Jump to content

BULLDOG_razvan
 Share

Postare recomandată

Salutare. Deschid acest topic in speranta in care careva din voi stie daca/unde sunt scirocco primul model, bune de piese.

Daca stie cineva detalii, va rog sa imi scrieti aici, pe privat, pe yahoo (razvan_veres13) sau la tel 0745539858

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca a si facut-o deja acum cateva saptamani daca nu ma insel.

Stiu ca voiai un swap la motor mai demult, ai facut ceva in sensul acela?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat legatura cu el. Nu, nu s-a facut nici un swap.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

la iesire din tg mures spre sighisoara este un centru mare de dez, nu stiu exact cum se cheama sau tel, daca stie cineva sa spuna, daca mai trec pe acolo si nu uit iau nr de tel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar putea un moderator sa faca un topic si pentru mk1/mk2 pe aceaiasi tema :D ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vad de ce ar trebui unul separat. Pe sectiunea aircooled exista un topic "Vanatoarea de epave" , se poate face ceva similar aici.

Modificat de Bugtuner
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Nu vad de ce ar trebui unul separat. Pe sectiunea aircooled exista un topic "Vanatoarea de epave" , se poate face ceva similar aici.

Da, poate un admin ar face treaba asta.

Adaug la lista - un Corrado, care pare sa fi fost un proiect abandonat - are culoare violet -purpuriu, a fost revopsit, dar are celulita vopseaua peste tot, panou interior usi date jos, nu stiu ce motorizare - dar are jante cu buza lata. Se gaseste in Turda, la piata din Micro 3, intr-o parcare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deschid topicul acesta cu scopul de a publica diverse masini pe care le vedem pe strazile oraselor noastre, in stare buna sau mai putin buna, care par a fi abandonate sau nefolosite.

Deschid seria cu un Corrado VR6, care pare a fi un proiect abandonat, masina fiind intr-o stare relativ buna, cu unele lipsuri.

Se poate vedea in Turda, jud. Cluj, in piata de la Micro3. (Dinspre centru se merge spre Kaufland, inainte este un giratoriu mic, se ia la dreapta si a doua straduta la stanga, in capat o piata agroalimentare. )

A stat in acelasi pozitie mult timp, acum cineva l-a spalat un pic si l-a repozitionat in parcare. Are numere de jud. Neamt.

Am lasat biletel pe parbriz, deocamdata nu m-a contactat nimeni.

mkzlsm.jpg

Are parca jante de 16, cauciuc stg fata dezumflat

2w6t5xe.jpg

Se pare ca revopsirea nu a dat rezultatelele asteptate, e destul de rugos si cu celulita...

adktuo.jpg

Are un Mig21 colantat pe capota, proiectoare lipsa, bara fata are o consistenta ciudata

Rog proprietarul in numele forumului ca ori sa termine restaurarea ori sa o vanda la cineva care sa termine restaurarea wink.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pacat de astfel de masini ca ajung in halul asta. Intr-adevar poate omul nu a mai avut bani, insa fie o vinde cuiva care o poate pune pe picioare, fie gaseste un loc potrivit pentru pastrare in conditii decente... Din ce vad parca si interiorul este destul de ravasit, cel putin fata de usa dreapta nu mai e

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am unit cele doua topic-uri care erau deschise pentru masini abandonate (inclusiv Scirocco), si a ramas acest topic, "Vanatoarea de epave", pe care l-am facut si Pinned.

Am sa postez si eu un mk1 abandonat, rosu, 2 usi, in localitatea Posta Cilnau, Buzau. Nicheluri la geamuri, nu mai are interior, fara motor, e pe roti. Are numar de vanzare in geam, dar de la soare nu se mai intelege nimic. Cred ca e acolo de mai bine de jumatate de an.

Cand mai trec pe lumina pe acolo, trag si 2 poze.

Numere nu are, dar carcasa pare fara rugina.

Succes la vanatoare!

geee

Modificat de geee
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intre timp am aflat istoria Corrado-ului.

Initial era VR6, insa proprietarul lui i-a schimbat motorul cu una de 1.8 8v, de passat, monopunct. ceuameni2qv.gif

Dupa aceea, masina a ajuns la Constanta, unde un pasionat l-a reconstituit ca era o epava, nimic nu era functional pe ea. I-a schimbat si motorul, cu una de 1.8 16V KR, l-a refacut sa fie in stare buna, l-a colantat in albastru deschis, insa consumul mare si lipsa de bani l-a facut sa-l schimbe cu ceva Tdi. Asta a fost in 2010. In 2011 l-a vazut cineva abandonat in brasov, in stare deplorabila, de unde a ajuns in Turda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil este cel care a fost la vanzare cu vreo 1000e,daca zici ca are numere de NT XX BDG daca nu ma insel :D !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, este NYK, si este de vanzare, chiar am vb cu proprietara - cere 1800E ultimul pret LOOOL pt o masina cu motor vr6 in acte, fara fiscal, fara nimic ok, probabil cu restante la finante, cu motor neomologat si masina neterminata

Modificat de ata2k6
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa mai stea mult si bine in starea in care se afla nu merita mai mult de 1000E

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mai vazut un mk2 alb, pe centura de la Alba Iulia, vis-a-vis de un centru de colectare fiare vechi, intr-o curte, sta de mai mult de un an acolo, insa nu am avut timp sa vad care e treaba cu el. Colegu' Capone, poate daca ai timp si treci pe acolo sa vezi, parca e dinainte de 87, in 3 usi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am gasit un mk1 alb cu.nr. BV-11MUR. Sta de mult langa e60 la iesirea din Rupea Gara spre Brasov pe partea stg.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am eu un ww jetta 1 din 1981 diesel ..motor ff bun ,, probleme de caroserie..la un pret bun chilipir...( am un audi 90 pe care vreau sa pun la punct) nu am bani pentru amandoua..

am si poze dc cineva e intersat 0745832950

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuia sa postezi pe la vanzari... Zi la moderatori sa-ti mute

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit un mk1 alb cu.nr. BV-11MUR. Sta de mult langa e60 la iesirea din Rupea Gara spre Brasov pe partea stg.

Rectific, e pe centura de la Rupea spre Rupea Gara, pe stanga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Stiti ceva despre acest golf ? Este in Constanta pe str IG Duca , nemiscat de aprox 1 luna de cand l-am observat eu .

 

post-42883-0-77268100-1445356919_thumb.j

post-42883-0-51787600-1445356926_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!