Jump to content

probleme cutie de viteze automata


geaner
 Share

Postare recomandată

intai schimba uleiul si filtrul. posibil sa fie vechi si de aceea sa nu mai schimbe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca o scanare, verifica daca VAG COM recunoaste schimbarea manetei de la o pozitie la alta. Verifica nivelul uleiului (in primul rand) si cupla electrica a blocului de valve.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uleiul l-am schimbat. La tester a zis ca nu e ceva electric.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

o intrebare :

este diferenta intre senzorii de viteaza de pe cv automata 01m si ckz ?

nu mai imi schimba in tr4 , si am inteles ca de la senzorul de viteza (am facut si un test)

deci cutia mea este CKZ nu 01M , dupa cum vedeti in poza de mai jos :

Salut unde este senzorul de viteza ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Am un golf 3 1.8 cutie automata si am apa/antigel in uleiul de la cutie si invers. Intrebarea mea este: ce trebuie verificat sau care sunt locurile in care ar putea fi probleme?

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Pe cutie este un incalzitor de ulei prin care circula antigel, probabil acela este spart. 

 

Domnilor, am o cutie automata care nu mai cupleaza tr.1 cand pun levierul pe 'D' daca o tin putin turata cupleaza si smuceste, cand se incalzeste nu mai face asa sau daca are ulei peste nivel (dar il arunca afara)

La scanare nu apare nici un solenoid cu probleme, am curatat si mufa rotunda de pe cutie si cea dreptunghiulara. 

Uleiul si filtrele au fost schimbate mai repede decat era vremea lor ( am pus ulei rosu, pana acum nu am auzit de cel galben) 

Este posibil sa fie chiar ambreajul de a1-a de vina?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...
On 02.10.2014 at 20:28, yo5pek a scris:

Am un vw passat 1.8 benzina cv automata. Nu mai schimba din vit 3 in a 4a. Ce poate fi? Trebuie schimbata cutia? Cine a mai avut aceeasi pb va rog sugestii.

Salut am un vento 1,8 benzina cv automata.Nu mai schimba din vit2 in urmatoarele3 si 4,pleaca bine ,va rog daca a mai patit cineva am nevoie de un ajutor.

Modificat de Cristinelnutu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!