Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Salut!

Oare stiti cum as putea face sa conectez galaxy s7 (Bluetooth 4.2)? Pe galaxy s6 (Bluetooth 4.1) imi mergea.

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

4 hours ago, spido said:

Probabil ai un modul care asigura conectare doar rsap.Asa lucreaza ele...

Vezi ce cod e pe modulul de sub scaunul pasagerului..

Multumesc, am sa ma uit. Desi sub scaun.. este ca un fel de "aparatoare" din polistiren argintiu.. dedesubt este modulul ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,ala este suportul modulului..

Cred ca e un 5N0......

@alexbelean-ar trebui sa mearga si s7....se imperecheaza la fel..

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca a mers S6 trebuie sa mearga si S7. Poate sunt prea multe conexiuni memorate si ar trebui sterse din ele 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt 2 conexiuni memorate: cea de pe S6 si un Nokia 6630(parca). 

@lucaflo26 Daca-s prea multe poate facem intr-un week-end cand ai timp sa mi le stergi :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spido, maxim 4 taica... nu minim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vă Salut, imi poate spune cineva la o navigație mfd2 cum se caută frecvențele radio manual? 

Intreb pentru că nu reușesc să conectez un modulator fm la el. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apesi Scan iar cand ai ajuns la frecventa dorita apesi din nou scan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am dat seama, e scan automat,  dar nu se oprește pe frecventa pe care este modulatorul, nu-l găsește. 

De aceea întreb dacă este vreo modalitate să caut frecventele manual.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua

Am un vw passat b7, din 2012 de aproximativ 2 luni si am o problema cred cu microfonul de la modulul bluetooth. Am verificat sub scaunul din dreapta si nu am gasit modulul conform indicatiilor de pe forum iar microfoul meu este unul extern lipit la plafoniera (cred ca este aftermarket modulul). Am urmat pasii dintr-un tutorial si m-am conectat la modulul  bluetooth al masinii si pot initia apeluri si aud persoana apelata in boxe dar ea nu ma aude pe mine.  De aici am tras eu concluzia ca este de la microfon sau de la conexiuni. Ce pot face? Ma poate ajuta cineva cu un service sau o persoana de incredere care se pricepe la partea electrica.(nu stiu ce model de navigatie am dar va pot spune ca este cea de 7'' cu cardul in stanga, modelul mic). Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil sa ai un Rns 315.Cand te conectezi...cu ce device se conecteaza telefonul? Apare agenda pe display?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Da cand ma conectez imi apare agenda pe display.

Pana acum m-am conectat cu un samsung a5 si cu un a3.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E RNS 315...cum am vb.Posibil sa nu aibe microfon...sau sa fie conectat un microfon AM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Se da Passat B6 din 05.2007 cu modul sub scaun (3C0 035 729 F), suport + adaptor touch (3C0 051 435 TA), MFD2, maxidot si ceasuri albastre. Adaptorul nu functioneaza, cred ca nu primeste curent fiindca ledul din spate nu este aprins. Sa fie el defect sau e o problema de fire/codare?

Modificat de Alin90
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

La un Golf 6 (2009/10) am modulul de bluetooth 5n0035730 b. imi merge pe conectare rSAP cu un blackberry, dar as vrea sa schimb unitatea cu alt model. din ce am vazut pe net modulele compatibile cu telefoane android sau iphone sunt putin cam scumpe (incluziv cele din dezmembrari).

Ce modul recomandati din varianta 7p6035730 de la B la L?

Sa fie compatibil cu optiunile care le am pe masina.. comenzi pe volan si RNS 310.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@alin90-ncepe prin a verifica sigurantele,cablajul adaptorului..

@bobo46-Oricare 7P6...va face tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 12/3/2017 at 4:32 PM, DanB07 said:

Buna ziua

Am un vw passat b7, din 2012 de aproximativ 2 luni si am o problema cred cu microfonul de la modulul bluetooth. Am verificat sub scaunul din dreapta si nu am gasit modulul conform indicatiilor de pe forum iar microfoul meu este unul extern lipit la plafoniera (cred ca este aftermarket modulul). Am urmat pasii dintr-un tutorial si m-am conectat la modulul  bluetooth al masinii si pot initia apeluri si aud persoana apelata in boxe dar ea nu ma aude pe mine.  De aici am tras eu concluzia ca este de la microfon sau de la conexiuni. Ce pot face? Ma poate ajuta cineva cu un service sau o persoana de incredere care se pricepe la partea electrica.(nu stiu ce model de navigatie am dar va pot spune ca este cea de 7'' cu cardul in stanga, modelul mic). Multumesc

da jos plafoniera, vezi daca ai microfonul in ea sau nu.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spre surprinderea mea, nu exista siguranta nr.1 din panoul de sigurante din dreapta. Pe tester nu am nici o eroare. Daca pun siguranta de 5A, exista sanse sa functioneze pe iPhone 6s?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ia verifica sig 12 si 20 din caseta sig de la motor.

In conectorul modulului pe pin 1 ai + ?

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 11/27/2017 at 8:27 PM, alexbelean said:

Salut!

Oare stiti cum as putea face sa conectez galaxy s7 (Bluetooth 4.2)? Pe galaxy s6 (Bluetooth 4.1) imi mergea.

Merci.

Subit si dintr.o data mi s.a conectat...dar s.a conectat la vechea conexiune de la s6.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are cum sa se conecteze la vechea conexiune.Sunt 2 device-uri separate care se conecteaza pe rind la modulul BT.Fiecare cu conexiunea lui.

Deci se conecteaza si S7...cum ziceam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai asa apare numele la conexiune...Galaxy S6 Alex. A aparut la search Galaxy S (altceva daca mai era dupa nu apatea)(ps2. Pana acum nici macar nu aparea), am dat conectare, mi a cerut sa pun PIN, am pus pe tel PINul si cand am dat connect a dat eroare. Am dat search din nou, scria ca nu a gasit nimic, am iesit si s.a autoconectat la vonexiunea de la S6.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 08.12.2017 at 9:34, spido a scris:

Ia verifica sig 12 si 20 din caseta sig de la motor.

In conectorul modulului pe pin 1 ai + ?

Acolo am sigurantele si sunt bune. Am pus si in panoul din dreapta la nr.1 o siguranta de 5A. Nu se intampla nimic. Cred ca este defect adaptorul touch pentru ca l-am pus in alt Passat si tot nu functioneaza. Alte idei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!