Jump to content

RNS 315


harydam
 Share

Postare recomandată

Am înțeles. Mulțumesc mult. 

Acel modul Bluetooth de care întrebasem dincolo, oare ce face? E bun de ceva?! 

Screenshot_20210405_195524_com.huawei.browser.jpg

Modificat de Lexlex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chinezarie...nu ai de unde sa stii ce si cat lucrează,  din pacate. Doar testat cu el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aceste module bluetooth functioneaza pe AUX. RNS310/ RNS315 de VW au mufa AUX pe panoul frontal si nu poti selecta din meniu sa preia semnal de la mufa AUX (albastra) din spate. In consecinta, la RNS310 si RNS315 (de VW) nu se pot folosi aceste module

Skoda Amundsen are in meniul Media AUX (frontal) si AUX2 (cel din spate). La acele unitati pot fi folosite module bluetooth pe AUX

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
Doru Marinescu

Salut,

 

Am instalata pe masina RNS 315 din imagine.

Ma poate ajuta cineva sa pot lega telefonul?

 

315.gif

 

Nu am modulul sub scaunul din dreapta.

 

Modificat de Manuel N.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu ai modul, atunci trebuie sa conectezi microfonul, in mufa cu 10 pini, din spate unitate. Activezi cu vcds ul bluetooth ul  si gata

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut

am un cc 2015 cu rns 315 cu bluetooth incorporat ... l-am folosit câțiva ani ... iar de câteva zile ă dispărut bluetooth-ul din meniu si nu ma mai pot conecta 

poate cineva sa ma ajute sa remediez problema ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La long coding, cum apare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Va salut,

Am si eu o intrebare: merge pus RNS315 pe Tiguan 2008? Adica merge montat si doar activat BT din VCDS, sau mai are nevoie si de alte up-date-uri de soft (canbus....)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge fara update de CAN, dar vezi ca nu toate RNS315 au bluetooth integrat. Pentru a putea vorbi la telefon vei avea nevoie de un microfon daca masina nu are din fabrica

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RNS 315 unele au, altele nu bt incorporat si nu depinde de masina, pe langa navigatie mai ai nevoie de antena si microfon Cele care nu au se poate pune modul separat f scump + microfon.

In cazul tau se poate pune rns315 si v-a functiona f bine. Daca ai volan cu 8 comenzi model vechi nu vor functiona cu rns315. Daca ai ceasuri cu rosu nu vor fi compatibile cu rns315

Modificat de passat19tdi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tiguan 2008 are model vechi de volan, cu 8 butoane, ceasuri vechi, etc.

Daca rns 315 suporta bluetooth, mai ai nevoie de microfon sa ii montezi, pt telefon 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

salut!

am aceasta unitate pe masina si cand apas pe phone apare semnul  mute.ma poate ajuta cineva cu un sfat?oare are bluethooth? vw rns 315 eu

 

3C8 035 279 F  MAC.90.0387.06.8A.38 

SW 0410 HW76 43/13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa codurile tale, are. Daca nu te poti conecta,  intai verifica sa fie activat BT ul....cu un vcds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 6/8/2018 at 9:32 PM, all3ex_wly said:

asta da sfat...sunt butonate peste masura...am procedat la fel de fiecare data, doar ca acel streaming acum este inactiv.

daca stii unde e chichita, spune-ne, sfatul sa butonam nu e relevant

Am aceeas problema, la prima conectare functioneaza streamingul apoi, la urmatoarea conectare, butonul de pe telefon( de sreaming) nu vrea sa stea pe on. all3ex cum ai rezolvat?

  Are cineva o rezolvare la problema asta?

  Acelas telefon functoneaza perfect pe rns510 cu modul 3c8..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Modelul asta de RNS 315 are bluetooth? Ar merge montat pe un golf 6 din 2012,care are modul sub scaun? Poate prelua comenzile de pe volan, clima și senzorii de parcare? Mulțumesc frumos.

Imagine WhatsApp 2023-03-09 la 08.35.41.jpeg

Modificat de ionus2007
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are bluetooth incorporat. Se poate folosi cu modul bluetooth separat, dar depinde ce cod are modulul. Va afisa clima, senzori de parcare si vor functiona comenzile de pe volan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc frumos. Pentru hărți trebuie doar un card cu ele instalate pentru acest model?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. Poti sa-mi dai un PM pentru detalii legate de harti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toate RNS urile 315 care au la MAC doar zerouri înseamnă că nu au Bluetooth incorporat? Momentan vreau sa cumpar unul. Am RCD 310 cu modul premium sub scaun și as avea nevoie fara bluetooth incorporat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact. Poti cauta si RNS510 daca ai deja instalat modul bluetooth premium

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sfatul meu este sa vinzi modulul bluetooth premium si sa cumperi un RNS315 cu bluetooth incorporat. Asa iesi cel mai ieftin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Salutare. Eu am RNS 315 pe un seat Leon cu modul sub scaun. Imi mergea conectarea la telefon dar nu si la muzica, sa pot da de pe telefon. As vrea sa stiu, credeti ca e posibil navigatia mea sa aiba deja bluetooth si sa nu fie activat in VCDS? 

Las poze mai jos cu seria. 

106287562_IMG_20240219_1013029472.thumb.jpg.6c3eac442fe6e6b650222745a6366603.jpg

Modificat de Flavyws
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca are si BT intern. Cu vcds, scoate din codare pe 19 can gateway,  77 phone...deconecteaza mufa la modulul de sub scaun. După aceea codeza BT intern activ pe navigatie si vezi daca merge

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ma prea pricep, sper sa reusesc sa fac modificarile necesare

 

Is there a way to tell if it has bluetooth from the interior of the navigation? I tried woth VCDS but couldn't find anything about bluetooth17083698740622488083170840708596.thumb.jpg.d3d15ba1b1501857a155754d2d6016a2.jpg

Modificat de R_a_z_v_a_n
Renunta la QUOTE pentru postul anterior.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!