Jump to content

New Skoda Superb


ARDEI_IUTE
 Share

Postare recomandată

La interior este mult mai spatioasa decat O2, iar plasticul folosit este "mai prietenos". Luminile de la ceasuri sunt albe, iar acele (indicatoarele) sunt rosii.

Ce parere aveti insa despre motorul de 1.9 TDI de 115 CP ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se va descurca decent pe caroseria greuta a Superb-ului. Daca a reusit vechiul 1.9TDI 101CP, sigur poate si cel de 115CP...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oare asta este noul Superb?

fdv190fdcsub10bu9.th.jpgfdv190fe1sup3qz9.th.jpg

fdv190fddsub5el4.th.jpgfdv190fe0sup2vl7.th.jpg fdv190fdesub8qw6.th.jpgfdv190fdfsup1mr4.th.jpg

fdv190fe1sup4yr3.th.jpg

Ce parere aveti?

Mie unul nu mi se pare cine stie ce! Exteriorul este chiar aiurea, bordul parca mai spala ceva di uratenia caroseriei!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai despre pozele astea s-a discutat mai sus. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scuze, n-am verificat bine topicul.... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate mai are cineva ceva poze?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Momentan doar astea au "scapat" din fabrica, poate vor aparea in curand spy-shots cu ea in teste. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interiorul e foarte audi-style (deci foarte reusit ) dar partea din fata (exterior) arata ca la fabia 2 - foarte nereusit , pe exterior cel putin imi aduce aminte de ceva gen KIA,Hyundai.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar aveti idee cand apare? apare la inceputul lui 2008?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer, nici mie nu mi se pare prea reusit spatele. Fata si interiorul ar fi chiar interesante, dar la banii pe care ii vor cere pe Superb II, nu cred ca putem ierta aspectul exterior "incomplet". :)

Totusi, exista si o parte buna in toata afacerea asta: actualul model Superb se va ieftini (asa ar fi frumos). :)

That's just... yummy! :P

Daca un L&K de 150cp cu optionalele pe care mi le-as dori ar scadea de la 28.500 la 25k, cred ca as duce lupta de convingere cu tata pentru un upgrade. :P

Scuze pentru off-topic, dar tare sunt curios: un Superb de 1.8T 150CP benzina este mai sprinten decat o Octy2 1.9TDi de 105cp, ambele cu cutie manuala?

Modificat de adyp2003
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai inca nu cunoastem greutatea noului model Superb ca sa ne putem pronunta, in plus nu cred ca va mai fi oferit acel motor 1.8T cu 150 cai, eventual noua creatie 1.8 TFSi cu 170 cai. :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze, exprimarea mea nu a fost prea clara.

Intrebam in finalul post-ului daca actuala Octy2 de 105cp diesel e mai lenta decat modelul curent de Superb (adica prima generatie) de 150cp benzina. :blink: Ma intereseaza daca stie cineva cat de sprinten e Superb-ul dotat cu acel motor, daca reprizele sunt multumitoare, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Articol in Promotor din luna asta despre noua skoda superb!

skodaeh8.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze, exprimarea mea nu a fost prea clara.

Intrebam in finalul post-ului daca actuala Octy2 de 105cp diesel e mai lenta decat modelul curent de Superb (adica prima generatie) de 150cp benzina. :) Ma intereseaza daca stie cineva cat de sprinten e Superb-ul dotat cu acel motor, daca reprizele sunt multumitoare, etc.

Motorul 1.8T cod AUM are Euro4, deci il gasesti pe Tour Sport si Superb. Este fasnet si o buna baza de plecare pt resoftare...

Motorul 1.8 TFSI va intra pe Octavia 2, poate fi deja comandat, insa pe Skoda are 160CP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

super misto masina asteptam sa apara si poate poate:P

post-9782-1193407020_thumb.jpg

post-9782-1193407030_thumb.jpg

post-9782-1193407041_thumb.jpg

Modificat de Georgik
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa ultimile stiri va fi pe piata in vara urmatoare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta vroiam sa zic si eu... volanul ala arata ca dracu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi place foarte mult fata , botul e SUPERB !

in schimb spatele e ... hidos ;) :ph34r: daca ramane asa ?! (postul #41) , am vazut o gramada de variante pana acum

pe de alta parte varianta combi pare destul de reusita :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa ultimile stiri va fi pe piata in vara urmatoare

Ma indoiesc sincer de asta.

Octavia II a fost prezentata la Geneva in martie 2004, iar in Romania s-a lansat in octombrie, primele masini comandate ajungand abia in noiembrie-decembrie.

Daca se va lansa la Geneva 2008, va ajunge in Ro undeva toamna 2008.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!