Jump to content

Geamuri electrice Skoda Fabia 2


mottanu
 Share

Postare recomandată

Revin cu noi date,in final am desfacut modulul de pe usa. Nu am constat vizual nimic cu probleme dar, atunci cand am pus apartul de masura pe pinii de la mufa de alimentare a motorului de geam din modul, am constat ca imi indica continuitate (scurt intre). Am atasat si o poza. In final sa fie modulul din usa cu probleme cum ziceai, Al Bundy? Orice sugestie este binevenita.

WhatsApp Image 2022-12-28 at 17.59.30 (1).jpeg

Modificat de maierean
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU stiu ce ai vrea tu sa masori acolo, dar eu raman la parerea ca e dus modulul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am pus aparatul de masura sa verific ce tensiune am pe pinii de alimentare la motorul de geam cand actionez butonul de deschis/ inchis. Am masurat cu un aparat care comuta automat (apart de masura digital cu autoidentificare a activitatii) si mi-a indicat din prima ca este scurt intre pini. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu stii cum functioneaza acel calc de usa, nu inteleg de ce te chinui sa masori ceva pe acolo.

Crezi ca fara a fi motorasul in circuit ai tensiune acolo ? Cum crezi ca isi da seama modulul daca e motorasul defect ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am abandonat ideea de a cauta defectul pe placa. Am sa caut un alt modul sa vad daca imi rezolva problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!