Jump to content

Golf IV - Detalii schimbare casetofon


cristip
 Share

Postare recomandată

Merci am sa incerc astazi si daca nu am sa reusesc am sa fac niste poze!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • Replies 493
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    44

  • Al Bundy

    24

  • cristip

    20

  • Inginerul

    19

Va salut!

am avut problema cu pierderea setarilor si am apelat in trecere la o firma care se ocupa cu montari de alarme si sisteme audio.

Au schimbat cele 2 fire insa azi am constatat ca dupa ce scot cheia din contact radioul functioneaza asa ca a trebuit sa-l opresc din buton.

sa nu fi fost exact firele in cauza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema la tine este ca ti-au pus alimentarea pe direct. Se alimenteaza direct de pe baterie,si de aceea nu se mai opreste atunci cand scoti cheia. Nu ar trbui sa fie nici o problema asta, dar tipii care ti-au facut lucrul asta nu prea sunt profesionisti. asa ceva se intalneste la masinile mai vechi.Acum ai avantajul ca poti sa folosesti radioul fara sa ai cheia in contact,dar vezi cat timp sa nu ti se descarce bateria.

istef edit: Te rog nu mai folosi quote la mesajul anterior. Citeste regulamentul aici.

Modificat de istef
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Am vazut in pozele din topicul "do-it-yourself", ca imi trebuie 2 chestii ca niste cheite, cu care sa pot scoate radio-casetofonul BETA. Cine poate sa ma ajute cu imprumut cu un astfel de dispozitiv. Sau chiar de vanzare, daca exista...

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut! nu e nevoie sa imprumuti sau sa iti cumper........tai dintr'o tabla de aluminiu de ex.. sau dintr'o cartela telefonica.... 2 "cheitzi" tai cat sa iti intre in locasurile alea.... si apesi pe amandoua odata :lol: mult succes :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

o intrebare :

daca schimb un alfa cu un beta, la montarea casului beta trebuie sa mai fac si altceva decat sa-l bag la locul lui.

trebuie sa mai tin cont si de alteva pentru o functionare corecta a iluminatului la cas, etc.

cine poate sa imi spuna cate iesiri pentru boxe are un beta, si daca se poate atasa magazie pt cd-uri.

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu trebuie sa faci nimic altceva. E plug and play :P

Insa din cate stiu sunt BETA si cu 2 iesiri si cu 4 ;) .

Si intr-adevar se poate atasa o magazie de CD-uri sau un Phatbox ;)

Modificat de ManiacuV6
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

o intrebare :

daca schimb un alfa cu un beta, la montarea casului beta trebuie sa mai fac si altceva decat sa-l bag la locul lui.

trebuie sa mai tin cont si de alteva pentru o functionare corecta a iluminatului la cas, etc.

cine poate sa imi spuna cate iesiri pentru boxe are un beta, si daca se poate atasa magazie pt cd-uri.

multumesc

Beta am avut eu. Se poate atasa magazie, dar beta are iesire doar pt. 2 boxe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare ! stie cineva unde as putea gasi un radiocas Gama (cat mai nou eventual) ? in prezent am Beta si as vrea sa-mi pun difuzoare si in spate si cred ca, cu un Gama as rezolva problema. multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

cheitzele din pozele de la inceputul topicului merg si la cas alfa.

Ca incerc de 1 ora si nu se urneste din locul lui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salutare tutoror! De curand am cumparat un golf 4 din 2002 si are doar radio casetofon gamma . Stiti cumva exista ceva care se monteaza asemanator cu magazia de cd-uri ( pe aceeasi mufa presupun) dar care sa suporte memory stick sau flash...chiar si cu un card reader...si daca stiti un link ceva ar fi de mare ajutor...Multumesc anticipat

Modificat de b_logix
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a mai discutat, foloseste cu incredere functia "search".

Uite aici un cd cu mp3 original care poate fi comandat la reprezentanta,dar costa multicel.post-9546-1177243309_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ms de raspuns....dar eu nu asta cautam..ci pur si simplu un " adaptor" daca pot sa-i zic asa pentru stick care se pune direct la casetofon ...am inteles ca ar exista si ca este 100 E dar nu am gasit pe nicaieri si ma gandam ca a vazut cineva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca citeai cu atentie si cautai bine, gaseai. In primul rand topicul mergea la I.C.E. & Security si nu la Golf IV iar raspunsul la problema este Xcarlink

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ClaudiuF am eu cheite de scos casetofonul. Daca ai nevoie da-mi un telefon. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da inginerul, dar este pentru Golf V. noi vorbim aici de Golf IV :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu crezi ca vorbesc de altceva ? Din poza pare ca ar avea un cadru adaptor pentru golf V si touran. Daca am putea afla cu siguranta treaba asta am putea cauta un cadru adaptor pentru 2 DIN sa se potriveasca si la golf IV. Nu ?

RDS car radio with all features of the CL 2300, but with a special mounting frame and cable adapter for VW Golf V and Touran models.

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai o posibilitate: adaptor pe unde radio. il alimentezi de la bricheta. emite pe radio si ii stabilesti tu o frecventa pe care sa bata, bagi usb flash-u in el si voila.. have fun. apropo.. pe o raza de 200 de metrii prind si altii daca au frecventa aia :icon_thumright: te faci dj fara sa vrei :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. E o solutie intr-adevar un modulator FM...dar nu te astepta la calitate sunet.

Pierzi din volum , iar la volum mare apare un zgomot inervant.

O solutie mai profi e un IPod, cu adaptor....dar costa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

wns, zi-ne te rog si cat costa jucaria aia la reprezentanta daca stii,,,,'

ce inseamna "multisor"?

multumiri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ipod-ul de la apple costa 79.99$ in reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se potriveste asa ceva pe golf IV ? Are cineva montat ?

post-10294-1178655925_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!