Jump to content

New Skoda Superb


ARDEI_IUTE
 Share

Postare recomandată

Foarte sexy masina, ma asteptam sa o dea in bara dupa nu prea reusitele Roomster si noua Fabia, dar ce bine ca m-am inselat !! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar este o masina reusita, sa speram ca va ramane asa :( si sa aiba un pret mai bun decat passatul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

www.netcarshow.com.aici o puteti vedea mai bine si din spate sau profil.nu e o masina urata,dar asemenea noii fabia necesita ceva timp de acomodare cu designul,uneori putin neinspirat,personal stopurile(parte de pe portbagaj) le gasesc nelalocul lor pe aceasta masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar este o masina reusita, sa speram ca va ramane asa :D si sa aiba un pret mai bun decat passatul.

Slabe sperante mai ales pentru 3.0 TDi, mi-e greu sa cred ca va avea un pret mai mic decat Passat-ul :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Personal cred ca noua tendinta in desingul celor de la skoda se potriveste cel mai bine masinilor din clasa mai mare gen superb sau octavia si mult mai putin fabiei sau roomster-ului. Noua superb chiar arata "superb" avand un aspect agresiv si impunator ceea ce nu se poate spune despre fabia sau roomster care au aceleasi linii. Parere personala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fata aduce a BMW spatele a Alfa Romeo ... masina arata superb !!! precum se si numeste :icon_thumright:

e mult peste la design fata de vw passat

" Skoda a publicat oficial primele fotografii cu noul model Superb, model ce va fi programat pentru lansare la Salonul Auto de la Geneva ce va avea parte intre 6 si 16 martie a acestui an.

Ca platforma are la baza pe cea de Volkswagen Passat ( ultimul model ), astfel modelul de varf al producatorului ceh va renunta la aspectul clasic si invechit de sedan in patru usi in favoarea noului stil promovat de constructorul german , cel de "notchback" in cinci usi.

Concurentii directi ai Skodei Superb vor fi Ford Mondeo, Opel Vectra si Renault Laguna.

Motorizarile disponibile pe Superb vor fi foarte diverse pe benzina si motorina incluzand si motoarele folosite pe VW Golf GT, 1.4TSI de 140 CP si 1.8 TSI de 160CP. "

http://www.automotorclub.com/articole/Skod...08/index-2.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mama lor stilul triplelor este si pe ford si pe audi si pe skoda acum si pe masserati ce naiba au toti cu triplele astea , mie unul imi place chiar ca e ceva gen nava amiral de la skoda latimea da bine cu acle faruri ,

pare o masina de lux gen phaeton

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai inginerul care s-a ocupat de design este acelasi care a dezvoltat si proiectul Phaeton. Deci esti pe-aproape cu comparatia!

Oricum e frumoasa masina si, desi e acelasi stil de spate ca la Mondeo, mi se pare mult mai reusit "fundul" superbei. Mondeo mi se pare de-a dreptul hidos la spate, parca da impresia de neterminat (mai stii, li s-or fi terminat banii de proiectare alora de la Ford cand au ajuns la dosul masinii :) )

Cheers!

Modificat de BLiTZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie spatele imi aduce aminte de precedenta Laguna :) (adica nu cine stie ce)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De acord cu Blitz - Mondeo este superb in fata, oribil in spate, pacat...

Legat de spatele noului Superb - personal as fi preferat o varianta de design un pic mai... barbateasca; dar tot genial ramane designul :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era si timpul pt un nou design, pt ca mie unul Skoda Superb mi se parea un Passat cu sigla Skoda, sau poate o Octavia putin mai mare.

Acum fata seamana putin cu BMW, iar spatele cu Mondeo, asa cum s-a mai zis. E frumoasa masina, dar eu unul parca m-as gandi de 2 ori inainte sa-mi iau un "half breed" (scuzati englezismul, dar a fost primul cuvant care mi-a venit in minte).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Georgik, alea-s poze trucate, manarite. Nu s-au releasat pozele oficiale ale versiunii combi, iar despre coupe... nu cred ca vor avea asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil sa fie trucate pozele respective insa atat noul Superb caut si prototipul de combi sunt in teste in Nevada, USA. Pentru combi, lansarea preconizata este ianuarie 2009.

Aaaa, am uitat sa mai spun (nu stiu daca s-a discutat): noul Superb se va livra si cu tractiune integrala, de asemenea noul combi. Si managerul de produs al noului combi anunta ca vrea sa fie o concurenta pentru marca Volvo (probabil pentru V70, ca la XC70 doar cu pretul sa concureze).

Modificat de BLiTZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ala combi nu are stergator de luneta.... hmm....

Poate o sa-l puna la face-lift ... :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:offtopic: sunt intr-adevar trucate pozele. Masina in general cam asa arata insa arunca o privire la primele 2 poze expuse, cele cu vedere din spate stg/dr. Ia vezi ca la cea cu vedere spate stg masina are 4 usi, iar la cea cu vedere spate dr masina are numai 2. Brusc superbul a devenit un model coupe ;) .....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti.Sincer sa fiu imi place masina(daca asa va arata)dar nu-mi vine sa cred ca cei de la skoda au pegatit versiunile break si coupe pentru masina asta.E nava amiral de la skoda si mi se pare nepotrivit.Ma uit la a8,s-klasse sau phaeton,acestor constructori nu le-a trecut prin cap ideea de break.Oricum,sper sa fie doar niste poze trucate si nu mi-as dori decat sa vedem pe strazi doar berlina.Parerea mea:este net superioara pasatului!Salutari la toti skodistii!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sper ca berlina sa nu fie trucata pt ca mi se pare super

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@claudiu_gl: Superb e in clasa cu A6,Seria 5 sau E-Klasse.Toate aceste masini au si varianta "break".

@Clodius: Nu cumva si Seat-urile noastre sunt "half breed"? :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@claudiu_gl: Superb e in clasa cu A6,Seria 5 sau E-Klasse.Toate aceste masini au si varianta "break".

@Clodius: Nu cumva si Seat-urile noastre sunt "half breed"? :blink:

Salut Costi.Intr-adevar,superb e in clasa cu a6,seria 5 si e,dar ca *nava amiral* de la skoda,mi se pare nepotrivit.Tu ce crezi?Ma bucur ca primul model nu a avut varianta combi,si as vrea o continuitate.Salutare la toti skodistii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!