Jump to content

Audi A6 2.0TDI 140CP


mihaip86
 Share

Postare recomandată

Salutare,

 

Ma intereseaza achizitionarea unei masini VW/Audi - Passat, CC, A4, A6, motor 2.0 TDI, 140CP, an minim 2010, neaparat cutie manuala.

Ce imi recomandati dintre modelele de mai sus, avand in vedere vechimea masinii si tot ce implica (km intre 70000 (daca e luata din RO) - 150.000, piese care cad de obicei, intretinere, etc). Merita luata din RO sau din afara? Conteaza tara - Germania, Belgia, Franta, etc?

Mentionez ca ar fi prima mea masina, iar bugetul in momentul asta este de 17000E.

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu un asemenea buget, in locul tau as da o fuga in una din tarile mentionate mai sus, poate Germania.

Legat de masina, as alege un Passat CC, motor 2.0 TDI de 140 sau 170 CP

Modificat de DDT
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In banii aia iei un CC si un a4 , masini in mintile lor , cu carte service verificabila , chiar de pe la weltauto germania , austria

Un a6 ... e ceva mai scump ca na ... gandeste-te un cc a fost 30 000 de nou , un a4 a fost 40 000 de nou .... un a6 a fost mai scump deci in 3 ani sa ajunga la 17 000 euro ...

Cel mai credibil e CC -ul si eventual audi a4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jiji, deci daca eu iti inmanez suma de mai sus imi poti oferi un cc si un a4 ambele 2010 ,,masini in mintile lor,, ?!

Ce mult imi plac cei ca tine care fac piata din spatele tastelor!  :RO flag: 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

czsilviu  ma bucur ca ma simpatizezi asa mult , nu am spus ca iti dau in banii aia masina , ci ca ti-o gasesti singur daca o cauti ... m-am referit la masini in mintile lor adica cu 150 000 km reali nu doar pe bord si reali 300 000 .... poti sa iei un CC si la 12 000 euro dar ala are doar pe bord 150 000 , in realitate sunt mult mai multi

 

ca sa ti-o aduc eu trebuie sa bagi si comisionul de "bisnitar" corect ? 

 

si inca o chestie , eu nu fac piata ..

 

http://www.weltauto.ro/weltauto/ro/LIST/WA!ro!!!!!!!/WA/Marke%7CVW/list.htm?src=welcome.htm&s.MG=VW_Passat_CC#0-15-5-0|PU|

http://www.weltauto.ro/weltauto/ro/LIST/WA!ro!!!!sl!!!/WA/Marke%7CAudi/MG%7CAudi_A4/list.htm?page=0-15-5-0&sort=STD&ml=&s.EZ=JV2010&s.EZ=JB2013#0-15-5-0|PU|

 

ps glumeam referitor la bisnita , nu ma ocup cu asa ceva

Modificat de jiji2008
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pretul afisat nu include TVA - mai calculeaza o data, vezi la cat iti iasa cel mai ieftin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si fara TVA tot cu virula ii da!

Si fara TVA pui 12000 cc-ul, pana la 17k de euro raman dupa matematica mea 5k euro! Sa  vad acel a4 2010 cu 5000 ca il mananc! Dar observa ca multi deschid gura inainte de a face ochi!

EDIT: in acea suma pe care o detine colegul se incadreaza perfect la un cc 2010! Dar nah... altii de 17k euro pot obtine si un cc si un b8 din 2010!

Modificat de czsilviu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca sunt fara tva , adaugand tva la unele , nu am zis toate masinile din link ajungi la o suma egala cu cea a bugetului lui mihaip86 sau un pic mai mare , dar daca stii sa negociezi ... iti ajung banii , primele 4 CC uri din lista iti intra in banii aia 17 000 , nu vad unde gresesc ?!

 

treaba cu "Si fara TVA pui 12000 cc-ul, pana la 17k de euro raman dupa matematica mea 5k euro! Sa  vad acel a4 2010 cu 5000 ca il mananc!" nu am inteles-o absolut deloc ...

Modificat de jiji2008
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

,,In banii aia iei un CC si un a4 , masini in mintile lor ,,,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ia vezi ca am mai rectificat la sfarsitul postuui "Cel mai credibil e CC -ul si eventual audi a4" , eventual ... cu ceva discount il poti lua si pe ala

Acum vezi ca nu ti-a iesit treba cu pretul fara tva si incerci sa te mai agati de ceva ?

 

czsilviu cred ca-mi dau seama ce vrei sa spui .... si da poate m-am exprimat gresit ... nu iti iei si un a4 si un cc ... una din ele doar !

la alegere,  normal , e alegerea cumparatorului ...dar CC intra sigur in banii aia ...nu m-am gandit o secunda ca cineva poate sa creada ca ma refer la faptul ca le iei pe ambele !

Modificat de jiji2008
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De la bun incepu m-am agatat de ,,In banii aia iei un CC si un a4 , masini in mintile lor ,,,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspunsuri. Am rabdare, nu ma grabesc, stiu ca masinile bune, cu putini km si rezonabile ca pret sunt rare. Merita vreuna din cele de mai jos?

 


http://www.autovit.ro/audi-a6-C28895677.html

http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-C28814069.html

 

Bugetul este flexibil, se mai pot adauga chiar 2-3000E pentru un SH.

Inca nu am exclus varianta unei masini noi - aici optiunile ar fi Opel Astra sedan 1.6l (17k), Skoda Octavia 3 1.4l 140cp(20.5k), VW Golf 7 2.0l 150CP (23.5k).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din propria experienta nici nu vreau sa aud de Opel! Bine daca faci cate un drive test cu variantele de mai sus(noi) si sa ne inpartasesti ,,experientele,,

Si bine de specificat unde/cum/cand/... folosesti masina deoarece vad niste variante din clase total diferite astra golf cc a6!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Modificat de czsilviu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Clasele sunt diferite pentru ca unele sunt SH (Passat, CC, A4 - A6 e deja prea mult, dar omul viseaza :D), si altele sunt noi - cele enumerate mai sus.

Masina o voi folosi mai mult extraurban - sunt din Bucuresti, dar lucrez in Urlati, unde si stau in timpul saptamanii. Vin acasa in weekend, iar cand voi avea masina voi veni mai des acasa.

Maine ma duc sa vad Passat-ul ala, si joi-vineri ma duc la reprezentanta sa vad cum e Golf-ul si Octavia. Ezit pentru masina noua, pentru ca pierd foarte mult la revanzare, indiferent dupa cati ani o vand. Si in plus, mai trebuie sa ma si imprumut cateva mii de euro pentru una noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihaip86 - cel care vinde acel audi a6 din linkul tau mai vinde si alte masini , CC , land rover , insignia ...etc deci e bisnitar , oricum iti dai seama ca e bisnitar si dupa "nerulata ro" asta e textul lor ...vad ca scrie carte service , daca sunt revizii verificabile in reteaua VAG  si eventual mai are si facturile o poti lua in considerare , oricum pretul pt un a6 tot e cam mic ...

Modificat de jiji2008
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce ziceti de asta?

 

http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C28583050.html

 

Ce sanse sunt sa fie o teapa, avand in vedere data primei imatriculari, faptul ca se da seria, nr. de km dar mai ales pretul? Masina configurata in felul acela, ar fi cam 34000E. El probabil a luat-o pe la 18000-19000E. Eu nu inteleg cine ar vinde o masina dupa 5 luni, stiind ca pierde 15000E.

Credeti ca o lasa 20000E?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da , pretul de noua pt CC ala cred ca a fost pe configurator treizeci si de mii de euro ma rog la banii astia primesti sigur un 4000 discount (daca vrei caut si-ti trimit foile de oferta pentru un mondeo care a ajuns de la 32500 la 23500 dupa oferte si super oferte - de noua de la dealer le pusese cineva pe clubford acum 1 an parca cand si-a luat masina ) nu stiu ce sa zic

 

Oricum , tipul care o vinde mai vinde si astea 2 :

http://www.autovit.ro/ford-focus-C28583880.html

http://www.autovit.ro/bmw-320-C28954816.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, știu de anunțurile alea 2. O duc la reprezentanta pentru teste.

Cum e cu garanția la o mașină din străinătate? Rămâne valabila în ro? Dacă am probleme cu ea la un moment dat unde ma duc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai , masina in germania cred ca are 2 ani garantie ...la noi e 4 ani fiindca 2 ani ii acorda fabricantul si inca 2 dar in total in limita a 120 000 km ii acorda importatorul Porsche Romania , verifica bine actele referitor la garantie sa scrie clar 4 ani , pana in 2016/2017 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@mihaip86 : iti recomand o masina noua, ai garantie (din ce vad ca spun colegii mai sus dealerii din ro iti dau 2 ani in plus) si in functie de cum te porti cu ea, asa se va purta si ea cu tine   :icon_cool:  ... iar daca incerci sa ai un "dialog" cu dealerii probabil ca o sa obtii si un discount.

Daca nu ai familie mare si nu planuiesti sa o schimbi in urmatorii 7- 8 ani as merge pe "VW Golf 7 2.0l 150CP (23.5k)"

Gusturile nu se discuta (deci este optiunea ta) ... si depinde de bugetul si planurile de viitor pe care le ai.

Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!