Jump to content

Accesorii Golf5


toni
 Share

Postare recomandată

Referitor la deschizator: Masina mea a venit cu acest accesoriu in dotare. Si este TL. Iar in manual nu figureaza a fi optional. Deci cred ca in unele cazuri reperul respectiv s-a "pierdut" pe drumul catre posesor.

Modificat de gorrocs
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 732
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dudu

    37

  • homeboy

    29

  • 4abc

    25

  • sol1

    23

Top Posters In This Topic

Posted Images

cristi66180

Haide ca peste tot apare aceeasi problema cu lipsa desfacatorului de sticle, dar pana la urma avand in vedere ca este putin probabil sa desfacem sticle cu el si este mult mai util sa fie folosit ca suport pentru pahare eu unul propun sa il facem din plastic colorat pe forma celui original si la aceleasi dimensiuni. Imediat ce am prototipul o sa va comunic si cat face pentru cine este interesat desigur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cromo, ai pe Golful tau optiunea "cotiera fata"? Mie dealerul de la AR mi-a zis ca desfacatorul vine numai la cei care au ales si optiunea asta.

Aceeasi intrebare si pentru ceilalti care au sau nu desfacator.

A aparut pe www.vw.ro liste cu accesorii originale Volkswagen.

Adaug aici lista pentru Golf.

Dupa ce am citit-o am ramas cam dezamgit de preturi. O sa intelegeti ce vreau sa apun dupa ce cititi.

Cam exagerat (parerea mea).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alta miniciuna! :)) Am si cotiera si... nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Preturile nu contin TVA....cand am vazut ca 2 boxe sunt peste 700RON.....ce sa mai zic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am cu ce (cotiera), dar nici vorba de vreun desfacator. hai la boxe mai inteleg, sunt pe comanda, dimensiune speciala (abureli din astea), dar ai vazut cat e o husa?

unde se gasesc aceste "suveniruri" vw???

cristi sa nu ne uiti.

Modificat de c6t9
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

deschid topicul acesta pentru ca nu am gasit inca nimic aici (mea culpa daca exista si nu am vazut eu :D ) legat de accesoriile pentru Golf V.

caz concret: caut un suport pentru un pda (preferabil magnetic pentru ca atunci cand nu tin pda-ul in el sa nu se vada urat), pe care (din cate am studiat eu interiorul Golfuletului) l'as ancora de unul din cele doua "manere" de pe tunelul median, in raza vizuala, eventul cu niste cleme dar in nici un caz nu intra in discutie metode "intrusive" :D : suruburi, tiaieturi, autocolat, dublu-adeziv etc.

La masina dinainte aveam o ventuza prinsa in geam dar la Golf nu pot sa o folosesc pentru ca e bratul scurt si imi obtureaza campul vizual.

Ar fi excelent sa fie langa priza de curent pentru a'l alimenta usor si comod.

A gasit cineva o soultie eleganta pentru asta? De unde as putea lua asa ceva? :D

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am primit desfacatorul, face parte din dotarea standard.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gorrocs ... ? :)

Asteptam o opinie sau macar o vorba de duh ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi cer scuze nu eram atent :)

Cred ca daca ma duc acum la pbn sa le zic ca au uitat sa imi dea desfacatorul la o masina livrata in octombrie 2004 voi fi subiect de bancuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

... la asa ceva ma gandeam si eu.

Oricum e regretabila atitudinea fata de clientul roman a unor dealeri PoRo.

... mai merita sa speram ca dupa integrare vom deveni cetateni cu drepturi depline ... si in fata comerciantilor de pe piata auto? :unsure: ... si ca vom obtine si noi toate dotarile si optionalele care se livreaza clientului occidental ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt optimist. Pentru ca dupa integrare cred ca va fi mai usor sa te urci intr-un avion si sa te duci la dealerul X din Viena sau Munchen sa iti cumperi masina noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Tot legat de desfacatorul asta....

Mie mi-au zis... la 90 % din masinile noi dispare pe transport

ce e cel mai trist e ca daca chiar vrei sa-l iei e complet prohibitiv la 100 RON

asta e codul lui: 1K0-858-230

Poate exista cineva care sa poata aduce de afara pt. ca e mai ieftin...

si am mai gasit ceva care pare cool :)

C O O L

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai ca la cat e un golf, 100 de lei nu e prohibitiv. asta nu scuza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie sa-mi iau si eu cadouri de vreo 300€. Ce sugerati. Nu stiu la ce sa ma hotaresc! La ce preturi sunt! Ce va este voua util(din accesorii sau tot ce vinde PBN)

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai are cineva cataloage accesorii in afara de golf?

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stopurile LED de la Hella :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stopurile LED de la Hella :D

Da... si eu ma gandesc la ele mai de mult! Le vinde PBN?! Nu cred!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie trebuie sa imi soseasca golf confortline si chiar sunt curios daca are desfacator sau nu.Am citit ca ar fi ca nu ar fi...acum astept momentul adevarului.Stie cineva daca scaunele de GTI exista la vanzare ca accesorii.Adica sa le cumpar si sa le pun pe confortline.....stiu ca sunt destul de grozave.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur ca le poti cumpara, ca piesa de schimb nu ca accesorii dar nu cred ca vrei sa stii cat costa unul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@smotocel_79 In catalogul de golf scrie ca scaunele sport tip GTI(cod PB4) se pot comanda doar pt GTI!

Pt CL si SL se pot comanda scaune sport cu reglaj electric(PB2)

@gorrocs uite aici cu aprox 308€: http://www.orange-tuning.com/shop/hella-vw...set-p-8782.html

la PBN cat sa fie? eu cred totusi ca nu au! O sa intreb maine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

poze cu codurile pentru stopurile de GOLF V de la HELLA. Se pot comanda la PIT STOP TUNING , Augsburg international si orice alt importator de HELLA

Sunt stopuri crom si black cu leduri. Este si poza cu stopurile visinii (cum este la R32 si la Golful PLUS standard)

hella_golf5_2.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Voinea insa eu trebuie sa-mi aleg ceva numai de la PBN. Am verificat si stopurile Hella nu le aduc :) .

Cred ca o sa-mi iau covorase, compartiment depozitare transboard(o placa compartimentata care se pune su placa de la hayon) si o minilanterna led de Touareg.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!