Jump to content

Probleme ax cu came 1.9 tdi


Alexandru P
 Share

Go to solution Solved by Bogdan.C,

Postare recomandată

pt chiulasa scrie pe garnitura ei,in rest surub injector 12nm+270 grade

surub axa cu came 10 nm + 90gr

surub culbutori 20nm+90gr

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
On 28.07.2015 at 12:19, radioman a scris:

Cu rezolvare neaosa romaneasca (multumesc si pe acesta cale pentru sfaturi @andrei_221)... Punct de sudura tip MIG-MAG in gaz protector, in ideea de capac impotriva iesirii dopurilor, care au fost represate oricum inaintea sudarii... In foto se vad doar capetele rampelor, dedesubt fiind un carton de protectie, s-a polizat ulterior, dar n-am mai facut foto la final.

 

 

post-28492-0-94021900-1438075160_thumb.j

Salut, unde pot face si eu o astfel de lucrare in București? Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare!

Ce parere aveti de tachetii Kolbenschmidt pe 1.9 ARL? De ce intreb, am schimbat tachetii cu unii de la KS (lucrand in domeniul pieselor agricole stiu ca KS sunt top) dar la aproximativ 1000km se aude ca un barait in carcasa filtrului de aer. Din auzite am inteles ca ar fi un pic problematici, voi ce parere aveti, ati intampinat problema?

Impreuna cu tachetii s-a schimbat si axa, tot KS, si cuzinetii de la axa, in acelasi timp am facut si distributie si binenteles si ulei nou.

Multumesc!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am folosit eu set ax+tacheti kobleschmidt pot sa zic ca se comporta exemplar , similar celor originali

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!