Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Salutare! Din experiente personale, care modul bluetooth este mai bun, un 7P6 035 730E sau un 3C8 035 730B? Imi cer scuze daca s-a mai vorbit despre asta, nu am apucat sa citesc tot topicul de la inceput, fiind nou aici. Multumesc anticipat!

Modificat de Mehe
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ambele lucreaza aproximativ la fel..dar 3c8 merge doar pe masini cu ceasuri HL si comenzi volan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, recunosc ca m-ai panicat putin. Azi, chiar inainte sa vad raspunsul tau mi-am comandat un 3c8 D. Avand in vedere ca nu am comenzi pe volan, inseamna ca nu-mi va functiona? Mentionez ca bordul il am alb, masina fiind 2013.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca bordul e HL..e ok.Ai meniurile Mfi..audio..settings..? Daca da,va apare si phone...si vei putea face pairing.Altfel...mai complicat..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am dus acum sa verific si nu am meniurile mfi, aparent am bordul midline. Si chiar ma bucurasem mult ca am gasit modulul asta... as putea totusi sa-l fac sa mearga sau trebuie sa ma orientez catre alt modul? Daca merge rezolvat, ma poate ajuta cineva de aici in bucuresti?

Modificat de Mehe
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Incerc de 3 zile sa recitesc topicul pentru a gasi raspuns, dar mai rau intru in ceata.

Passat, 2009, bord afisaj alb, fara comenzi pe volan, RNS310, modul Bluetooth 5N0035730C (instalat ulterior), imperecheat cu un HTC Desire rootat + RSAP app, totul a fost OK vreo 3 ani, agenda din SIM o vedeam pe RNS, puteam sa initiez apeluri din RNS, mesaje doar in bord...si cam atat. Dar s-a schimbat telefonul cu un Huawei P20 lite, si "phone is not supported". Modulul masinii vede telefonul, dar telefonul nu vede modulul. Am incercat cu un Samsung mai vechiut (Galaxy Y), se vad imediat unul pe altul deci modulul masinii e "visible". Banuiesc modulul bluetooth pe care-l am e cam vechi.

Din ce am citit, e posibil sa mearga cu 3C8035730 (cu terminatie in coada se para ca....), 7P6035730 sau 5K0035730. Nu ma prea intereseaza streaming-ul, doar functia de telefon, sa-mi apara agenda in RNS si sa pot initia convorbiri din RNS. Pe care sa-l aleg? Ce terminatii in coada PN-ului?

 

Multumiri pentru intelegere

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5N0..C merge doar cu telefoane compatibile Rsap...

Ai ceasuri HL..cu meniu Audio..Phone...MFI..?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

intr-adevar, 5N0035730C merge doar cu RSAP, de aceea am root-at vechiul HTC. Din pacate nu stiu daca P20-ul lite  are/stie RSAP (banuiesc ca nu, am cautat pe net dar nu am gasit o informatie "de incredere", unii zic ca da, altii ca nu...telefonul e blocat pe Vodafone, nu pot folosi decat un singur SIM...aia e).

In ceasuri am  meniu cu audio...settings...MFI..phone (phone mi-a aparut cand am instalat prezentul modul, dupa codare fara cradle)...doar asa pot sa caut telefonul, din acest meniu. Dau search, modulul masinii vede Huawei P20 lite, dau connect, dar…"phone not compatible"...

Sunt aproape sigur ca trebuie sa inlocuiesc modulul bluetooth, dar nu prea m-am dumirit exact cu ce model...

Multumesc pentru raspuns

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Telefon incompatibil.Nu suporta Rsap.

Va merge 100% 3c8....cu litera,7p6...5k0...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult.

Doar ca si informatie de cultura generala, daca se poate.. am incerecat sa inteleg din lista de pe Ross-Tech, dar acolo sunt mai multe semne de intrebare decat raspunsuri.

-3C8---este UHV Premium

-5K0--este UHV  High

-7P6--este UHV Standard

Care este diferenta intre ele?   Ex: Afiseaza toate agenda in RNS?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK.

Ma apuc de sapat dupa modul. Incerc sa gasesc un 3C8....O sa revin, cand am ceva rezultate….

Multumiri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mai vazut acest raspuns pe topic, fiind unul din motivele pentru care sunt un pic derutat...vreun motiv anume pentru recomandare? Sau doar din experienta personala?

Multumiri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din experienta personala..

Am gasit multe 3c8..busite..

5k0...7p6 inca nu..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare baieti,

Pe masina O2 FL din 2009 am un cdplayer  Bolero si modul oe 5NO035730C, care se pare ca stie doar RSAP. Acum ca mi-am schimbat tel nu mai pot folosi modulul bl si e cam incomod. Ma gandeam sa fca un upgrade la modulul bl dar nu stiu exact ce model ar fi compatibil cu cdplayerul Bolero ( e posibil pe viitor sa fac un upgrade si la acesta...dar depinde de parte financiara ), modelul de bl 7P6 035 730 E ar fi full compatibil sau cu F la sfarsit  adica ar face si streaming bl ?

 

Multumesc frumos pentru informatii !

Modificat de gmtiby2016
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Citeste un pic

.raspunsul e chiar pe aceasta pagina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

P.s. Am si comenzi pe volan si maxidot..

@spido

Ai spus : "Va merge 100% 3c8....cu litera,7p6...5k0..." deci sa inteleg ca telefonul ar fi 100 % compatibil ( el ne suportand conexiune RSAP, ), e ok, dar va functiona si streamingul audio ?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci pana la urma ce sa aleg :

7P6 035 730 E sau 3C8 035 730 B (am inteles ca mai pica... ) sau 7P6035730F ?

 

Help...

Modificat de gmtiby2016
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

7P6....F

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mii de multumiri @spido   !!!

 

Cu stima

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara am si eu o rugaminte, cine ma poate ajuta sa inteleg cum sa rezolv o problemă care ma tot chinuie de cateva săptămâni. Problema ar fi conectarea telefonului cu bluetooth de la un golf 6 cu Rns 510 care l-am montat eu .modulul e acesta 3C8035730 B nu am comenzi pe volan. specific ca.am activat cu vcds telefonul dar nu reusesc sa.fac pairingu imi scrie doar ca nu e colegat si S.O.S doar atat

Modificat de Manuel N.
Nu mai folosi quote. Se sanctioneaza. Citeste regulamentul.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai meniul phone pe ceasuri? De acolo se fave conectarea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da am reusit asa cum ai spus multumesc frumos.daca ai sta in zona mea un gratar si zece beri.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!