Jump to content

Hai sa invatam cum sa folosim VCDS


RoSonic
 Share

Postare recomandată

17 hours ago, Al Bundy said:

Am facut si eu update si de multe ori, la autoscan primesc eroare cum ca aceasta functie necesita o interfata licentiata.

Ai intampinat asemenea probleme ?

 

si la mine mai face cateodata - sau se blocheaza la autoscan - totusi, pe alt laptop unde am Win 10 - merge perfect. 

Am instalat in diverse locatii, etc - chiar si pe D .. se manifesta identic, dar numai pe Win 7.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

New release: 17.1.1

Data Version 20170106

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

The Current version is:
Release 17.1.2
Data Version 20170127 - e un nou 17.1.2. din cate vad.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, am instalat-o si eu ieri si ce e ciudat, nu a cerut test interface dupa instalare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

windows 10 si 17.1.2 - nu poti activa plierea oglinzilor din telecomanda, la B7. Genereza o eroare legata de introducerea hexadecimala a valorii... etc.

Pe windows 7 - merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 1/28/2017 at 10:26 PM, pronet said:

The Current version is:
Release 17.1.2
Data Version 20170127 - e un nou 17.1.2. din cate vad.

Data Version 20170131 DS267.1 new version.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna colegi.Va rog sa ma lamuriti pot utiliza Vag Tacho cu Vcds.Nu pot activa acele lumini in bord.intru pe login11 dau codul si când intra in canalul 19 spune ca controlerul nu răspunde,de ce se intampla asta?Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ai ce sa cauti pe canalul 19... ca nu asa se activeaza. 

In primul rand, trebuie sa ai un ceas compatibil - VDO (pentru iluminare ace si afisaje), la Bosch - merge doar complet, la iluminare scazuta.

In al doilea rand, se citeste dump-ul eepromului din ceasuri, se modifica, se rescrie.... asa se activeaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc.Nu ma bag pare complicat,am dezactivat sa se încuie usile la 15 km,nu se închid dar când scot cheia tot le deblochează,trebuie sa mai modific ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, auto open off. 

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mulțumesc domnule Al Bundy.Am intrat pe canalul 03 si intaradevar era setat pe 0 ,dar când am intrat pe 04 nu modificasem si dupa ce am modifica din 1 in zero se părea ca este ok.Ieri am pus testerul pe masina si am niste eroari o sa le postez diseară sau mâine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum se codeaza ca odată blocate ușile, pasagerii sa nu le mai poată deschidă pana nu e oprit motorul sau nu se deblochează din buton? Din interior ma refer. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu se poate ceea ce vrei tu, se deblocheaza la a 2-a tragere de maerul interior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

The Current version is:
Release 17.1.3
Data Version 20170203

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

12 hours ago, janjean said:

Pai asta e alta pb. Se deschid la prima tragere!

 

45 minutes ago, janjean said:

Ce pot face?

din pacate, nimic - asa e la modelele mai noi - B6, Touareg 7P, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti sunt fan vw de fapt de cand am luat permisul acum 9 ani numai masini vw am avut si detin actual un passat b6 din 2008 , acum m-am decis sa imi cumpar o interfata vcds + soft sa imi scanez singur masina de erori si rezolvare posibile ori urmatoare probleme ...nu vreau sa mai dau bani pe diagnoze si sunt hotarat sa invat sa-mi fac singur acum problema este ca nu stiu ce sa caut ce model de vcds sa cumpar nu stiu care cum sunt mai bune si pe aceasta cale apelez la voi poate imi dati niste sugestii bune. Va multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce am vazut pe silte-ul de la ross, http://www.diag.ro/products/opcom.aspx ar fi unul dintre cei autorizati de catre ei pentru Romania.

Am vazut ca au si HEX-NET, insa pe diag.ro inca nu apare.
Si eu sunt interesat ca in viitorul apropiat sa imi cumpar unul, insa mi-ar placea HEX-NET.
Daca iti cumperi, sa ai grija ce cumperi. Eu unul nu mi-as cumpara clonate.

EDIT:
http://www.diag.ro/products/vag-com/price.aspx
este si HEX-NET

Modificat de florin.idita
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am uitat sa specific ca nu caut ceva PRO ca nu am service...ceva home use sa-si faca treaba si mai ieftin ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci cauta si discuta in alta parte. Aici nu o sa primesti sfaturi decat despre cele originale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!