Jump to content

Bebe la bord !


miriamtoyo
 Share

Postare recomandată

Ma simt flatulat :drunken: :D :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"AM COPIL IN MASINA SI BATA BASEBALL"

Asta e testata...am primit citatie la tribunal! :blackeye:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"AM COPIL IN MASINA SI BATA BASEBALL"

Asta e testata...am primit citatie la tribunal! :blackeye:

aici era vorba doar de un sticker :blink:

:offtopic: apropo de cel care a depus plangerea , a fost "atentionat" tare cu bata de baseball?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din fericire pentru el...si pentru mine (am avocat bun ) nu a fost nevoie de bata. Oricum as propune sa se construiasca masinile cu butonul de blocare al usilor in dreapta, linga sotie, ca atunci cind am copilul in spate, in scaun, sa nu mai pot iesi la "baiatul tatii..cu BMW" !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iar m-a "atentionat" un sofer "profesionist" cu masina galbena cu patratele :o

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca imi este permis un contraexemplu: femeie la volan cu copil pe bancheta din spate care a "taiat calea" la 3 coloane de masini chiar dupa ce primisera verde. Nu va spun ce injuraturi si claxoane si-a luat... :D

Cand mai ajung prin Germania vad mereu pe strada biciclete cu atas sau cu o remorca speciala pentru copilasi. Sunt dotate cu prelata de ploaie, stop, tot ce trebuie si au si un fanion deasupra pentru a le face mai vizibile pentru soferi :D Bineinteles ca acestia fac tot posibilul sa asigure circulatia "jucariilor" in cea mai mare siguranta. Ma intreb daca la noi cineva ar avea curajul sa foloseasca un dispozitiv de genul asta... Cred ca la ruleta ruseasca ai mai multe sanse...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca iti faci sticker sa-mi comanzi si mie unul, ca dau tot mai des de dobitoci care ma depasesc si imi franeaza in fata ca sa vada pitipoancele de langa ei ce barbati adevarati sunt. Niste frustrati impotenti care nu stiu si nici nu vor avea vreodata idee ce inseamna sa supui organismul unui copil mic la socul unei franari violente. Stickerul cu "Bebe la bord!" nu va avea in fata lor niciodata efectul pe care il are vederea unui sofer taaare brunet, eventual cu mustata stufoasa si cu 11 ghiuluri pe degete, chircit la volan de mare ce este.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adevarul este ca soferii cu precadere din Bucuresti sunt adevarati kamikaze pe sosele,dau blitzuri,claxoneaza te scot afara de pe sosele

sau isi pun abtibilduri cu bebe la bord desi nu este cazul.

Azi dimineata un Clio facea slalom taind fata celorlalti la cel mai urat si nesimtit mod.

Si avea un abtibild cu bebe la bord.

Din pacate existenta unui procent consitent de inadaptati risca sa goleasca de continut orice set de reguli sau norme ale bunului simt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eram in germania, dusseldorf. o bicicleta s-a oprit la culoarea rosie pentru automobile, era pe trotuar, ca pietonii de pe trotuar care traversau strada, ca mine, sa treaca.

pierdut nenumarate semafoare in centru la frankfurt, deoarece nimeni nu trecea pe galben, nu forta verdele. nici un claxon. nici o injuratura.

de la dussel pina in ungaria, numai un singur fel de soferi am vazut care:

merg cu viteze neadaptate la conditiile de trafic

nu respecta pe altii in trafic

nu respecta limitele de viteza

nu semnalizeaza schimbarile de mers

dau in marche arriere pe autoban

romanii cu numere de zoll

:(

ps. la austrieci imi era rusine ca eram roman, deoarece erau ceva pers din moldova, de romania, care au lasat mizerie in cafenea, au aruncat pe jos hirtii, scum pe jos, mizerie in parcare.....

aici fac si eu la fel.. acolo purtam centura de placere...

de un semn cu bebe la bord cine se sinchiseste?

cind ajungeti acolo, luati un taxi. va va placea, desi costa.

apropo de acolo. m-am chinuit sa scap de euro centi, sa ii las la casierie. de 3 ori am avut nenorocul sa tipe dupa mine o casiera si 2 clienti din spatele meu... si ne mai plingem de bebe la bord

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am trait si eu acelasi sentiment ca si tine cand am fost, si nu o data, prin Vest.

Trist, dar adevarat... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din nefericire mai multi am avut astfel de experiente si, tot din nefericire, o sa le avem in continuare! Atat timp cat legea este celebra bariera la care se opresc cainii, peste care sar dulaii si pe sub care trec javrele, no way!

Semnele de ïncepator", "bebe", "scoala' sau "materiale periculoase" sunt calcate in picioare chiar de cei care le folosesc! Eu fac loc, din principiu, can vad o masina care transporta copii, cand vad o mamica care se chinuie sa intre in trafic zambesc intelegator. Din fericire o fac si altii. Din nefericire multi din cei care au asemenea semne iti rad in nas cand esti amabil.

Legal nu prea poti sa actionezi daca unul are semnul de "bebe" si nu-l respecta (desi cere respectul altora). Chestiile astea tin de bunul simt pe care-l ai sau nu.

OT: Si cum sa nu ne rada occidentul in nas, apropo de ce spunea intermediar: soferul american care a omorat un om (este vorba de accidentul mortal al lui Teo Peter, utilizat ca suport de campanie in tara lu' Gutza da maimutza si Adi Putzoiu da gold) a luat parca 13 ani cu executare si nevasta unui oarecare parlamentar ia 3 ani cu suspendare pentru 3 oameni omorati in acident! Cred ca instanta romana, daca judecau ei cazul, isi cereau scuze de la american ca a stat o masina in calea lui!

Modificat de Zorro Classic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

:) Din pacate americanul este bine-merci!... Justitie americana. :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi pare rau, dar aici, acum, trebuie sa mentionez decursul procesul lui TEO....

daca se mai repeta de citeva ori acest gen de justitie, exemplu cum doriti sa-i spuneti, cred ca incep sa dau cite 10.000 pe luna in contul lui osama. macar asa o sa mearga pe bicicleta astia de acum incolo, si singurele lucruri busite de ei sa fie bordurile...

... ieri am trecut pe strada ta.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

- cred ca in 60% din cazuri stickerul cu bebe la bord nu se observa sincer, mai ales daca mai masina este prafuita, sau afara bate soarele puternic in parbriz si te uiti dupa semne de prioritate, semafoare prafuite si ascunse prin copaci, marcaje de treceri pieteni a caror vopsea nu se mai vede si pe deasupra semnul nu se mai poate observa din cauza vreunei dubite parcata fix in dreptul semnului :(

- in 20 % din cazuri nu este luat in atentie deoarece sunt multi soferi care din comoditate nu mai dau stickerul jos , cu toate ca de 2 saptamani de zile nu a mai avut copilul in masina ...

- celalalt 20 % este nesimtire, aceeasi nesimtire tipica omului needucat, badaran, fara scoala, care isi cumpara bmw la mana a 5-a de afara si acum iese pe sosele sa faca pe jmecherul, sa claxoneze parasute dezpuiate pe strada (ca de' sunt o gramada) binenteles cand gaseste si el bani de combustibil din tot felul de "gainarii" pe care le invarte si el ca sa zica este un afacerist :D

asadar cei care aveti copii, faceti stickere mari de tot sa se vada si de la 10m, incercati sa nu il folositi decat atunci cand aveti copilul intradevar in masina, si mai ales incercati sa nu va puneti mintea cu acei nesimtiti si badarani deoarece exista o vorba veche romaneasca: "cu Prostii sa nu te pui ,,, ca au mintea odihnita"

asta este parerea mea

nu am copil inca, va inteleg foarte bine si va dau dreptate

iar cu idiotii cu bmw-uri ... sunt zile cand si eu am mintea odihnita ,,, si le infig cate "ceva" direct in ochi ca uneori doar asta ii mai trezeste la realitate :(

Modificat de stefanutz30
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!