Jump to content

Sfat cumparare Audi A6 2012


alexbira1
 Share

Postare recomandată

Salut , doresc sa achizitionez un Audi A6 2.0d din 2012 si am o nelamurire in legatura cu masina si sper sa ma puteti ajuta . In actele pe care le are din germania , apare cu 120 de kw, vreo 164 cp , dar din ce stiu si din ce am vazut pe internet toate au 130 de kw , adica 180 de cp , masina arata foarte bine , este super intretinut, dar nu stiu ce sa zic in legatura cu problema aceasta ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai , lasa si tu un link sa vedem despre ce e vorba , poate a gresit omu si a selectat 120 in loc de 130 kw , cand vezi masina live si actele atunci benoclezi ochii si vezi ce date are pe certificat/carte

De fapt , cred ca 2.0 tdi in 2012 a avut varianta de 177 Cp 

Uite , nici eu nu am stiut ca pt 2.0 tdi pd a fost varianta de 120 cp pana m-am intalnit cu un coleg de forum si mi-a aratat certificatul , am inmultit kw cu 1.36 si mi-a dat 120 cp .. cine stie..

Modificat de jiji2008
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Vw stiu ca exista 2.0 tdi 120kw, cel de 163cp, iar cel de 130 kw are 177!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai am vorbit la telefon , este o fata care nu are idee de cai si kw ;)) mi a trimis poza cu seria sasiului sa verific , si pe acolo scrie 120 kw .... dar am sunat pe la audi si baietii de acolo nu auzisera de motorizarea asta 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2.0 TDI   03.11 -   120   163   1968   CGLD 
2.0 TDI   03.11 -   130   177   1968   CGLC, CMGB

Astea sunt cele 3 motorizari de pe Audi in cauza.

Posteaza seria de caroserie sa vedem ce si cum....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

Seria sasiului este WAUZZZ4G7CN102280

Modificat de alexbira1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Data fabricatie 16.12.2011
An model 2012
Cod motor CGLD
Cod cutie viteze NSL

Emission standard EU5

Engine specifications D95 4-cyl. turbo dies. eng. 2.0 l/120 kW 4valve,TDI common rail,base engine is TG3/TH3/TL4/TM4/TD1.

La ce baieti de la Audi ai sunat? :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La PBV , am sunat , si mi a zis baiatul ca sunt si date confidentiale si ca sa vin cu masina ca nici nu ii arata ;))



Si ce parare aveti , sa o iau asa ? sau sa caut una cu 177 de cai cum speram sa fie asta ?

Masina arata foarte bine , are faruri pe LED , interior maro cu piele , jantele sunt cam mici , dar le schimb eu dupa ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

14 cai ...se simt si nu prea ... nu stiu ce sa zic , eventual cauta date referitoare la codul motor CGLD(163cp) VS. CGLC si CMGB(177cp) desi cred ca sunt diferente doar de soft intre tipurile de motoare , nu cred ca exista si ceva "fizic" diferit

Noi in rest nu stim masina , cum arata cum merge , cati km are , dotari etc ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ... ar trebui sa stii ca cine vinde masina asta mai vinde si qashqai . peugeot 407 , skoda superb ...mai mute la vanzare deci e un fel de bisnitar ...

Cam pe la aceleasi preturi http://www.weltauto.ro/weltauto/ro/LIST/WA!ro!!!!l!!!/WA/Marke%7CAudi/MG%7CAudi_A6/list.htm?page=0-15-5-0&sort=STD&ml=1369238421290&s.EZ=JV2012&s.EZ=JB2013#0-15-5-0|PU|1369238421290

si o iei cu o garantie de la weltauto , acolo sunt preturi fara tva dar daca o cumperi sigur iti face un discount maricel si te apropii de suma de 32 000 euro si eu zic ca weltauto e mai de incredere decat un bisnitar de pe autovit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai.onu94

Vezi ca la mașina de pe autovit cutia de viteze e cel mai probabil multitronic, nu cea de 8 trepte de pe modelele superioare.

L.E. Cel mai bine ar fi sa mergi pe o mașina de la weltauto pt garantie oferită, ca sa nu stai cu frica ca mașina a avut probleme si nu a fost reparate cum trebuie.

Modificat de mihai.onu94
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vladutzu_14

vezi ca asta nu mai loveste calea ferata de la centura :)) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da , probabil ca e vreun bisnitar care isi pune nevasta sau prietena sa vorbeasca , ca sa nu ii ceri prea multe detalii , ca ea nu stie ca nu se pricepe .... nu poti sa vinzi 5-6 masini sa incepi cu chestii deastea ...

Legat de weltauto , chiar m am uitat ca si eu vroiam o singuranta mai mare , si factura ....dar cele in zona asta de pret nu prea au dotari , si cele care au imi cam depasesc bugetul ...

 

Vlad , asta deabia astept , sa mi consume putin si sa nu mi mai atinga peste tot  :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

megamotoreta

daca e 2012 nu mai e in garantie? carte de service?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba da , mai are pana in 2014 garantie ....dar mie imi e frica sa nu fie vreo chestie la motorul asta de sunt asa putine , poate a fost un lot mai prost la inceput , 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!