Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Am șters de mai multe ori,am șters și cu vcds si la fel face. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,exista versiune sw mai noua. Cred ca va rezolva problema ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate face update de pe card sau doar pe banc?Am tot răscolit netul dar nu am găsit nimic concret despre rcd,doar de rns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se face doar Obd cu scule dedicate si fisierul de update.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Înțeleg ca nu merge cu vcds,probabil v-a rămâne asa. Mulțumesc frumos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Am descoperit azi, cand am schimbat covorasele, ca am sub scaunul pasager modulul Nokia3C0 035 729 E. Masina e Passat 2006, Maxidot rosu, RCD300, suport telefon fara vreun adaptor, fara comenzi volan, fara tastatura in sertaras sau pe plafon. Pot sa folosesc asa, cu ajutorul VCDS, pentru convorbiri, macar? Am un modulator FM, prin care ma aud foarte prost in convorbiri(am mai avut vreo 3, toate cu aceasta problema)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai un telefon android care are protocol rSAP poti inlocui modulul bluetooth 3C0 cu unul premium 5N0 + antena (gasesti ieftin/ gratis pe la dezmembrari)

Faci imperecherea cu telefonul pe o mașină care are volan cu comenzi apoi muti modulul la tine in masina si vei avea modul functional cu afisare în CB

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am conectat la vcds, am facut vizibil BT, a dat eroare la conectare pe telefon(P20 Pro). Am sters lista de utilizatori, am facut vizibil din nou BT, am incercat din nou si cu P20-ul si cu Note 10+, din nou nu s-a conectat. Nu am gasit nicio setare despre "Cradle on/off".

Zenith, multumesc de raspuns, am Huawei P20Pro, dual sim, deci e exclus...Antena cred ca o am, am aripioara aia de rechin deasupra. Nu are mufa separata la modulul Nokia, totusi. Nici nu mai se pare ok varianta rSAP, folosesc Waze frecvent, nu vreau telefonul mort in masina. Probabil voi lua un RCN210(copie chinezeasca?). Cam imi pare rau de microfonul din tavan, probabil nu il voi gasi printre fire sa-l conectez la player. Sau un modul din ala mic, conectat la mufa de magazie CD...Intre timp, ma mai suporta lumea cu gajaiala de la modulator.

Modificat de andreibbn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca protocolul rSAP nu este o solutie convenabila atunci poti cumpara un modul standard 1K8 fara afisare in CB. Ar trebui sa gasesti pe la 200 lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Note10+ trebuia sa mearga, via rsap

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de ajutor! O sa vad cum fac...modulul 1K8 suna binisor. Are A2DP? Trebuie sa mai trag 2 fire ca sa mearga stereo, nu?

@Florin. O fi si ala dual sim. Nu stiu

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1k8 are A2DP. Se trag 2 fire ptr stereo,confirm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1k8 035 730 B e ok? Merge fără adaptor touch/whatever?

Modificat de andreibbn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am RCD 315 pe negru, modul 7P6035730J si cablu aferent pentru un Golf 6 din 2012 cu comenzi pe volan. Luni am programare pt montaj. Oare o sa apara comenzile in CB? 

Modificat de ionus2007
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu știu ce inseamna HL. BC asa arata. Nu este in meniu obtiunea Phone! 

IMG_20210219_145800.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,este HL. High Line. O sa apara Phone in meniu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc frumos. O sa vad luni cand se apuca mesterul de montat cum va functiona! :)

Modificat de ionus2007
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pus modulul 7P6035730J pe golf 6 2012 cu RCD 315 pe negru. A recunoscut telefonul agenda si muzica de pe telefon fara codare cu vagcomul telefonul. Dar comenzile din dreapta de pe volan nu sunt funcționale. Ar trebuii sa mearga si comanda vocala? Sau trebuie alt player! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da is HL maxidot. Nici melodiile nu se pit schimba de pe telefon din volan. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A aparut meniul Phone pe display ceasuri? Melodiile nu le poti schimba cu modulul asta..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da a aparut. Agenda, apeluri pierdute tot! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ce nu merge? Nu poti derula in meniul Phone? Ai adaugat phone pe adresa 19 can gateway?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!