Jump to content

Cute tapiserie piele


robertciprian
 Share

Postare recomandată

robertciprian

Salut

 

Recent am cumparat interior de piele neagra pentru masina. Odata cu interiorul am primit si o tapiserie de piele originala pentru spatarul soferului, cea de pe scaun fiind destul de uzata. Dupa schimbarea tapiseriei au ramas cute si pielea nu s-a asejat bine. Toate clemele si sarmele sunt la locul lor si bine puse, nu e prima oara cand desfac scaune.

 

Intrebarea e: Aveti idee daca, in timp, pielea o sa se mai stranga sau o sa se aseze mai bine? sau e vreu truc care sa o faca sa arate ca si restul scaunelor? In poze se vede diferenta.

post-50033-0-25326600-1365081931_thumb.j

post-50033-0-41681900-1365081961_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In timp se mai aseaza ea dar nu foarte mult, ce nu pot sa imi dau seama de ce acolo in zona umerilor sta asa (ma gandesc o fii de la burete s-o fii mai lasat in timp)!!! Oricum pielea se vede ca e de calitate imi place !!!!! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

robertciprian

Buretele nu s-a lasat deloc.

Asa arata scaunul inainte sa dau jos tapiseria, se vede uzura de pe lateral.

post-50033-0-95006300-1365087994_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal..

1.din cate stiu cu abur poti modela pielea dupa forma corecta a spatarului. Du-te la un tapiter mai priceput si ti-o aranjeaza.

2. sigur pielea de spatar este originala?

 

numai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chestia cu aburi am auzit si eu sii cica chiar ar da rezultate....Sa nu fie pur si simplu un defect din fabrica a pielii de +cm fata de fosta !!! E ciudat oricum sper sa gasesti pe cineva care sa te ajute!!! SALUT !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ochi pot sa-ti spun ca e largita, si ma indoiesc ca se rezolva cu aburi. Posibil sa fie un rebut. Ai primit-o gratis ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca husa noua este mai larga vizibil decat cea veche, vezi ca se gaseste burete de 0.5cm special pentru tapiserii. Buretele se va lipii/coase de tapiserie si apoi remonta pe scaun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

robertciprian

Tapiseria e noua, originala si e cumparata de la seat, fiind acelasi cod ca si cea veche. Dupa ce am hitratato bine am dat cu aer cald(feon industrial) si s-a asejat mult mai bine dar inca nu e la fel sa celalt scaun. Am fost si la tapiter si zicea ca o poate modifica sa arate mai bine dar a zis doar sa mai ia niste bani.

Diseara mai pun o poza sa se vada diferenta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

robertciprian

Si poza promisa. Se vede diferenta.

post-50033-0-94286000-1365190020_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o diferenta exista dar tot urat se vede.

este 100% piele? (aidac exclus sa fie vreun vinilin bine facut)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!