Jump to content

probleme caseta directie


pufy
 Share

Postare recomandată

buna!


 


Sunt posesorul unui new beetle 2000 benzina din anul 1999 de 3 ani, si pana acum mi s a stricat caseta de directie de 3 ori, prima data am reconditionat o la sighisoara, m a tinut un an si 2 luni (am avut garantie la ea 1 an), dupa care m am hotarat sa cumpar o caseta noua, dar si aceasta s a stricat dupa 8 luni, Acum am trimis o in garatie si astept un rasp daca mi o inlocuiesc.


 


Specific problema este ca  de fiecare data curgea ulei pe la semeringuri.


Poate sa imi spuna si mie cineva din ce motiv cedeaza semeringurile?


 


 


Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil sa nu fie prins corect burduf de bieleta de directie. In felul asta intra mizerie la semeringuri si se strica rapid.

Caseta noua e tot reconditionata din cate stiu eu.

Modificat de uhu10uhu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inteleg, dar nu e ciudat sa se strice asa repede de 3 ori in 3 ani??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam ciudat. De ce nu ai incercat una din dezmembrari, mai ales ca in mare parte piesele de acolo sunt cele originale, mult mai sigure fata de cele din magazin, desigur si la un pret rezonabil.

Modificat de rabbit85
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aia noua de 8 luni era de firma? 

 

ca fapt divers, cineva a inlocuit o pompa de servo, piesa noua de la magazin ( reconditionata de Elstock) si a mers fix 5 minute, adica probele de functionare...  cand sa scoata masina pe drum.. dintr-o data nu a mai facut presiune... 

 

Deci e loterie si cu astea reconditionate de diverse firme mai mici sau mai mari specializate pe asa ceva.

 

Inca  nu am auzit de TRW sau Delco Remy (si ei reconditioneaza) sa cada prea usor.

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer sa fiu nu imi mai aduc aminte ce firma era, dar e una germana. Cei de unde am cumparat o au trimis o acum in germania pentru verificare.

Stau cu masina in service de mai mult de o saptamana si astept un rasp de la ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!