Jump to content

Aux si USB in passat b6.


EaglePk
 Share

Postare recomandată

Acum, ca am luat asta, cum si de unde alimentez usb.ul sa mearga ca si incarcator intr.un B6 cu RCD 510, daca se poate din RCD cu atat mai bine.

Va multumesc!

1872603286603551281.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • EWS

    22

  • bibi1411

    18

  • Al Bundy

    17

  • F l o r i n

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

asa ceva am si eu pentru un rcd 310, dar din pacate nu am reusit sa-i dau de cap.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acuma 2 saptamani am cumparat pentru navigatie vw mfd2 adaptor cu jack,usb,card de pe ebay 60 euro cu tot cu transport in Romania si merge si aux daca il conectezi la un telefon si selectezi de pe navigatie AUX.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am un rcd 300 track(nu suporta mp3) si vreau si eu sa ii pun o mufa aux sa ascult prin jack.se poate? ca din discutiile de mai sus,ma doare capu,are rost sa cumpar mufa,reusesc sa-l fac sa mearga? am gasit pe aliexpres (https://www.aliexpress.com/item/Overseas-stock-Car-Style-Audio-Vedio-USB-AUX-Cable-Switches-Plug-for-VW-Passat-B6-B7/32722958140.html?spm=2114.01010208.8.3.AlJZSU) .ce parere aveti ? mentionez ca am un golf 5,poate conteaza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU merge doar mufa, iti trebuie o interfata activa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 hours ago, strackker said:

eu am un rcd 300 track(nu suporta mp3) si vreau si eu sa ii pun o mufa aux sa ascult prin jack.se poate? ca din discutiile de mai sus,ma doare capu,are rost sa cumpar mufa,reusesc sa-l fac sa mearga? am gasit pe aliexpres (https://www.aliexpress.com/item/Overseas-stock-Car-Style-Audio-Vedio-USB-AUX-Cable-Switches-Plug-for-VW-Passat-B6-B7/32722958140.html?spm=2114.01010208.8.3.AlJZSU) .ce parere aveti ? mentionez ca am un golf 5,poate conteaza

Din experiența mea:

Dacă ai RCD 300, fără MP3, cu tastele argintii ai toate șansele să funcționeze cu asta.

Dacă ai RCD 300, fără MP3, cu tastele negre va merge doar cu interfață activă.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Sebastian Pauer

Buna, ma poate ajuta cineva cu o mica problema,detin un mfd2 luat de pe un seat si lam pus pe passat dar imi apare logoul seat si as vrea sal schimb ma poate cineva ajuta cu un sfat. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

On 4/3/2017 at 6:51 PM, Ottoflo said:

Din experiența mea:

Dacă ai RCD 300, fără MP3, cu tastele argintii ai toate șansele să funcționeze cu asta.

Dacă ai RCD 300, fără MP3, cu tastele negre va merge doar cu interfață activă.

Cu aceasta metoda mai poti sa folosesti cd?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On Friday, May 10, 2013 at 6:58, Al Bundy a scris:

Xcarlink da, merge.

Salut! Am RNS510 , hdd 20GB , dar am decat mufa AUX in cotiera..sa inteleg ca nu am pe nicaieri USB? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate nu ai.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La sdcard si hdd nu ii mai vad rostul l usb. Parerea mea ca nu merita retrofit la usb. E de ajuns sdcard si hdd. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

corect - trebuie sa ii montezi interfata MDI si cablu USB pentru asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Daca tot am desfacut bordul din cauza climatronicului, am zis sa montez si MDI-ul uitat intr-o cutie. Problema (prima!) e ca nu pot scoate  MDI-ul propriu-zis (5N0 035 342 F) din cutia de bord (5N0 035 341G). Am scos cele doua suruburi cu care e prins, dar zici ca e sudat. Nu vad nicio piedica pe care sa o apas sau trag. Deci ce-mi scapa? Cum se scoate dracia aia, in afara de a distruge cutia in jurul ei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, am si eu 2 intrebari. Prima intrebare ii daca am RCD 300 cu mp3 ajunge sa cumpar doar acel cablu de pe tme care se conecteaza la aux si are jack pe partea cealalta? A doua intrebare e cum pot sa conduc cablul jack la butoanele false de langa schimbator si sa rezolv cum ii in poza atasata, ce si cum trebuie sa desfac sa nu rup nimic?
 

Spoiler

 

 

Aux_buton_fals.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tragi usor de rama de langa cd player il scoti afara dupaia tragi usor la rama de la schimbator si o sa vezi ca poti sa vii pe la scrumiera sau pe unde vin firele la butoanele de langa schimbator daca desfaci iti dai seama.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut. Am un passat b6 cu mfd 2 iar in torpedou in locul magaziei de cd-uri am mufa pt ipod. Am vazut ca intrebase si un alt coleg mai demult despre acest lucru dar nu i s-a raspuns... Ce fel de ipod ar merge pus ca sa ascult melodiile dupa el? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Am si eu o problema cu navigatia cred eu, este RNS500 iar in torpedo am mufa USB, cand pun muzica de pe stick se aud doar boxele de pe partea stanga a masinii, daca dau drumul la radio, se aud toate boxele.

Stiti de la ce ar putea fi acest lucru?

Am postat aici pentru ca nu pot face topic nou si nici nu pot trimite mesaj user-ilor.

 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Buna seara,

 

Detin un Passat cc si de curand am fost nevoit sa scot torpedoul. Masina are mufa usb in torpedou si aux in cotiera. De cand am scos torpedoul nu functioneaza mufa aux din cotiera. Aux-ul este influentat de mufele ce intra in torpedo ? Urmeaza sa montez torpedoul la finalul saptamanii si as vrea sa stiu daca aceasta ar fi cauza sau ar trebui sa investighez in alta parte .

Multumesc:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut, am achiziționat un cablu adaptor aux jack 3.5 pentru rns 510 si nu stiu unde trebuie cuplat. Atasez poze cu produsul si cu mufele navigației. Orice raspuns este binevenit, mulțumesc.  

20201219_130902.jpg

20201219_130713.jpg

20201219_130742.jpg

20201219_130823.jpg

20201219_131526.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mufa cu cradle, in locasul liber t12, unde scrie AUX. Cum te uiti pe poza ta cu pinout mufa spate, in dreapta sus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze Florin, te referi la mufa din poza de mai jos? aceea este in partea dreaptă sus când te uiți în spatele navigației. Trebuie scoasă mufa aia mare pătrată de culoare neagră si apoi atașată cea luată de mine?

20201219_130713.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. Se deconecteaza mufa mare neagra, dupa care se introduce in ea mufa alba de la cablajul cumparat de tine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!