Jump to content

Golf 6 - trapa panoramica


gataca
 Share

Postare recomandată

Motoras care e in spate si impinge, n-ajungi la el fara sa demontezi plafonul. In alta ordine de idei, trapa de la golf 7 variant se potriveste pe golf 6? Am gasit o trapa de la un golf 7 cu 0 km si la pret bun. Cred ca mai degraba fac un swap de trapa complet decat sa cumpar doar ruloul nou. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In alta ordine de idei, am primit azi oferta de schimbare a ruloului, de la dealer autorizat, deci cu piesa originala, ~3000 de lei. Probabil voi mai obtine si un discount la intreaga suma. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salutare, am inlocuit panoramicul de la al meu golf, iar cel care l-am pus, pare sa aiba aceeasi problema... dar nu e identica... 

 

Din cate vad, pare ca una din sufe este decalata... gen vrea sa se deschida, dar ramane blocat , cumva pare ca e putin mai ridicata pe o parte

 

Stie cineva cum se poate rezolva? Cum se pot realinia sufele alea? 

WhatsApp Image 2024-03-15 at 15.29.43.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Biziday la montarea noului panoramic ati facut si o calibrare din soft?     Pentru ca masina a folosit aceiasi pozitie ca cea salvata anterior. 

în urmă cu 4 ore, Biziday a scris:

cumva pare ca e putin mai ridicata pe o parte

 

Asta indica o culisanta stramba , se rezolva prin inlocuirea kitului de culisante (doar pereche OE se gasesc) .  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, sa făcut calibrare , știi cumva cat ajunge acel kit ? Poate un cod ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!