Jump to content

Update Can Gateway


vladtz
 Share

Postare recomandată

Ca functionare-nu.Erorile ramin insa..

E sw 048 daca nu face probleme cu descarcatul..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc, m-am linistit, un an nou cu multe impliniri, la multi ani!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare! Pentru un prieten: can 1KO 907 530H este compatibil cu rns 315/510? In sensul ca descarca sau nu bateria? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, am cumpărat o navigație blaupunkt philadelphia 835 dedicat vw, înainte am avut un rcd310, mașina este golf 6, 2012... Am pus navigația dar la oprire și scoaterea cheii din contact se stinge dar se aude în continuare ventilatorul de răcire de la navigație funcționând și nu se oprește deloc, ce trebuie făcut... nu recunoaște mașina navigația? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In 2-3 minute ar trebui sa se opreasca..altfel e o problema cu aparatul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incuie masina din telecomand si verifica mai tarziu daca s-a oprit ventilatorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se va opri. E normal sa fie asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare !  

Vreau să înlocuiesc RCD 300 cu un RCD 510. Can Gateway-ul de pe mașină este 1K0 907 530 F    H10 0120.

Am citit aici :   http://www.myturbodiesel.com/wiki/rns510-rns315-gps-or-rcd510-installation-in-a-mk5-vw/

că este posibil ca la F să nu fie problema cu descărcarea bateriei. Poate confirma cineva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merge 1K0 907 530 F    H10 0120 si nici nu se poate face update la asta dupa cate stiu eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Vreau sa inlocuiesc RCD 300 cu RCD 310 , am nevoie de update la CAN ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

90% se pare ca da. Ce can ai acum ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer sa va spun , nici nu stiu ce e acela CAN , ce se schimba si cum . Știam doar ca trebuie facut update . Cum trebuie sa procedez ? 

Masina este din anul 2006 . Pe mine ma interesează sa conectez mufa jack .. pot face asta si pe RCD 300? 

Modificat de quixy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Ma poate ajuta linkul acesta ? Ce CAN ar trebui sa am ca sa-mi fac o idee pentru a fi compatibil cu RCD 310 .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De la E in sus...numai ca al tau e cu 3c0....Repet....ce an e masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am modificat postul de mai sus pentru a nu mai face multi post .. Anul este 2006 , repet si eu intrebarea  , pe RCD 300 pot pune mufa AUX ca sa nu ma mai complic cu acest CAN ? . Boxele pe spate nu stiu daca au trase firele , masina este trendline o am din 2010 dar as vrea sa-i fac niste imbunatatiri acum :) . Pot pune si boxele si sa fie plug and play pe RCD 300 ? Detin si alta masina mai noua si nu prea am timp sa-mi bat capul cu toate cele necesare pt passat .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti pune boxele iar aux merge doar daca RCD este cu rama argintie, la cel negru nu merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,unele modele suporta AUX. La 2006 e nevoie de update/inlocuire can 99%.

Daca masina nu a avut boxe pe spate , nu are cablaje trase.Se pot monta,trage cablajele,se codeaza Rcd-ul,e compatibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e bun. L-am inlocuit si eu si merge ok, nu e nevoie de update can

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Buna ziua , stiti daca la 1K0035186L se poate face update , si daca e prin Galati cineva care se ocupa cu asa ceva . Multumesc anticipat .

 

 

Modificat de powergt
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ala e un radio, nu can-gateway.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!