Jump to content

Accesorii Golf5


toni
 Share

Postare recomandată

bun, eu vreau cauciuc sintetic la 110 ron!dar am intrebat la reprezentanta si nu au din astea, au doar la 300 RON! De unde pot/comanda lua la 110 RON?Preferabil in Timisoara :Driver:

Modificat de istef
Te rog nu mai da quote la mesajul anterior. Citeste regulamentul.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 732
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dudu

    37

  • homeboy

    29

  • 4abc

    25

  • lucianwwl

    23

Top Posters In This Topic

Posted Images

radu, faptul ca tu nu ai gasit la reprezentanta decat cele de 300 nu ar trebui sa fie unimpediment, mergi si comanda-le pe cele de 110 pt ca daca sunt piesa originala VW vin in cca 5 zile, deci asta nu e o problema reala. Eu am comandat un kit de reparatie vopsea de care cei de la Midocar nu auzisera. Au venit 2 borcanase cu pensulica (gen oja) cu culoarea de baza si lac. Fix in 5 zile. ei sunt obligati sa-ti comande orice cod de piesa si sa-l aduca...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da RaduC nu ai face rau sa dai o fuga pana la dealer si eu am comandat cate ceva de la ei ( midocar bucuresti ) si de fiecare data au fost foarte promti iar comanda sa onorat in 5 - 6 zile, daca mai ai si codul piesei -accesoriului este si mai bine ca nu mai stai sa caute ei acel reper.

Modificat de xqzme
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

NOU, au aparut accesorii noi originale la GOLF

ex: stopuri cu leduri cod: 1K0052204, pret in DE - 329,00 €

cotiera originala Mittel-Armlehne Mittelarmlehne zur Nachr

post-3390-1174056519_thumb.jpg

post-3390-1174057069_thumb.jpg

post-3390-1174057359_thumb.jpg

Modificat de aviasol
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

stopurile cu let sunt similare cu ale plusului :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

ai dreptate... eu unul chiar nu stiam de unde sa le iau :lol:

cred ca dau bine pe g5 simplu... in special rosu :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NOU, au aparut accesorii noi originale la GOLF

Au aparut si in vreo oferta in format electronic ?

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@aviasol...am si eu cateva retusuri (vreo 3 puncte in care am zgariat vopseaua - reflex silver metal) si vroiam sa stiu daca se pot repara asa cum spui tu, cu kit-ul ala. Si daca se poate poti sa imi explici cum tre sa fac ca sa intru in posesia kitului? Ce trebuie sa le spun la reprezentanta si la cine trebuie sa merg? Merci mult!

Am vazut in clipul de prezentare al VW Golf Variant 2007 ce l-am gasit aici ca noile sisteme audio au formatul prezentat in poze de @aviasol. Take a look la clipul de prezentare de la salonul auto geneva.

Modificat de Bobocel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bobocel, mergi si comanda kitul de reparatie vopsea cu codul: LST 0M2 A7W - LACKSTIFT SET REFLEXSILBER MET. daca esti suficient de atent poti sa faci o reparatie super. la mine nu se mai vede decat muchia locului unde a sarit vopseaua - din cauza diferentei de nivel dar totul e acoperit cu lac si nu se poate intampla nimic. oricumcand o sa se adune mai multe "bube" ma duc si fac capota pe casco.

accesoriile nu au ajuns inca la Po RO sunt din DE cu preturile de acolo. daca insa mergeti cu codul sigur se pot comanda si aici. Sper ca in curand sa apara si la noi. In ceea ce priveste RNS300 este un sistem de navigatie + MP3 dar care nu are interfata color din cate stiu eu. dar face exact acelasi lucru ca navigatia mare la un pret mult mai accesibil. (e deja comparabil cu un pocketPC+Garmin sau IGO

Modificat de aviasol
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0061195 - Ladekanten-Schutz Schutzleiste, edelstahl - 99 € (Original load edge protection for gluing on the bumper. Special characteristics Remarks: to sticking together on the bumper color: chrome silver)

1K0071610 9AX - 458,99 € - Aerodynamic optimization for your vehicle. Bumper beginning part. Material: PU-R-RIM. Color: primed, please painting guidance consider.

1K0051444 - Adapter iPOD Adapter - 99 €

1K0054630A - 269 € The original Volkswagen park distance control, with 4 sensors and acoustic warning function gives additional security with a parks. Those park distance control which can be installed easily, helps to avoid when backing up effectively unpleasant damages at the bumper. A short audio signal signals ready status when inserting the reverse gear. The distance to an obstacle is announced by ever more briefly becoming intervals. Microprocessor-controlled park distance control is activated automatically with inserted reverse gear and examined, by the self diagnostic function, on errors. The sensors are overpaintable, thus they are integrated harmoniously and dezent into the vehicle overall view. The electrical connection effected easily at the back-up light, no lines must be shifted into the front vehicle range. Park distance control has an intelligent set UP function. Thus e.g. rigid towing brackets are not falsely recognized as obstacle. Completely with controller, four sensors, sound generators, connecting cables, mounting material, assembly and operating instructions.

post-3390-1174249021_thumb.jpg

post-3390-1174249305_thumb.jpg

post-3390-1174249762_thumb.jpg

Modificat de aviasol
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@aviasol Deci tre sa merg acolo de unde se cumpara accesoriile. Crezi ca pot da si la PoRO Nord comanda? Merci mult de ponturi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bobocel, mergi la piese si accesorii, la orice dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Deci,celebrul desfacator ne-a creeat si noua probleme...pe parte de dauna de transport.A dreq sa fiu daca ne-am prins de unde se comanda reperul ala... :)

@So'niroS-daca vrei sa vorbesti cu cineva serios de la noi de la vanzari auto,try 0729700280-Oana.

Modificat de homeboy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc homeboy

Sti cumva daca la reprezentanta din Arad se pot comanda accesoriile mai sus mentionate?

Ma intereseaza mai ales stopurile LED.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Quark eu raspund de asta si multe altele adiacente. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de ce nu trimiteti oameni ca lumea si la TM la Quark? ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci,Quark Timisoara e una,Quark Arad e alta.Showroom-ul de pe Aradului tine de noi,dar oamenii de acolo-s vanzatori,nu pe tehnic.Se poate apela,insa,cu toata increderea la d-l Vucu care e un profi.Iar daca e vorba de oameni profi,in joburile astea,doar vanzatorii de masini fac nus'ce bani,restul o face mai mult din convingere,aici e buba.Noi incercam ceva acum la Arad,sa vedem ce o fi.Sintem singurul dealer cu piesele si accesoriile strict separate si cu boutique separat de accesorii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

homeboy, pune si tu preturile pt codurile de mai sus. in special stopurile cu led. TKS

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci,conform listei de pret pentru romania:

-1K0052204 -stopuri Golf V cu led-uri:lei 1448.34+tva

-1K00612371N -nu mai e oferit(nu se mai fabrica sau nu mai e oferit ptr. romania)

-1K0057191D -navi RNS 300 monocrom "Magic"(nu e livrabil pe moment):lei 4511.23 +tva.

***

Ca sa nu se ajunga la aceleasi comentarii ca la job: acestea sint preturile recomandate de PoRo.NICI UN DEALER nu are vreo influenta aici.Eu pot aplica,eventual ,un discount ,functie de client( :bom: ) si suma. :Driver: In general, de aceea e un nr. de telefon la mine in semnatura: nu ma aprovizionez STRICT de la PoRo si conteaza si daca omul vrea acte.Asta daca ma intelegeti... :Driver:

Modificat de homeboy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merlin__wizard

Se poate downloada de pe undeva noua lista de accesorii Golf 5, eventual cu niste preturi orientative ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vad ca nu apar cataloagele uzuale, cu ofertele de accesorii si de masini, pe vw.ro. Vechile linkuri returneaza vechile cataloage.

Ceva noutati in acest sens ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E vorba ca pe 15 apare ceva.Eu am o oferta in acest sens catre clienti deja,la job.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!