Jump to content

Golf 7 - Configurare


Ioana
 Share

Postare recomandată

 

Modificat de CristiM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toti vor face asta. Sub actualele cilindree, daca supraalimentezi motorul, obtii aceleasi NOx-e si aceleasi cantitati de particule ca la diesel. Daca vor sa continue cu treaba asta, trebuie sa puna filtru de particule si la benzine.

Reanult, e primul care renunta oficial la motoare diesel pentru turisme din 2020.

Modificat de dadu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 2/8/2017 at 6:49 PM, dadu said:

Toti vor face asta. Sub actualele cilindree, daca supraalimentezi motorul, obtii aceleasi NOx-e si aceleasi cantitati de particule ca la diesel. Daca vor sa continue cu treaba asta, trebuie sa puna filtru de particule si la benzine.

Reanult, e primul care renunta oficial la motoare diesel pentru turisme din 2020.

Si VW va renunta la TDI, dupa 2020. Nu am un link dar stiu ca am ascultat o declaratie a unui oficial. Nici reducerea de capacitate nu prea mai merge (pe benzina) si vor trece pe "electric turbo" :) Cam cum are SQ7. Si GTI-urile vor avea la fel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Nu se poate comanda inca..ca nu este disponibil. Avem rabdare.

Scaunele ergo-active la capitolul tapiterie nu mai sunt ce era inainte..acum vin cu o stofa foarta slaba.

In alta ordine de idei..cum vi se pare configurarea actuala? (motorul va fi cel de 1.5 130CP TSI). 

 

Capture.thumb.JPG.1bd742465c22cc80f10d3266b00bfbb9.JPG

Capture1.JPG

 

Modificat de Designer
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In locul tau as renunta la farurile LED High pentru pachetul Technology, si as adauga pachetul Style in locul dotarilor Pachet Lumini si Composition Media. Per total ai iesi mai castigat la capitolul dotari, cu mentiunea ca farurile vor fi versiunea MID daca mergi pe pachet Technology. Diferenta ar fi de 400 de euro in plus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golf 7 FL se poate comanda inclusiv de pe stoc.

http://cc.porscheinformatik.com/nwapp/nws_ro/LIST/VW!ro!!!V!!!/STD/V/PF|sl/MB|Noul-Golf/liste.html?STATE=;fb_Motor;fb_AUV

daca discutam de 1.5 Tsi, inca nu apare in configurator, dar am vazut reclame la Midocar, deci s-ar putea sa nu apara pe site dar sa fie configurabil la dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

GTI-ul vine si cu un discount bunicel

Actiune 2017EUR -2.956,16

Modificat de DOL
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

23 hours ago, cristi2555 said:

In locul tau as renunta la farurile LED High pentru pachetul Technology, si as adauga pachetul Style in locul dotarilor Pachet Lumini si Composition Media. Per total ai iesi mai castigat la capitolul dotari, cu mentiunea ca farurile vor fi versiunea MID daca mergi pe pachet Technology. Diferenta ar fi de 400 de euro in plus.

Nu stiu daca semnalizarea dinamica (spate) face parte (si) din pachetul Led MID..ca asta e dilema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 3/11/2017 at 0:48 PM, Designer said:

Nu se poate comanda inca..ca nu este disponibil. Avem rabdare.

Scaunele ergo-active la capitolul tapiterie nu mai sunt ce era inainte..acum vin cu o stofa foarta slaba.

In alta ordine de idei..cum vi se pare configurarea actuala? (motorul va fi cel de 1.5 130CP TSI). 

 

Capture.thumb.JPG.1bd742465c22cc80f10d3266b00bfbb9.JPG

Capture1.JPG

 

"Scaunele ergo-active la capitolul tapiterie nu mai sunt ce era inainte..acum vin cu o stofa foarta slaba".

Mi se pare mie, sau interiorul la Highline este cu aceasta stofa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu doar iti pot arata diferentele dintre ergo-active precedent si..viitor (tiguan); cam mari nu ?

Capture.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

4 hours ago, Designer said:

Nu stiu daca semnalizarea dinamica (spate) face parte (si) din pachetul Led MID..ca asta e dilema.

Pachetul care contine farurile MID contine si stopurile cu semnalizarea dinamica, doar ca au lasat in configurator denumirea veche, si din cauza asta pot aparea neclaritati:

Uitandu-ma pe configuratorul din Cehia, noile motorizari 1.5 TSI sunt mai scumpe in medie cu 3-4% in comparatie cu 1.4. Deci e foarte posibil ca si la noi sa fie mai scumpe.

 

golf.PNG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am scaunele ergo-active si sunt foarte multumit ca le-am luat. Sunt excelente ca si profil si confort. Totusi au un mic neajuns , zic eu: stofa de pe partea centrala este dintr-un material sintetic , putin lucios.

Iarna  nu e nicio problema , pt ca oricum esti imbracat gros si ai incalzire in scaune. de asemenea materialul pare foarte rezistent la uzura si la mizerie (zicea un coleg pe undeva pe forum ca  se curata foarte usor).

Vara, in schimb, te cam incingi pe materialul respectiv  si ar fi fost mai buna ceva stofa "normala"  acolo.

Scaunele de la Tiguan par sa aiba altfel de material , un fel de "piele intoarsa" , despre care nu pot sa zic cum sunt ca nu le-am incercat.

Oricum , cred ca in orice varianta sunt mai ok decat daca ar fi fost complet din piele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca sunt ca cele de pe Tiguan, sunt mai slabe decat ce a fost pe varianta nonFL. Eu regret ca nu am putut alege scaunele ErgoActive. Marele bonus erau cotiera si fetele de usi cu piele care dau un cu totul alt aspect fata de textil. Era best-buy.

Chiar si asa totusi, la FL au ramas mai ieftine cu 100euro fata de pachet iarna (vine in plus cu spalatoare de far - not a big deal dupa parerea mea). Bonus faptul ca au masaj cat de cat si reglaj mai amplu.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am si eu o intrebare de copil mic: daca nu iti cumperi covorase, cauciuc sau textile, se poate merge cum vine masina standard ? Cu acea mocheta care vine direct pe podea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur ca se poate, de ce nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer, nu ma uitasem niciodata atent, nu mi-am pus pur si simplu problema. Am avut tot timpul covorase de cauciuc.

Am fost la pranz acum si m-am uitat, este o mocheta ok, are si intaritura in zona calcaiului. Deci da, pare ca e ok pt uz indelungat, cu ingrijirea aferenta. 

Nu stiu cum faci sa ingrijesti mocheta respectiva, mai ales atunci cand se uda; dar asta e o discutie pt alt topic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar trebui sa conduci descult sau sa pui pe toti cei care se urca in masina sa-si ia papucii in mana. Oricat de ok pare acum mocheta dupa ce se umple de apa si praf, nu zic noroi o sa miroasa sau o sa fie mai greu de curatat. De asemenea zona cauciucata se poate gaurii dupa o folosire indelungata. M-am uitat la presurile mele de cauciuc cumparate acum 40.000km si se vede uzuza in zona unde sta calcaiul piciorului drept.

Iti recomand covorase.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Adi_vw : da, cred ca ai dreptate; Am covorasele in portbagaj, era doar o curiozitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu siguranta are dreptate, dar tu ai intrebat daca se poate merge fara presuri :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai ma refeream intr-un mod civilizat pe termen lung. Ca asa poti trai si cu dus lunar, nu? :)

ca sa fiu mai clar, curiozitatea mea era daca a lua presuri e o optiune de comfort sau o necesitate.

Concluzia pare a fi ca e o necesitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe HL oricum vin deja cu presuri textile. Pe CL banuiesc ca este o optiune ieftina, insa da..este o necesitate.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!