Jump to content

RMT 200 - Player OEM 1 DIN cu USB, SD si Bluetooth


Rave
 Share

Postare recomandată

In click-uierile mele pe maretul internet am dat peste asta:
 
RMT200.JPG
 
Este un player OEM, 1 DIN, care se gaseste in catalogul de accesorii al noului Volkswagen Up!
 
Codul lui este 6Q0 051 228 B. Ce are special? Pai...
- Mp3 player (?)
- slot USB (pe fata aparatului)
- slot SD Card (pe fata aparatului)
- intrare Auxiliar (pe fata aparatului)
- bluetooth cu tot cu streaming A2DP (cu microfon, ati ghicit, pe fata aparatului)
 
Partea buna este ca cica se potriveste si pe Golf IV/Bora si ca are un pret... sa zicem decent pentru un aparat OEM cu dotarile astea.
Alte poze:
 
$(KGrHqR,!p!FCwnknL((BQ3F31216Q~~60_57.J$T2eC16F,!w0E9szNW4VFBQ3F3qgCOg~~60_57.J$(KGrHqF,!isFC7Ry7gLgBQ3F3tCZtw~~60_57.J

 

6A7AB9FD-3602-449F-8C49-9668E6360BCC-104


Si o cautare pe Ebay.de pentru a evidentia pretul aparatului!
 
Este un aparat destul de scump, dar pentru acei cativa fani OEM care vor mai multe intrari pentru muzica, si un mod facil (cat si OEM) de a integra Bluetooth este o solutie mai mult decat decenta.
Adica un MP3 player decent cu USB(cu slot SD nu prea exista) e cam 5-600 de lei, si apoi un kit Bluetooth e inca cel putin 3-400 de lei. Adica fix cat acest aparat, si cred ca arata mai bine asta si pastreaza linia OEM a masinii.

 

LE: Niste informatii destul de utile se gasesc si aici!

Modificat de Rave
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

Un alt aparat, ceva mai interesant pentru colegii cu Golf IV datorita ecranului albastru, este acesta:

 

256nw.jpg

 

Codul acestuia este 6QE 035 152 D (sau G) si vine din fabrica pe Polo si Golf, dar in Brazilia :(

 

post-12783-0-80948600-1369088384_thumb.j     post-12783-0-23198700-1369088385_thumb.j     post-12783-0-64487800-1369088385_thumb.j

 

Modificat de Rave
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A treia varianta, si ceva mai urata:
 
2013_20090611114845890oqbt.jpg
 
Codul este 1JM-035-157-AQ, are Bluetooth + USB, fara slot SD insa. Vestea buna e ca asta se gaseste si pe Ebay.de! 

Vestea proasta e ca e cam scump...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vazusem si eu acest 1DIN de UP - in cautarile mele de ceva OEM pentru bora.

Insa ca si lumini nu se potriveste cu bordul, si chiar designul e un pic din alta poveste.

Am preferat Beckerul Individual pe care il am acum - da parca ceva mai bine cu restul masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, merge mai bine in masina, dar ala din cate tin minte nu are nici USB, nici SD si nici Bluetooth.

Cea mai ok varianta, eu zic ca e cel 2DIN negru, dar nu se gaseste mai deloc in Europa... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu, e rar.

Si mai e o treaba - nu cumva e doar pentru america? Adica cu radio "impar" si fara RDS? (Ca gammele de usa de ex)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel negru se vinde pe piata din Brazilia. N-am nici cea mai mica idee daca au prostia de sistem american acolo sau nu.

Cel cu argintiu e din Canada, si din cate stiu canadienii sunt pe sistem cu noi :)

Cel 1DIN este sigur european.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...
anghel stefan viorel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

anghel stefan viorel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

anghel stefan viorel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2din aici(click) sau aici(click). Dar sunt scumpe rau pentru ce ofera, doar bolnavii dupa produse OEM cred ca ar cumpara asa ceva.

Ceva mai ieftin si tot OEM e asta(click) dar si ala e scump si e doar 1din, desi din unele puncte de vedere asta e un lucru bun, ai in sertarul de sub el un loc unde sa pui telefonul si tigarile. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!am inteles ca s-ar pute monta un usb la oem-ul gamma5.stie cineva ceva despre asta?si daca se poate cum se face?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate daca ii atasezi un Xcarlink, doar ca si ala nu e chiar ieftin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti multumesc foarte mult pt raspuns!stiam de Xcarlink.am citit pe un topic ca se poate adauga usb chiar in h.u sau se poate adauga aux prin scurtcircuitarea unor pinuri(nu stiu ce inseamna asta)astazi am cumparat de pe tocmai un cd player original pt vw si nu stiu cum sa il atasez la hu gamma de pe masina.cd playerul a venit insotit de o mufa albastra.iar singurul loc liber la hu gamma este deasupra celor doua mufe(maro si negru),dar acolo spatiul este mai mare decat mufa albastra,desi intra  in acel loc,dar mai ramane spatiu(sper ca intelegeti ceea ce am vrut eu sa spun cunostintele mele in materie de electronica fiind 0 eu in copilarie avand alte preocupari decat electronica :)  ).as dorii sa montez singura cd playerul.(pt satisfactia proprie).va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite aici cum se conecteaza:

 

 

 

Vezi sa nu deconectezi mufele din spatele casetofonului(cea neagra mai ales) daca nu ai codul la el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti multumesc mult de tot.am deconectat-o.dar am si codul.acum citeam pe forum cum se poate introduce codul.daca mai am ceva probleme as putea sa iti trimit mesaj?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am doar o mufa albastra la care este conectat cd playerul.in clip langa mufa albasra ma sunt si alte mufe.sa fie doar asa de forma?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alea sunt pentru telefon, n-ai treaba cu ele. Conectezi mufa albastra in partea stanga cum e si in clip si o sa mearga cd playerul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Interesante propuneri de Playere cu OEM look.

 

Prin cautarile mele am dat de o varianta interesata de inlocuire single DIN.

Este vorba de R110, player instalat pe VW T5 si VW Caddy din 2006 pana in 2008.

 

Credeti ca se poate monta si pe Golf MK4?

post-20195-0-58938400-1408379768_thumb.j

post-20195-0-16316400-1408379780_thumb.j

post-20195-0-57659800-1408379787_thumb.j

VW_R110_info.pdf

Modificat de Apashi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-am gasit prea multe despre pinout-ul lui, dar dupa ce se vede aici se pare ca are mufe quadlock, deci nu prea merge fara adaptari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si nu are CD ?


NU merge ca e pe can.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles!

 

Eu mai am o nelamurire, pe unde intra CD-ul? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe nicaieri, din pacate... nu are CD. Merge doar cu magazie....CD Wechsler.... scrie in pdf-ul atasat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!