Jump to content

Golf 7 - Configurare


Ioana
 Share

Postare recomandată

Ieftina si practica este, adevarat. Si bineinteles ca este o varianta de luat in calcul, doar ca poza asta din fericire o pune in valoare cat de cat datorita luminii puternice pe ea banuiesc. Altfel, multora nu le place culoarea sub nici un chip.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poza e facuta ieri, cu telefonul, pe soare puternic. Puteam s-o fac dintr-un unghi si mai avantajos. Culoarea arata f fain tocmai datorita lacului care luceste puternic. Poate ca e un strat de lac in plus sau nu stiu, dar luceste foarte tare. Si in felul asta arata chiar bine. Acum nu stiu cum se face cand se matuieste, probabil ca nu f frumos. Dar asta se intampla dupa ani si ani de utilizare. Dupa cum spuneam intr-o postare precedenta, am vazut Passat pe aceeasi culoare si arata f bine.

Ideea e ca oamenii care iau golf sunt oameni practici. Si din punctul asta de vedere, poate cineva vrea sa dea 500 de eur pe accesorii sau pe anumite optionale in loc sa-i dea pe vopsea metalizata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are cum sa fie strat in plus de lac. Culoarea este una ne-metalizata din cate stiu eu, aceste culori au lacul inclus in vopsea si pentru ele nu se aplica acel strat de lac protector la suprafata (ca in cazul celor metalizate). 

Oricum, important este ca tie iti place :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci e o vopsea buna.

Da, e nemetalizata.

Imi place pentru ca chiar arata ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De acord cu Maximus, +1 pentru culoarea gri uranus ;)

Golf (3)-1024.jpg

Golf (21)-1024.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti idee ce e "Actiune 2016" de vreo -2000 de Euro in Golfurile VII cu livrare imediata de pe vw.ro?

Am crezut ca e Rabla dar aia apare separat cu 0 ca pret. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este reducerea standard vw, procent din pretul de lista al masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar "avantaj client Volkswagen (tot de la masinile de pe stoc) - 730 Euro" cui se aplica? Celor care au mai cumparat masini Volkswagen?

Modificat de adryan7
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, ala e bonus suplimentar pe masina aia. Oricum, cel mai bine te lamuresti la dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

730 Euro e un Voucher (bonus) cadou valabil pana pe 31 august 2016 in loc de rabla.

Am vorbit cu dealerul dar reducerea asta oricum expira astazi asa ca astept sa vad ce mai apare nou pe septembrie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog sa-mi spuneti, daca stie cineva, golful comfortline cu motorul de 1.0 115 CP, are suspensie sport? Pentru ca am observat ca are garda la sol coborata 15 mm.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 01.09.2016 at 22:00, adryan7 a scris:

Va rog sa-mi spuneti, daca stie cineva, golful comfortline cu motorul de 1.0 115 CP, are suspensie sport? Pentru ca am observat ca are garda la sol coborata 15 mm.

 

Doar pentru CP > 122 este suspensie independeta pe roata , iar celelalte pe punte. Cat despre suspensie sport nu cred ca vei gasi decat pe R, GTD sau GTI ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suspensia sport se poate pune ca si optional sau esti obligat sa pui suspensii sport sau DCC dacă alegi si jante pe 17".

Modificat de andreim08
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Azi Front Assist a pus frana de a pus in bot masina de la un ambalaj de croissant care zbura razant cu soseaua la ceva metri prin fata masinii. Probabil fiind de aluminiu a reflectat undele radar. Mi-a dat avertizare de actionare a franei, dar nu am dat atentie crezand ca totusi nu va ajunge sa puna frana. Wrong. Franeaza foarte bine, s-au auzit anvelopele pe carosabil si m-a oprit. Macar am verificat sistemul asa, fara un pericol real in fata. Bine ca nu a intrat nimeni in spate, mai eram si pe banda 2. 

Am postat la configurare ca sa stie lumea ca mai exista si confuzii ale sistemului. 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 08.06.2016 at 11:54 AM, laduncaag said:

dap, pare ca acum are antena shark standard :

1. Radio CD Composition Colour 4x20W cu functie MP3, display TFT touch-screen capacitiv, color, cu diagonala de 12,7 cm, cititor de carduri SD, interfata AUX-IN, 8 incinte acustice (4 fata / 4 spate), tuner FM/AM cu antena diversity pentru receptie imbunatatita si egalizator cu 3 frecvente

2. http://it.volkswagen.com/it/innovazioni_volkswagen/glossario/glossario/antenna-diversity.html

 

Sunt nevoit sa ma corectez, antena standard este cea inglobata in eleron. Cea shark este pt conectivitate extinsa. La mine a venit odata cu parbrizul incalzit si anti uv, care taie din semnal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am antena shark doar avand composition media, fara parbriz incalzit sau alte distractii. Asta pe MY2016.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 15.09.2016 at 22:55, The_Ego a scris:

Eu am antena shark doar avand composition media, fara parbriz incalzit sau alte distractii. Asta pe MY2016.

Eu nu am antena shark pe MY2016 si chiar vroiam sa intreb de ce ? Am vazut in showroom toate masinile expuse aveau antena shark , inclusiv Passat sau Touran.. Face vreo diferenta antena vizibila pe masina ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In sensul daca e imbunatatita calitatea semnalului? Nu am observat, eu la drum lung insa nici nu prea folosesc radio.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici eu nu am, pe MY2017. Oricum ma intereseaza fix pix :) , desi eu folosesc doar radio-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Apare Active Info Display pe Golf facelift. Personal, dupa ce am condus Passat cu asa ceva nu as mai reveni la cadranele clasice. Daca nu o sa coste un purcoi de bani si nu o sa te oblige sa cumperi navigatia profesionala (cum era la inceput pe Passat, acum vad ca au scos obligativitatea) o sa fie o masina de luat in seama. Mai ramane design-ul care mie nu imi starneste nici o emotie...

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Designul de la Golf nu e emotionant. Golful e o masina care nu exceleaza decat la fiabilitate si consum redus. 

La Passat acel display e 600. Probabil ca la Golf va fi sub 500.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie imi plac mult mai mult cadranele clasice decat cele digitale. Singurul lucru bun la acel active info display e faza cu navigatia pe care o poti vedea acolo, atat.. In rest pe mine nu ma da pe spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

subscriu, mai frumos mi se pare varianta de la a4 standard, ceasuri clasice pe restul bordului digital. Chiar si asa, sa ai navigatia sub nas mi se pare f tare, un feature mai degrabă major decât minor. Oricum ar fi idealul, eu unul am in vedere in mod cert un retrofit la instrumente digitale cândva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As plati oricand pentru ceasurile analogice in detrimentul instrumentarului digital, asa mult le prefer pe cele analogice, au un feeling mult mai natural. Nu vad nici un avantaj la digitale in afara de navi - si asta minor dpmdv. Dar fiecare cu preferintele. :) Partea proasta insa e ca incep toti sa le bage pe gat pentru echiparile de top, cum e de exemplu la Tiguan HL. :( Normal ar fi sa ai libertatea de a alege.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!