maine vin si cu poze. Mai precizez ca mi-am facut "refill-ul" cu freon si am aflat ca este stricata aeroterma, fiind dusi carbunii. Tot maine o sa o si desfac sa vedem ce facem.

Link către comentariu

dupa doar o zi de la vopsire o speli?nu stiu cat e de bine...

oricum cred ca a iesit ok bine ca ai scapat de zonele unde avea rugina...

 

imi place interiorul(volanul,ceasurile,consola centrala)...bafta in continuare sa reusesti sa o faci sa arate cat mai bine :icon_thumleft:

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

Foarte frumoasă mașina! Dotată.

Îți recomand după polish să aplici și o ceară/sealant ca să conservi rezultatele polish-ului.

Link către comentariu

Maine o sa ma ocup si de ceara si inca un rand de polish. Pentru cei care ziceau sa merg mult cu masina, cand am inceput topicul asta, masina avea 252 de mii, iar acum are 255.. deci  :10[1]: Stiu de ce mi-am luat diesel.

Link către comentariu

Intre timp, o poza de aseara cu bordul. Tin sa precizez ca masina acum e la identificare la RAR.

null_zps3a99dc9f.jpg

Link către comentariu

Masina se pregateste de inmatriculare.

Am rezolvat cam toate problemele..

-motorasul de la stergator nu era stricat, pur si simplu fusese decuplat, la fel si stropitoarea;

-butonul de la sofer pentru deschiderea geamului dreapta spate avea o pietricica, acum merge fara probleme;

-astazi ne uitam un pic si la plafonierele spate, nu stiu inca ce sa fac.. urmeaza sa fac o verificare la sigurante intai;

-rugina am rezolvat-o, am si vopsit locurile respective;

-volantul a inceput sa bata mai rau, dar mai asteapta, la fel si racordul flexibil;

-computer-ul de bord ramane asa, pana fac rost de finante sa il schimb, nu este chiar rau.

Am tras cabluri pentru subwoofer, dar deocamdata nu am la ce sa le leg.. Voi vorbi cu unchimiu, care stie cam de toate (el m-a cam ajutat cu tot ce am avut de facut la masina) pentru ca a mai facut si la alt radio legaturi pentru subwoofer.

Am rezolvat partial si clima, erau carbunii dusi la unul dintre ventilatoare.. Acum mai am de rezolvat oprirea ei, pentru ca are momente cand baga singura..

Stie cineva ce face acest buton ? Este amplasat pe stalpul stang al masinii.

null-31.jpg

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Este de la alarma...la tine alarma este si pentru interior...daca lasi geamurile deschise si intra cineva pe geam incepe sa tipe alarma...

De la acel buton o poti dezactiva...in cazul in care lasi pe cineva inauntru..sau un catel o pisica un purcel si totusi vrei sa armezi si alarma...

Link către comentariu

pe plafonierele spate ar trebui sa ai niste gauri (senzori volumetrici) care actioneaza goarna cand intra cineva in masina, fara a deschide usa (pe geam).

la mine alarma suna doar cand deschizi usa/capota/portbagaj. tu ai si fc asta in plus.

butonul dezactiveaza senzorii aia.

post-66542-0-23928300-1374146530_thumb.j

Link către comentariu

Aveti aici o poza cu partea care a fost ruginita de la hayon. In poza nu se vede, dar de aproape se vede dunga de vopsea inca, asa ca in weekend am sa dau jos tot hayonul si o sa il vopsesc tot. La fel o sa fac si cu capota, unde se vede foarte rau retusul+ca mi-a cazut si ceva pe ea si mi-a zgariat-o.

null_zps6a72466b.jpg

Si aici aveti o poza cu una dintre aripi care a fost retusate(ambele aripi fata au iesit la fel).

null_zps9fe71070.jpg

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu
JOHN EVO TUNING

Ce numar de Porsche ti ai tras :lol: , km cat incape ca ai cu ce.

Link către comentariu

Astazi, masina a primit o noua vopsea la hayon, de data asta complet, pentru ca se vedea o urma foarte urata. Aveti mai jos poze cu masina in timpul si dupa vopsire si niste poze cu masina si interiorul ei dupa baita.

null_zps0073f435.jpg

null_zps05734781.jpg

null_zps18893fea.jpg

null_zps2c61ff68.jpg

null_zps864cd6ed.jpg

null_zpsf16a755e.jpg

null_zps1bf35c71.jpg

null_zps28bd29b5.jpg

null_zps12cabae2.jpg

null_zps5aa9b45b.jpg

null_zpsb72f6d80.jpg

null_zps645159dd.jpg

null_zps731f9047.jpg

Iar mai jos, aveti cateva poze cu varul mai mare al masinii, Tiguanul tatalui meu.

null_zps39946489.jpg

null_zpsd781cb41.jpg

null_zpse9f0d2b0.jpg

null_zps691f2417.jpg

Link către comentariu

vopseaua e mata?

ai facut-o in fata casei sau la vopsitorie?

Link către comentariu

Vopseaua e la spray, dupa aceea lac. Trebuie polish si mai multe straturi de lac, dar am ramas fara.

E facuta in fata casei, "profi" un pic, pentru ca stie ce face, atat cu vopseaua cat si cu lacul.

Deocamdata nu sunt finante pentru o vopseala integrala. Va veni si aia, dar deocamdata fac ce pot si eu.

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Au venit semnalizatoarele pentru far si saptamana care vine plec si dupa jante. Avem Santa Monica 17". Si tot saptamana asta vreau sa rezolv racordul flexibil si suportul motor (care imi face zgomot, cand accelerez si dupa iau picioru de pe acceleratie fara sa apas ambreiajul, in trepe mici)

Mai am in plan pentru luna urmatoare:

- kit angel + becuri albe faza scurta si faza lunga (odata cu ele montez si semnalizatoarele)

- un eleron luneta

null_zpsc3761555.jpg

Despre angel stiu ca majoritatea spune "specific bmw, daca vrei angel i-ati bmw" samd. Dar mie imi place cum se vede pe masina mea, si nu o sa ma faca nimeni sa ma razgandesc in privinta asta.

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Dupa o lunga zi de truda, am reusit in sfarsit sa termin farurile. Mi-am pus semnalizare dubla, angel eyes si becuri albe Mega Drive (faza scurta+faza lunga). Poze cu toata derularea actiunii. Maine plec dupa jante si poimaine fac suportu' motor si racordul. Eu zic ca a iesit super, acum astept si parerile voastree :D.

null_zps33102a97.jpg

null_zps22a9b9fd.jpg

null_zps1d323b94.jpg

null_zps089dfba3.jpg

null_zps937d6425.jpg

null_zpscf86392d.jpg

Link către comentariu

Am avut si ideea asta, dar am preferat sa raman asa. Nu prea mi-ar fi placut joey mod, avand in vedere ca e masina gri. In opinia mea, joey mod merge bine cand masina e inchisa la culoare.

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Bravo..au iesit super :wub:

Sent from my GT-P3100 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!