Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Nu va merge niciunul.3c8...fara terminatie este echivalent 5N0...deci tot rsap. 3c8...cu terminatie nu vei putea face pairing pe masina ta.Cauta 7P6...sau 5k0..orice terminatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merge 3C8....  de la B in sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cum face pairing fara Fis link? Ca are ceasuri rosii..

Am pus si B si D pe B6 si nu ai cum sa faci pairing decat pe alta masina cu display alb...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Automat, 3c8 xxx xxx x pe masina cu ceasuri rosii, nu ai cum sa faci pairing. Decat pe una cu ceasuri noi, dupa aia muti modulul cu pairing-ul deja facut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu.Cristi cred ca nu a vazut ceasurile rosii..Daca avea albe-mergea si 3c8....A.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As avea si eu nevoie de ajutor, problema e ca nu pot reda muzica de pe telefon prin bluetooth in momentul in care este conectat la sistem in masina, telefonul functioneaza perfect, imi arata SMS-urile pe maxi-dot, pot vedea agenda pe sistemul masinii, dar nu pot activa aceea optiune de BT Audio.

Atasez poze pe care se vede exact cum arata sistemul.

Cineva poate sa ma ajute ce e de facut?

 

20180516_181715.jpg

20180516_181801.jpg

20180516_181816.jpg

Screenshot_2018-05-16-18-18-46.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil ai un modul ce nu suporta streaming.Ce cod are modulul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca sa te conectezi uhv nu rsap. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aici aveti si modulul bluetooth,

20180516_195727.jpg

20180516_195740.jpg

Modificat de Manuel N.
Nu mai folosi quote.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acest modul nu face streaming audio.Trebuie inlocuit cu o generatie mai noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 5/16/2018 at 7:50 PM, Al Bundy said:

Incearca sa te conectezi uhv nu rsap. 

Daca imi detaliezi poate reusesc,nu stiu ce inseamna sau cum ar trebuie diferit (UHV si nu RSAP.)

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gabriel1228

Salutare tuturor! Sunt putin confuz, am citit topicul acesta si alte topic-uri de aici de pe forum...Pe un Tiguan 2009 , RCD 510 (ceasuri rosii, comenzi pe volan) am un modul 5N0 035 730 A, ce apare pe lista de aici http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Telephone_Retrofitting compatibil cu a2dp. Detin Un iphone 7 plus, la cautare gaseste telefon, incearca sa se conecteze dar afiseaza nu este compatibil. Daca acest modul nu funtioneaza ce modul Bluetooth ar merge pus pe masina sa fie compatibil cu DDP si sa mearga codat fara ceasuri BAP ? (am vazut ca anumite module merg puse si de DDP cu codare facuta pe masina ce are ceassuri BAP).  

Teoretic din lista de mai sus si al meu ar trebuii sa mearga pe telefon, practic nu mai inteleg nimic :)

 

Scuze daca sunt prea multe detalii sau am pus o intrebare ce a mai fost pusa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@attyx-nu ai cum sa te conectezi Uhv cu acel modul.Trebuie inlocuit.

@Gabriel1228-modulul 5N0.....A nu suporta A2DP si nici conexiune UHV....deci nu vei putea comecta un Iphone.....decat tel compatibile Rsap.Modul Uhv premium compatibil cu ceasurile rosii nu exista

Daaar..poti pune un premium Bap pe masina,pe care sa-l imperechezi fara probleme,dar nu va afisa pe ceasuri...decit pe Rns/Rcd.,A2DP..etc.

Daca vrei si afisare pe ceasuri,iei un Fis link sau schimbi ceasurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gabriel1228

Multumesc frumos pentru raspunsuri!

Am sa caut un 3c8.... A => E . Daca acesta este SH ar mai trebuii facuta ceva codare sau este plug and play? 

Nu ma deranjeaza partea cu afisarea doar pe RCD. Insa raspunsul din Comenzile volanului vor fi posibile?

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu.Nu 3c8....ca n-o sa-l poti imperechea.Cauta 5k0 sau 7P6.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sorin pavel

@Dobricsongor, salut am o problema identica , dupa nenumarate incercari cu telefoane diferite rezultatul e acelas . tu ai reusit sa te conectezi ? cum ai rezolvat problema?

metionez ca detin un passat 2009 dsg 170hp highline modulul de sub scaunul din dreapta e :novero ht-2      5n0035730b.

multumesc anticipat

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca cu un telefon compatibil rsap.Va merge cu siguranta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n
18 hours ago, sorin pavel said:

@Dobricsongor, salut am o problema identica , dupa nenumarate incercari cu telefoane diferite rezultatul e acelas . tu ai reusit sa te conectezi ? cum ai rezolvat problema?

metionez ca detin un passat 2009 dsg 170hp highline modulul de sub scaunul din dreapta e :novero ht-2      5n0035730b.

multumesc anticipat

 

ce telefon incerci sa conectezi cu el ?

daca nu este unul compatibil cu RSAP, trebuie inlocuit modulul cu un 3C8 xxx xxx, 7P... etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fara sa citesc super in detaliu acest topic am achizitionat un modul 7P6 035 730 E pentru ca are A2DP si il pot conecta la telefoanele  noi. Montat pe masina, il recunoaste dar comenzile de pe volan nu raspund. Am citit acum ca ar cam trebui volanul de 2010. Eu unul nu vreau sa schimb volan, airbag, cablaj, calculator coloana. Intrebare (pentru ca deja ma enerveaza chestia asta cu incompatibilitatile): Ce naiba modul sa imi iau sa mearga A2DP-ul, telefoanele noi si sa mearga pe volanul <= 2009 cu 8 butoane ?

Modificat de Gnr
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Niciunul-nu exista din pacate.

Sau poti opta ptr cel standard gen 1k8xxxxxx care stie a2dp , merge cu orice tel dar nu are afisare agenda,nu foloseste comenzi volan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin din nou. Am pe masina 5NO035730 B si nu merge pe Digi. Ce modul sa iau sa meargă? Am citit ca ar merge 3C8035730 cu terminatii A,B,C,D,E, dar și 5NO035730D. As vrea sa stiu daca e adevarat ca sa nu cumpăr degeaba. Masina e un tiguan 2010 cu ceasuri albe, rns 510, dar volan modelul vechi. Vor merge comenzile pe volan? Voi putea doar sa scot modulul vechi si sa-l mufez pe cel nou sau va fi nevoie de vreo codare? Multumesc din suflet!

Modificat de MIG85
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci Spido. Deci solutia e sa schimbi jumatate de masina pentru un amarat de bluetooth premium. Momentan i-am  facut pairing cu tel meu pe alta masina (mai noua cu cateva luni dar cu volanul nou) si l-am montat la mine. Ce enervante sunt chestiile astea... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Mig85-nu cred ca vor merge comenzile volan si nu vei putea face pairing pe masina ta.Ptr a functiona corect trebuie volan generatie noua cu 12 butoane.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Mi-am achizitionat de curand un Passat B6 2009, are RCD510, volan cu comenzi si BC+.

Am rasfoit cred ca toate paginile si nu reusesc sa conectez telefonul prin bluetooth, nu este vizibil modulul bluetooth pe telefon.

Modulul este 1K8-035-730C.

Am refacut codarea, asa cum se vede in imaginile atasate.

Am sters conexiunile anterioare, daca au existat.

Vechiul proprietar mi-a spus ca nu a conectat telefonul niciodata, nu stie daca are bluetooth.

 

20180531_231001.jpg

Modificat de MindHunter
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa punerea contactului apasa de 2 ori scurt pe tasta phone de pe volan .Vei auzi un bip de confirmare.Dupa,cauta din telefon dispozitive BT...ar trebui sa gasesti vw uhv.Conecteaza-te la el cu cod pin 0000 sau1234.Alta varianta-din adaptari il faci vizibil apoi incerci conectarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   1 membru

    • alextudor28
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!