Jump to content

Golf 6 - Ornament toba finala


mede
 Share

Postare recomandată

Treaba de 5 min. Au intrat destul de usor, cu mana, trebuie sa le fortezi putin cu degetul clema de jos, dupa care chestie de ciocan :) Am avut dreptate ca unghiul este acelasi.

post-13400-0-28935500-1365244129_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

micuzzu_marius

Are dreptate ffocus, teava si tipsul nu au acelasi unghi cel putin la Jetta 1.6 tdi, la alte motorizari, modele poate e acelasi unghi(sa nu uitam ca sunt speciale pt Yeti la care probabil bara spate are alt unghi implicit si teava diferite fata de Jetta), am batut la maxim tipsul, sus a intrat de tot dar jos a mai ramas f putin din clema mai putin de 1 mm cred, mai mult nu mai intra, dar sta super bine in rest

post-97030-0-85674300-1365266403_thumb.j

post-97030-0-37421300-1365266405_thumb.j

post-97030-0-01961300-1365266407_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am montat si eu azi ornamentele pe 1.4 TSI.

Sus a intrat pana la capat, jos a mai ramas spatiu, se vad clemele.

Pentru cat costa ornamentele, ma declar multumit de rezultat.

post-104992-0-47745500-1365507193_thumb.post-104992-0-64749200-1365507203_thumb.

Modificat de danny2012
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cele comandate pe cod de VW vin oare mai bine in partea de jos?

La ce pret sunt cele VW nu merita, dar sunt curios.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa lupte seculare cu cei de la Brady din Militari, mi-au confirmat ca pretul de 110 lei este pentru un set (adica 2 bucati), dar ca sa le comand, e nevoie sa le achit inainte... sper sa nu-mi iau vreo teapa, sa le achit si sa-mi aduca o singura bucata si nu un set :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vedeti la 1.4 tsi intra lejer la 1.2 tsi te chinui(modifici,rupi cleme etc) ca sa reusesti ceva :) (si pe cutie scrie ca e pt 1.2 tsi)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inseamna ca de aia nu scrie pe cutie si 1.4, nu imi place cum se vad clemele alea la Danny. Posibil la 1.4 sa fie celalalt cod....?

Gaby, stai linistit ca vin 2 la set, si eu am avut dilema asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la mine se vede clema aia...

@Gabi - ti-am zis...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am montat aceste ornamente pe 1.4 tsi 160 cp si au intrat pana in capat si nu se vad clemele(se potrivesc perfect)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca la Golf e ok la Jetta e alt unghi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum o ora cand am dat comanda, mi-a aratat cel de la piese de la Brady si instructiunile de instalare... la Yeti, exact ca la Jetta, e "musai" ca teava sa fie taiata ca sa intre complet... m-am uitat si la mine si se pare ca la Golf, cel putin 2.0 TDI nu e nevoie sa fie taiat nimic ... o sa vedem joi-vineri cand imi sosesc si mie ornamentele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Perfecta nu e nici la 2.0 TDI, 4-5 mm tot raman in partea de jos - vezi poza atasata de mine. Chiar daca s-ar fi vazut clema, si tot nu as fi taiat teava.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

micuzzu_marius

la jetta e alt unghi la teava, la golf unghiul e aproape la fel ca al tipsului, noi uitam ca adaptam un tips  OEM Yeti, nu e original de jetta sau golf, intamplarea face ca la golf sa fie mai ok, ma uitam din ochi ca la Passat B7 2.0 tdi e si mai ascutita teava deci acolo chiar ca s ar vedea clema de jos si mai mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Gabi - ti-am zis...

 

Da, mi-ai zis, dar daca ala o tinea pe-a lui, nu aveam cum sa-i sparg capul... pana la urma l-am convins sa sune la depozit sa vada daca sunt 2 bucati si asa s-a rezolvat problema ;)

Modificat de GabiB77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le-a gasit cineva pe vre-un magazin online? Pt 1.4 tsi 122 ... Am inteles ca cele de Yeti imi trebuie

 

LE:

 

AM GASIT ACUM http://www.porsche-inter-auto.ro/accesorii/accesorii-skoda/skoda-yeti/ornament-teava-essapament-skoda-5L0071910

 

 

Stie cineva daca se gasesc cumva la UNIX?

Modificat de redeye
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apropo, voua va stau asa de jos tips-urile fata de fusta spate?

20130319170450.jpg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Distanta pare uniforma fata de decupaj, asa este si la 1.2 TSI cu o singura teava.

Tu oricum nu o vezi din unghiul asta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un coleg de forum a atasat o poza cu ornamentele cromate ruginite.Aceste ornamente de yeti ruginesc?(din ce material sunt facute)

stiu ca in poza nu erau ornemetele de yeti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@tfv Din cate stiu cele ruginite din poza nu sunt OEM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iar cele de Yeti nu le are nimeni pe masina un timp mai indelungat sa ne dam seama... La prima vedere sunt de inox, dar timpul va raspunde la intrebare ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ale mele nu sunt OEM, sunt de pe ebay luate..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ffocus: E destul de mult sub decupaj. Se vede si cand te uiti din picioare sau de la distanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva o serie de caroserie Yeti 1.4TSI 90? Cei de la avia imi cer serie pt ornamente.

 

Eu am 1.4 TSI 90KW merg cele de pe Yeti 1.4 TSI, am inteles bine, nu?

 

Le-am dat linkul http://www.porsche-inter-auto.ro/accesorii/accesorii-skoda/skoda-yeti/ornament-teava-essapament-skoda-5L0071910 direct dar: "E foarte posibil sa nu se potriveasca ,
d-aia insistam pe seria masinii . Rog daca aveti posibilitatea dati-ne si o serie sa incercam o identificare
mai corecta .

 Multumim !"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

redeye, se potriveste...spune-le ca vrei sa cumperi produsul ala pe raspunderea ta

 


post-104992-0-60561300-1365668086_thumb.

 

 

pe de alta parte, pe bune daca inteleg de ce le trebuie un VIN de Yeti cand tu le cumperi pentru Golf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!