Jump to content

Nivel Ulei Servodirectie?


bady
 Share

Postare recomandată

Am si eu nevoie de voi , am tot cautat dar nu am gasit unde se afla localizat la polo 9n3 recipientul cu ulei pentru servodirectie are s-au nu stiind ca e electro-hidraulica.

Va rog ajutati-ma ca chiar am nevoie sa verific nivelul de ulei.!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se vede doar capacul. Dupa ce desurubezi capacul, acesta are o limba gradata care intra in ulei.

post-7784-1200823923_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu nevoie de voi , am tot cautat dar nu am gasit unde se afla localizat la polo 9n3 recipientul cu ulei pentru servodirectie are s-au nu stiind ca e electro-hidraulica.

Va rog ajutati-ma ca chiar am nevoie sa verific nivelul de ulei.!!!!

incearca sub baterie si vai gasi sigur capacul de la vasul de ulei, care este gradat.

daca trebue completat, foloseste numai ulei special pt servo-electrica vw altfel o sa schimbi ceva piese la servodirectie. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

ce fel de ulei trebuie pentru pompa de servo? ce norma, ce specificatii trebuie sa aiba?

Vreau sa il schimb si eu...

Merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti trebuie ulei hidraulic pentru servo de tip G 004 000 M2. Gasesti original VW de la reprezentante sau de la cei care vand piese originale sau poti sa iei mai ieftin Febi 06161.

Modificat de hiro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
Am si eu nevoie de voi , am tot cautat dar nu am gasit unde se afla localizat la polo 9n3 recipientul cu ulei pentru servodirectie are s-au nu stiind ca e electro-hidraulica.

Va rog ajutati-ma ca chiar am nevoie sa verific nivelul de ulei.!!!!

Recipientu pt ulei de servo e sub baterie

trebuie sa dai bateria jos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...
barbulescu marius

As vrea sa stiu si eu la cat timp se schimba uleiul de la servo daca se schimba.. sau numai se complecteaza... Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina o am din 2003 nu am schimbat niciodata uleiul de la servo directie acum 2 ani am complectat chiar un pic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, interesant cu uleiul asta de servo.

Am vrut sa il schimb la reprezentanta, ca tot aveam bateria data jos.

Ei au verificat nivelul, au vazut ca e ok, mi-au aratat ca e curat si nu au vrut sa mi-l schimbe ca nu au de ce.

Nici eu nu am fost hotarat stiind discutiile "se schimba/nu se schimba/doar se completeaza".

Singura chestie ca in cei 5 ani ma gandesc ca si-o mai fi pierdut proprietatile, desi nu infrunta acelasi regim cu uleiul de motor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!