Jump to content

Golf 6 - Ornament toba finala


mede
 Share

Postare recomandată

Buna ziua! Am si eu o intrebare oare s-ar potrivii ornamentul de toba de la audi A3 1.6 tdi pe Golf 6 .1.6 tdi?http://www.porsche-i...&category_id=53

Am vazut pe site-ul de la porsche ca ar fi 140 ron .

Multumesc.

Modificat de nt390nbc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai probabil se potriveste dar nu are sens sa-l cumperi.

La pretul ala poti sa iei ornamentele de Yeti si-ti mai ramane unul de rezerva sau poti sa-l dai mai departe. Asta de Audi e aproape identic dar de doua ori mai scump.

Masoara diametrul evacuarii tale, daca e de 65mm se potriveste cel de Yeti daca e de 70mm nu se potriveste si trebuie sa-l iei pe cel de Audi.

embellecedor-de-escape-cromado-salida-simple.jpg

68c45a9a23817de7290dfbfd50b0d7fa_5.jpg

Modificat de Rave
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am masurat, e de 65 mm:D. Am sa trag o fuga pana la skoda. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La reprezentanta Skoda Iasi "Open Service" am cumparat eu saptamana aceasta (luni am facut comanda si miercuri am ridicat-o) 5L0 071 910 126LEI

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci lamuriti-ma si pe mine ca m-ati derutat de tot :D

Daca cer codul 5L0071910 sunt direct 2 bucati la aprox.130 lei sau codul reprezinta o singura bucata si e in jur de 65 lei si astfel trebuie sa cer de 2 ori codul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

126 lei 5L0071910 = 2 bucati

Modificat de enrico
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Comandat reperul- pretul 85 lei + Tva la PIA. Am si unul de la Skoda si vreau sa vad diferenta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5L0071911- se potriveste perfect. Maine il montez, astazi l-am potrivit ochiometric. Mare grija la montaj, imi spunea vanzatorul ca daca pica dupa montaj nu mai poate fi remontat, rezista o singura data.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ornamentul inainte de a fi montat, e doar potrivit cu mana. Nu am reusit sa-l montez din cauza zapezii.

post-82410-0-90732000-1359200000_thumb.j

post-82410-0-01663400-1359200061_thumb.j

Modificat de edi10000
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, din ce am văzut ca au postat unii useri, la ei ornamentul este rotund. Dpmdv este mai ok oval, da o senzatie mă sport. Asta e ornamentul de 380 lei de la Skoda. Miercuri vine cel comandat la PIA si sunt curios dacă este același cu asta, pentru ca diferența este cam de 270 lei.

Modificat de edi10000
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar, cum se monteaza? In instructiuni scrie ca se bate cu ciocanul de cauciuc in muchia inferioara cu atentie, pana intra complet. Asta e tot? Clipsurile la ce folosesc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu am avut instructiunile dar tot asa am procedat, pui o carpa pe el si bati cu ciocanul pana intra.Clipsurile sunt ca sa stea fest/tensionat pe teava.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Slabe sanse... Sta destul de bine acolo, nu am incercat dar nu cred ca se da atat de usor jos avand in vedere cat de greu e de pus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina cam murdara dar pe vremea asta !!!!!!!!

post-9097-0-85889800-1360597466_thumb.jp

post-9097-0-45259300-1360597561_thumb.jp

Modificat de enrico
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Daca nu ma insel are aceeasi dimensiune la evacuare ca 1.2 TSI, deci merge. Masoara-l pe cel de pe masina, trebuie sa fie 65-70 pe acolo pe undeva, am uitat acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am montat tipsurile de yeti pe golf 6 1.4 tsi 160 cp ,se potrivesc perfect urmeaza sa le montez si la golf 6 1.2 tsi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
micuzzu_marius

mi am comandat si eu azi la dealerul skoda, 122 ron setul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!