Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Se inlocuieste. Eroarea e pe modul...deci dispare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles.Multumesc frumos pentru raspunsuri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Dacă am acel suport pe bord pot sa cumpar touch adaptorul doar pentru a conecta telefonul de ex. Huawei p20 Lite pentru apeluri nu altceva,wv passat b6 2010,mersi.Touch adapter Bluetooth ( 3C0 051 435 TA ) ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 10.03.2019 at 20:52, spido a scris:

Pai daca microfonul sau cablajul e defect...prin codare crezi ca se repara???

Verifica microfin,cablaj...si lasa codarile...

Salut,

Verificat cablaj de la microfon si ce intra in  RNS. Este normal sa arate ca si in pozele din atasament (ma refer la ecranajul de la cablu).

Microfonul cum pot sa-l verific daca e functional? Nu pare nimic in neregula cu el.

20190331_203735.jpg

20190331_203450.jpg

20190331_203519.jpg

20190331_203525.jpg

20190331_203543.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Leaga cele 2 fire transparente impreuna si ecranajele lor impreuna.Adica fa un strap...sa nu mai treaca prin aparat.O sa mearga dupa aceea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

9 hours ago, pumpucea said:

Verificat cablaj de la microfon si ce intra in  RNS. Este normal sa arate ca si in pozele din atasament (ma refer la ecranajul de la cablu).

este normal. Este conectat asa, deoarece masina avea comenzile vocale activate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 09.04.2019 at 6:43, spido a scris:

Leaga cele 2 fire transparente impreuna si ecranajele lor impreuna.Adica fa un strap...sa nu mai treaca prin aparat.O sa mearga dupa aceea...

Am facut strapurile ... intr-adevar nu mai am eroare, dar nu pot conecta telefonul. Am activat bluetooth-ul, dar telefonul nu vede RNS-ul. De asemenea inca nu functioneaza butonul "telefon" de pe volan (il apas degeaba)

In plus, dupa ce am facut strapurile, am gasit o eroare la scanarea cu VCDS, eroare care era si pe navigatie si pe telefon. Dupa stergere nu a mai aparut. Gasiti eroarea atasata.eroare.thumb.jpg.77c23b6029957cc98ad4228e9cd3b5ad.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eroarea zice ca folosesti o clona.

Ce modul BT ? Ce cod are? Ce telefon incerci?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BT in atasament. Am inteles ca BT-ul ar fi compatibil cu RNS 510. Telefonul este Samsung A6. Telefonul am reusit cu ceva timp in urma sa-l conectez, dar nu mergea microfonul atunci. Nu am reusit pana acum sa folosesc butonul telefon de pe volan.

bluetooth.jpg

Modificat de Manuel N.
Nu mai folosi quote. Se sanctioneaza. Citeste regulamentul.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modulul e ok. Intra cu vcds si sterge vechile conexiuni si incearca din nou imperecherea cu telefonul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am resetat conexiunile, dar tot nu vad cu telefonul BT-ul.

Si inca o problema: se dezactiveaza BT-ul la un moment dat si trebuie reactivat cu VCDS. Exista vreun alt mod sa activez BT-ul sau sa ramana activ permanent?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modulul e vizibil 2 min de la punerea contactului sau la 2 apasari pe butonul phone(se aud 2 bip in difuzoare).Nu ramine vizibil permanent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 4/12/2019 at 8:10 AM, spido said:

... sau la 2 apasari pe butonul phone(se aud 2 bip in difuzoare).Nu ramine vizibil permanent.

Vezi, asta e problema, ca la mine nu se aude nimic in difuzoare si nu se intampla nimic cand apas butonul phone. 

Modificat de Manuel N.
Nu mai folosi quote. Se sanctioneaza. Citeste regulamentul. Last warning!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge și dacă nu se aude nimic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 11/20/2018 at 5:16 AM, F l o r i n said:

exact - de la modul la rns, respectiv  de la 4 si 5 din conectorul BT la 11 si 5 din conectorul 3 al RCD/RNS

BT -------------------------MUFA C RCD/RNS

4 ----------------------------- 11                           

5 ----------------------------- 5 

Salut Florin am aceiasi problema ca si colegul am montat un modul bluetooth 1k8035730d dar se aude muzica redata de pe telefon doar in boxele de pe partea dreapta dar prin apel telefonic se aude in toate 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa si? Vad ca ai dat QUOTE si cu rezolvarea. Cu ce te putem ajuta ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Al Bundy vreau sa stiu ce fire trebuie sa trag din modul bluetooth in rns 510 mai exact in ce pini la mufe sa bag firele sa se auda si pe partea stanga muzica

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare.

 

Pt un RNS510 sa fac streaming audio de pe telefon ce model de modul BT pot instala ?

Nu ma intereseaza apeluri / SMS-uri / agenda .... doar sa fac streaming (youtube, spotify....) si sa nu am probleme de conexiune cu versiuni mai noi de Android

Masina este un Golf V

Modificat de ocostel30
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista Aux in ptr ce vrei tu....sau,daca vrei neaparat streaming-iei un modul bt standard gen 1k8.....cablaj, si faci streaming pe el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci Spido, asa am facut si e super ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nu am mai reusit sa-mi conectez telefonul la RNS 310.

Ma gandesc sa trec la un RNS 510. Pentru acest model, avand deja BT-ul din atasament, mai trebuie facute ceva modificari la mufe, pini, etc . fata de RNS 310? 

bluetooth.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu.E ok...va merge si cu 510.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 minute în urmă, spido a scris:

Nu.E ok...va merge si cu 510.

multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!