Jump to content

Golf 6/Jetta - Park assist


Wiki
 Share

Postare recomandată

1 hour ago, F l o r i n said:

da, se poate pune.... daca montezi si kit-ul de senzori - cei 8 senzori plus cei de PLA, modulul, buton, cablaj, etc

deci, nu poti monta PLA fara parktronic - OPS.

plus 2 senzor de ABS pe spatesi o alta unitate de ABS daca nu stie de park pilot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da - totusi nu cred sa fie o problema la masina lui, pompa ABS. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crezi? Eu nu as fi asa sigur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in general, foarte multe pompe suporta - de aceea, corect este sa vedem un scan al masinii, dupa care ne pronuntam exact asupra modulelor care necesita/sau nu, inlocuire.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut!

Imi poate da cineva o schema de conectare a firelor pentru cei 8 senzori de parcare + 2 senzori de park assist?

Cablajul pe care l-am primit ma obliga sa montez modulul de pla in portbagaj, am vazut ca in general se monteaza sub stergatoare. Afecteaza cu ceva acest lucru?

Masina este un Golf 6 din 2011.

Multumesc!

Modificat de Sorin94
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Il montezi in functie de cablajul pe care il ai. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut. Un coleg care sa ma ajute și pe mine sa leg firele la senzori de parcare fata_spate  la un golf 6 .multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma ajuta cineva cu locul de amplasare a modulului de parcare la Golf VI scurt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E o pagina mai in spate pe acest topic descrierea modului cum ajungi la el si unde se afla amplasat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Salut! Am o problema cu sistemul de parcare laterala la masina mea, un golf6 din 2009. Cand apas pe butonul specific, imi spune in bord "Parking cancelled:system error", a mai intampinat cineva problema asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Salutare,

Vreau sa fac si eu acest retrofit la PLA 2.0 pentru golf 6 2012. Am senzori bara fata+spate, ceasuri premium, camera(low line fara acele linii care se misca dupa volan).

Acuma vin intrebarile:

1. bara fata si bara spate are marcate gaurile pentru senzori? Ce diametru trebuie sa aiba freza pentru senzori?

2. este un impediment daca am cameră low line pentru acest retrofit la PLA 2.0? Inafara ca nu arată acele linii...

3. de unde as putea lua acest kit ? am gasit si pe carsystem dar am gasit si pe cars-equipment la un pret mai decent(diferenta e de cateva sute de euro ?) Pe carsystem modulul se termina in L iar cel de pe cars-equipment in M sau are cineva prin tara?

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. Da. O sa iti masor freza pe care o folosesc eu.

2. Nu are nicio importanta....merge si fara camera

3. În tara,  poti sa cumperi de la userul @D@ny

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

23 hours ago, sinn3r said:

Salutare,

Vreau sa fac si eu acest retrofit la PLA 2.0 pentru golf 6 2012. Am senzori bara fata+spate, ceasuri premium, camera(low line fara acele linii care se misca dupa volan).

Acuma vin intrebarile:

1. bara fata si bara spate are marcate gaurile pentru senzori? Ce diametru trebuie sa aiba freza pentru senzori?

2. este un impediment daca am cameră low line pentru acest retrofit la PLA 2.0? Inafara ca nu arată acele linii...

3. de unde as putea lua acest kit ? am gasit si pe carsystem dar am gasit si pe cars-equipment la un pret mai decent(diferenta e de cateva sute de euro ?) Pe carsystem modulul se termina in L iar cel de pe cars-equipment in M sau are cineva prin tara?

 

 

Modulul tau de ESP suporta aceasta functie ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum as putea sa imi dau seama?

Banuiesc ca este un cod care trebuie sa se termine in ceva litera ?

Pot sa vad cu VCDS daca suporta?

Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune o scanare sa vad PN ul ABS ului tau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!