Jump to content

Audi A6 2005 - sobolanul meu


Red

Postare recomandată

salutare ..

iata ca am ajuns sa va prezint noua mea masina ( a 4-a pe acest forum ) ,

dupa ce mi-am vandut passatul ( cu parere de rau ) visul meu s-a indeplinit !

este vorba despre un Audi A6 C6 2005

motor V6 2,7 BPP fara DPF ( pe mine ma incanta ff mult ideea ca nu am filtru de particule chiar daca asta nu e asa de "ECO" ci mai de graba " ECON" :( )

cutie manuala in 6 trepte

culoare gri metalizat inchis ( gri sobolan :P )

ca si dotari .. hmm ... cam are de toate

bixenon adaptiv

follow me home

proiectoare

volan multiunctional de piele ;

biclimatronic ,

tempomat

senzori de ploaie,lumina si parcare

MMI + DSP

telefon mobil in cotiera ( merge la o raza de 200 de m fata de masina )

magazie de discuri

scaune sport cu tot felul de reglaje electrice si piele alcantara si inclazire

lumini de interior

jante pe 16 "

esp

vreo cateva airbaguri ..

.. grila de S...

insertii de aluminiu ..

interior negru

cam asta ar fi in mare .. !

106 000 km ..verificati pe toate partile

carte service

pret ..priceless :):) ( 15000)

asa ca idee .. de cand am luat-o sunt cu gura pana la urechi , fiecare drum spre birou e o placere , ma bucur enorm ca am facut acest pas ,am luat o masina

care ma face sa nu imi para rau dupa fostul passat la care am tinut enorm si am investit suflet si ceva banuti !

proiecte de viitor pt Audi

- un sistem de alarma mai "smecher " decat cel OEM

- jante pe 17 pt vara

- schimbarea becurilor de interior cu leduri si a DLR-urilor

- folie discreta pe geamuri

- volan sport ( 3 spite ) S

- maciulie schimbator noua S

- tipsuri pt esapament

- bara fata RS 6

- fusta spate noua

- parcktronic ( daca o sa se poata dpdv tehnic ! )

- si soft pt citirea de mpr-uri ( aici s-ar putea sa ma insel , ca se poate sau nu )

- eventual tv-tuner .

si cam atat !

pozele mult asteptate .. putin mai tarziu ( trebuie sa le prelucrez )

L.E. o poza in parcarea de la servici .. cam murdar dar or sa vina si vremuri mai bune :P

post-5830-1265212061_thumb.jpg

Modificat de Red
Link către comentariu

Ca sa fie suspansul mai mare, puteai sa faci cate un post cu fiecare dotare ... cate un post zilnic, daca nu, chiar mai rar!

PS: Sa te bucuri de ea! Felicitari pt achizitie!

Link către comentariu

Felicitari pentru achizitie si cat mai multi km fara probleme! Am admirat si fosta masina, dar asta e o clasa peste :)

Link către comentariu

frumoasa.. :) sa o stapanesti sanatos!Imi place mult grila s-line.

Ce dimensiune au cauciucurile ca par cam micute?

Link către comentariu

multumesc pentru aprecieri !

rotile sunt pe 16" si cauciucurile 205/55/16 .. sunt rotile de iarna .. am studiat si dimensiunea e agreeata de producator ,

o are chiar scrisa pe capacul busonului de la motorina! intr-adevar sunt cam mici si cam rupe aderenta .. dar

cred ca pt iarna sunt bune

pt vara vreau sa iau ceva pe 17 " ( modelul de jante de pe RS4 )

post-5830-1265220414_thumb.jpg

Link către comentariu

arata bine masina , si foarte frumoasa cand este murdara , ai dat zic eu bine ca pret pe ea si are putini km , multi km fara probleme

Link către comentariu

Arata bine dar din poza pe care ai pus-o bara fata pare alta culoare si capacele de la spritierele de far stau cam aiurea..

Sa o stapanesti sanatos,fara probleme!

P.S Cei 100.000km sunt toti sau fara cei dati inapoi ? (parca asa ziceai in versus).

Link către comentariu

extraordinara miscarea! sa te faca fericit si sa te plimbe fara incidente in cat mai multe locuri. foarte tari dotarile!

Link către comentariu
proiecte de viitor pt Audi

- volan sport ( 3 spite ) S

Mirciulica Mirciulica... nu te lasa-si pana nu ai luat tanc :lol:. Vezi ca la volan S-line in 3 spite trebuie si airbag, ala e mai scump ca si volanul. Mai ales ca e model mai nou sub 400 de euro nu cred ca gasesti..... Nu cred ca merita doar ca sa ai volan S care nu e diferit fata de normal decat ca are sigla de S pe el. Siga-ti duc eu cate vrei.

Link către comentariu
Arata bine dar din poza pe care ai pus-o bara fata pare alta culoare si capacele de la spritierele de far stau cam aiurea..

Sa o stapanesti sanatos,fara probleme!

P.S Cei 100.000km sunt toti sau fara cei dati inapoi ? (parca asa ziceai in versus).

intr-adevar am revizuit si eu inca o data poza si da asa se vede o alta nuanta si capacul de la spriter ca sta aiurea , dar am sa revin cu poze cu masina curata !

poza a fost facuta cu un telfon mobil si apoi retusata in paint , unde am ascuns numarul fostului proprietar si am schimbat rezolutia pozei ca sa o pot uploada pe forum

in plus de asta afara era aprope intruneric si masina extrem de murdara si murdaria ,noroiul umed ,numai ce ajunsesem de pe drum .. de aici cred ca au iesit aceste imperfectiuni .. de altfel masina are 2 probleme , farul pe stanga pare un pic mai clar decat cel pe dreapta .. de udne deduc ca a fost shimbat ..deoarece si in istoric imi apare ca aripa fata dreapta a fost revopsita ..de aici am dedus schimbul farului ! si inca o problema cu scaunul soferului ..am o chestie care sta aiurea in sezut ..dar o sa o rezolv saptamana viitoare in rest masina e impecabila ...

cat despre km .. hmm . e o intreaga telenovela ! dupa vreo cateva zile de incercari de citit km .. am reusit sa-i citesc cu ajutorul unui electronist .. si SURPRIZA sunt cei din bord .. acum referitor la chestia care am spus-o in versus sunt 2 variante plauzibile .. ori cei din rep au introdus km gresit cand masina a fost in rep , ori cel care i-a "facut " i-a facut super bine .. problema e ca masina nu prezinta nici un semn de oboseala ,chiar se prezinta de 105 000 km plus omul mi-a dat toate facturile de la schimburi si datele pusca cu ce e in carte .. nu cred ca un om la 55 de ani isi pierde vremea sa ascunda cu atata sarguinta km .. si cred ca observam daca ceva era in neregula dupa ce am dat scuturile de la masina si am pus Vas-ul pe masina ..

dupa 3 ore de stat la mecainic si facut teste .. fara cele mai mici erori am luat-o ..si sincer sunt cu inima inpacata si chiar bucuros ca am luat-o ..

o sa prezint si poze cu interiorul si cu exteriorul detaliat !

sunt o persoana foarte pretentioasa ..si daca nu eram pe deplin multumit de masina nu o luam , nu aruncam in vant cu 15 k de oiro .. :P

in rest o sa vedem ce ne rezerva viitorul

eu va multumesc mult pt aprecieri si va astept in continuare cu pareri !

Link către comentariu

Am inteles. Imi cer scuze ca nu am laudat-o asa cum spui ca merita sa fie laudata dar din prima poza se vedea cam aiurea. Chiar sper sa ai parte de ea si sa ai parte numai de drumuri bune.Referitor la jantele de vara..parca sunt cam des intalnite replicile de RS4...daca as fi in locul tau as alege alt model,pe care il atasez mai jos.Sunt cam mari dar daca gasesti ceva asemanator ar arata demential. Bafta cu masina si sa ne ti la curent.

P.S Sa continui ca si fostul propietar sa ii ti istoricul complet! :)

post-20287-1265233169_thumb.jpg

post-20287-1265233194_thumb.jpg

Link către comentariu

:) nu se pune problema de laudat .. ci doar am vrut sa subliniez faptul ca nu luam o masina daca avea ceva probleme tehnice , numai de dragu de a o lua !

si sa stii ca m-ai pus pe ganduri si acum 15 min am pus masina in garaj si am inceput sa masor distante pe la faruri si aripi etc @ , am sters masina pe aripa si pe bara .. :salut::)

masina am spalat-o inainte sa bat palma pt ea .. si am studiat-o .. acum ce sa mai zic .. nu am dus-o la test pt grosimea vopseslei !

maine merge masina la registru pt identificare .. dar poimine sigur vin poze cu ea curata :)

sunt frumoase jantele .. inca nu sunt decis 100% ce o sa iau !

multumesc

Modificat de Red
Link către comentariu

Daca e o diferenta de nuanta intre faruri,poti incerca sa ii dai celui mai matuit cu Xerapol,am inteles ca e f. bun (un fel de polish pt. faruri). Am vazut la Carrefour si e in jur de 40-50RON

Link către comentariu

da stiu , le-am polishat si pe cele de la passat ..

daca o sa fac aceasta operatiune cred ca o sa caut pe cineva mai cu multa experienta .. caci diferenta ea aproape insesizabila

si chiar trebuie sa fii ff atent cu Xerapolul .. la passat in prima faza era sa stric un far !

Link către comentariu

Mircea, am avzut cam tarziu psotul chair dac amasina am avzut-o mai devreme. Pot sa spun ca ... nu mai are rost.. am condus putin masina si since rimi venea cu greu sa ma dau jos din ea. l-am lungit pe Mircea la povesit cu vag-comu , numa' sa mai stau putin inauntru . Sau era de la frig? :)

Ce sa mai zic... Superba masina :) :salut:

Link către comentariu

Felicitari pentru noua achizitie!

Sa o conduci cu placere!Asteptam noi poze cu bijuteria :)

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu
.. nu cred ca un om la 55 de ani isi pierde vremea sa ascunda cu atata sarguinta km ..

eu il stiu pe unul care a ramas fara masina dupa juma de an (confiscata de politie) dupa ce a dat unui domn prezentabil ca si al tau vreo 13000 USD; bineinteles ca i-a picat fata cind l-a vazut la stirile ProTv arestat, el fiind capul unei retele de furturi auto.

mah, masina ta e buna dar are un maaaareee minus: CUTIE DE VITEZE AUTOMATA!!!

:)

Link către comentariu

Multumesc de urari !

azi masina e la RAR pt identificare !

cat despre domnul acela prezentabil .. arestat .. eu mi-am luat masuri de precautie si cu mult inainte sa ma gandesc ca o sa iau masina

am dat seria de sasiu unor prieteni cu ochi albastri spre verificari asidue ! eu sper ca am eliminat cea mai mare parte de risc de pe partea asta !

@but ... sa stii ca nu am dormit linistit ! ;) si aseara ma tot uitam la bara aia si la nuante .. deja imi pare si mie ca e diferenta .. asa murdara cum e !

abia astept sa o spal inca o data !

si sa vin cu noi poze

Link către comentariu

ar trebui sa te mai gindesti cit de linistit dormi daca iti zic ca acea masina avusese pina la prietenul meu 3 proprietari in 1,5 ani, respectabilul fiind ultimul... de fiecare data trecindu-se pe la RAR pina a fost declarata furata din Belgia :D

Bafta si plimbare placuta !!

Link către comentariu

sa speram ca nu or sa fie probleme !

pana atunci , :D :Driver:

cat despre cutia automata ..deocamdata sa mai astepte :)

ma tot agit sa caut informatii sa vad cum MMi-ul sa citeasca mp3-uri .. si ce ar trebuii sa fac pentru parctronik !

eventual sa schimb si diplayul monocrom dintre ceasurile de bord cu unul color !?

ideii ?

Link către comentariu

congrats man,bine ca ti-ai indeplinit visul.pt display cred ca trebuie tot IC-ul schimbat.iar la faza cu mp3,nu cred ca merge daca el acum stie track.poate cu vreun device...brgds

Link către comentariu

Imi pare rau ca nu ai dormit bine din cauza mea,dar daca ai spus ca a fost revopsita aripa si schimbat farul e posibil sa fi fost si bara revopsita..nu?

Hai spal-o mai repede si pune pozele ca nu mai pooot :rolleyes:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!