Jump to content

Trimuri interior passat B7 in passat B6


costel08
 Share

Postare recomandată

Sigur? Nu vreau sa par Toma Necredinciosul, dar din 2012 nu mai exista 20V.

Sa inteleg ca toate astea noi sunt plastic vopsit? nu mai sunt reci la atingere? Oare se cunoaste diferenta daca pun pe usi W5J iar bordul ramane 20V? Nu exista trim-uri iluminate 20V :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista aluminiu pe B7 are un prieten. Eu am acel alu blue steel pun pe b6 cu retrofit la b7 si e plastic vopsit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare dragi colegi. 

A reușit cineva sa sincronizeze ceasul analogic? Se vorbea la un anumit moment de un montaj. 

Daca singura modalitate a ramas întrerupătorul ascuns, ma poate ajuta cineva din București cu acest întrerupător? 

Mulțumesc anticipat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cea mai simpla metoda e sa legi la alimentarea de la unitatea media si sa scoti siguranta ei si sa o reconectezi fix la 12:00.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

corect - altfel ascuns un buton

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am nevoie de putin ajutor, daca se poate. 

Am luat de curand un Passat B6 din 2007 care are trimurile in 2 culori. Partea de sus e imitatie de lemn, iar partea de jos aluminiu. 

O sa atasez o poza poate stie cineva sa imi zica codul sau denumirea culorii ca sa stiu ce sa caut sa comand pt partea de sus, sa fie la fel. 

 

 

4C43DEB0-83CF-4F1F-8E08-9BF578A94FAF.jpeg

Modificat de Aanndrei
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

brushed aluminum - parca 20V este codul de culoare

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...
greenshadow

Buna. Nu stiti cumva de unde as putea sa-l achizitionez un set complet de trimuri Brushed aluminiu pentru un passat b6 (cu sertar) am cautat pe net peste tot dar nu am gasit nimic pana acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

dezmembrari, etc - noi sunt f.scumpe, din pacate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Noi nici nu cred ca mai gasesti. Mie la Midocar mi-au zis ca nu se mai aduc din martie 2017. Asta pe langa pretul obscen de mare..

Eu am gasit pe olx..

Modificat de Aanndrei
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

greenshadow

Ms mult  pt ajutor .. atunci doar cu rabdare pot sa gasesc ceva :)) 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut. Aveti idee de unde pot cumpara trimurile de pe usi? Am un Passat B7 variant si toate trimurile de aluminiu de pe usi sunt zgariate. Toate celelalte trimuri sunt ok.Gasesc doar trimurile de pe usi sau trebuie sa le cumpar pe toate? Ce coduri au trimurile (pentru B7 variant) sa incerc sa le caut pe ebay.Va multumesc anticipat.M am gandt si la reconditionat zgarieturile nu sunt f adanci si trimurile fiind de aluminiu ma gandeam ca merg rectificate cumva dar nu am astfel de skill-uri.

Modificat de Manuel N.
Cauta in aria de B7. E posibil sa se fi discutat. Foloseste search-ul.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te-ai gandit la colantat? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

salut,vreau sa leg ceasul analogic si am nevoie de plus/minus de la unitatea radio si iluminarea de la bricheta...ma ajuta cineva cu culorile/pinii la fire unde trebuie sa ma leg?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.ca sa legi iluminarea, merge de la bricheta, firul gri. Dar bănuiesc ca te-ai documentat un pic înainte și ai văzut ca trebuie modificata placa ceasului, ca să ii poți da iluminare. Altfel, el culege acesta informație plus restul, pe Lin...la B7. 

2. Legi la unitate +, fir rosu /galben. Masa pe maro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, are facuta modificarea pe placa...multumesc de raspuns,imediat ma apuc de treaba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si ceasul merge...in felul urmator ............pin 1............fir rosu /galben la radio

pin 2 .......fir gri la bricheta

pin 3 ....fir maro la radio

ceasul lumineaza alb...daca se inverseaza pinii 2 cu 3 ceasul va lumina rosu si nu va functiona

multumesc de ajutor florin

 

52051089_277037393189009_4326216163785703424_n.jpg

Modificat de ionut10a
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru puțin. Ma bucur ca ai rezolvat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare colegi, a montat cineva fete de usa de Passat b7 pe b6? Cum ati procedat la prinderea șuruburilor din manere(cele mari, T30) ? Fetele de usa de b7 nu pica pe gaurile originale. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, am montat de mai multe ori. Dai gaura, tragi piulita incastrabila si aia este.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Vreau să montez și eu un ceas analogic de b7 dar nu știu exact ce modificare să fac pe placă pentru iluminare, deci pinul 2 se întrerupe și fac punte la leduri dar cine știe unde mai exact, nu vreau să lipesc aiurea. Mulțumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu merge.

Doar de b7 similar....cel dupa 2013, adica acesta

Trebuie modificate si cateva fire in spate, la mufele acestuia.

Screenshot_20201231-171619_Chrome.jpg

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!