Jump to content

Accesorii Golf5


toni
 Share

Postare recomandată

  • Replies 732
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dudu

    37

  • homeboy

    29

  • 4abc

    25

  • lucianwwl

    23

Top Posters In This Topic

Posted Images

puteti sa-mi spuneti unde pot gasi ornament pentru consola centrala ca in poze? :ceuameni:

mentionez ca am echiparea gt sport cu decor black onyx. gasisem undeva un kit, dar nu se potrivea culoarea si se aplica prin lipire...

post-28797-1233147701_thumb.jpg

post-28797-1233148353_thumb.jpg

Modificat de arboby
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da si eu as fi interesat de ceva de genul...dar p chrome..nu p alb ?

stie cineva ??? pls

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am cautat si am gasit tot de lipit...dar niciunul la culoarea decoratiunilor pe care le am eu...oricum tot la insertii vreau sa raman, deoarece folia aplicata se poate scoroji in timp si nu am facut nicio treaba asa...

Modificat de arboby
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc roty. Ce misto, am gasit acolo senzori de parcare cod 1K9 054 630 la numai 321 lei o fi adevarat?? Or fi originali? La golf 5 am vazut ca-s vreo 1000 ron.

Later edit: Intre timp am sunat la Cardinal Constanta si mi-au zis ca un singur senzor costa 321 lei, si ca mai am nevoie si de nu stiu ce centrala etc. Mi se pare o tampenie sa pui pret la unul singur (e nevoie de 4) intr-un catalog de accesorii. Mi-au mai zis ei ca pot monta si ei unii aftermarket cu afisaj deasupra oglinzii pe la vreo 2200 ron! Am intrebat daca pot eu cumpara sa mi-i monteze ei si cica nu. Deci e hotie pe fata frate! Niste senzori aftermarket costa pe piata maxim 350 ron si ei imi cer 2200 ron??? Cu afisaj deasupra oglinzii, sistem testat si agreat de ei ca nu da erori auzi! I-am intrebat daca e de-ala care arata pe afisajul RCD300? Nu, bineinteles. S-au gandit ei sa monteze deasupra oglinzii. Sarlatanii!!

Modificat de poe
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@eric mersi mult. am gasit-o .. acum astept sa soseasca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este cumva si plafoniera spate tot cu lumini ambientale? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut sunt si eu nou pe forum . Am un golfulet 5 plus si as vrea sa ii montez intrare USB sau AUX ma poate ajuta care-va ? Am cd-playerul din fabrica acel RCD 300 blaupunkt . MUltumesc (sper ca stie cine-va )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut sunt si eu nou pe forum ...)

Foloseste SEARCH-ul o sa gasesti tot felul de metode. Eu am preferat sa schimb aparatul.

eventual citeste si aici: http://vwforum.ro/index.php?showto...55890&st=20

Apropo: azi mi-am montat camera de marsh arriere. :icon_bounce:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am survolat toata lista, insa nu gasesc un articol:

Rama adaptoare 2DIN la 1DIN (vreau sa schimb HU)

Aveti idee cum pot afla cat costa si de unde se poate cumpara?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Noroc,

cateva intrebari scurte.

- am un portbagaj dintracela exterior pentru plafon, si vreau sa mi iau barele transversale. are altcineva sau stie cineva de alte bare care se potrivesc decat cele originale? (care sunt extrem de scumpe)

- stiti cumva cum s ar monta barele transversale? (am GV in 3 usi) sau daca si unde scrie in cartea masinii? m am tot uitat dar nu ma prind de unde se prinde bara transversala din spate...

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Albert Premium

De la ce dealer ai luat catalogul? Sau e cumva luat de pe site-ul vw romania?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te uiti in adresa linkului se vede ca e Cardinal Motors

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
  • Administrator

Centura (ca si airbagul) reprezinta un dispozitiv al carui scop este de a-ti salva viata, fie ca mergi 100m, fie ca mergi 1000km

Rog purtati discutiile despre anularea avertizarilor in privat si ramaneti OnTopic

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi se pare cel putin abuziva actiunea ta! Eram OnTopic. Nu era vorba despre "anularea avertizarilor" ci despre un accesoriu pentru Golf V. Bine ca nu ne trimiti in strada sa discutam despre ce nu ti se pare tie in regula. Daca eu ma interesez de un accesoriu care sa-mi puna sau nu viata in pericol, e problema mea. Arata-mi care este regula forumului pe care am incalcat-o, de mi-ai sters textul! Daca nu o gasesti, pune-l la loc!

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Foloseste AddReply sau FastReply! Mersi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

1. Centura sau clipsul ala pe care-l vrei tu NU ESTE UN ACCESORIU! - cauta-l in catalogul de accesorii al lui VW sau oricare catalog de piese OEM sau AM si daca-l gasesti, esti cel mai tare - cel mult il vei gasi la dezmembrari

2. Purtatul centurii este obligatoriu conform legii

b) Nu sunt acceptate discutiile explicite privind orice tip de activitate ilegala sau imorala

Faptul ca tu nu doresti sa porti centura este alegerea ta insa acest lucru nu este promovat pe vwforum atat dpdv al respectarii legii cat si din cel al sigurantei

3. Nu mai da Quote mesajului anterior! Foloseste AddReply sau FastReply!

O trecere prin Regulament te va lamuri in toate privintele

EndOfftopic!

Posturile Offtopic vor fi sanctionate!

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

drilling engineer

Domnule Moderator Dudu de ce la unii pt faptul ca dau quote ii dai advertisment si la altii nu? Faci cumva diferente pt ca unu iti e mai prieten ca celalalt? parca daca e regulament e pt toata lumea. Sau pt unii faci exces de zel?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Aveti idee unde pot gasi asa ceva? Ma intereseaza in special suportul 2din (exact ca cel din poza, nu cel cu sertar detasabil) multumesc

post-23135-1240665826_thumb.jpg

post-23135-1240665834_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai are nimeni idee unde as putea gasi macar adaptorul 2din? Am vazut ca vwtuning.ro nu mai merge si acolo erau sau cel putin asa era in poza....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu sunt foarte interesat de acel suport 2DIN. Am un suport montat pe masina dar e de o calitate destul de slaba.

@ritza Daca-l gasesti cumva da-mi si mie de veste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

observand ce e prin cataloagele astea am ramas un pic interzis de absurditatea unor preturi.

Partea buna e ca pot sa dau linistit cu 350 E a mea 1Z0 035 194 A , pe numele ei HU PR 7Q7 Nexus (price TAG in ETKA cca 2300 E )

Inafara de asta, si-a cumparat cineva covoras de portbagaj "ranforsat" pt chestii mai grele...gen scule mai "rusesti"

Mersi

Modificat de TrayPower
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tot ce imi arati tu sunt de calitate slaba, arata foarte urat. eu vreau strict suportul din poza. cred ca poti sa faci diferenta intre un suport 2din cu spatiul de depozitare integrat si unul cu spatiu de depozitare detasabil ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!