Jump to content

New Skoda Superb


ARDEI_IUTE
 Share

Postare recomandată

La sfarsitul anului 2006 urmeaza sa apara noua Skoda Superb . Din informatiile pe care le am va fi un automobil cam cu 10 clase peste actualul Superb si va duce Skoda sa concureze in clasa de lux .Are cineva vreo informatie sau vreo poza spion a acestei masini?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Automotive Electronics
La sfarsitul anului 2006 urmeaza sa apara noua Skoda Superb . Din informatiile pe care le am va fi un automobil cam cu 10 clase peste actualul Superb si va duce Skoda sa concureze in clasa de lux .Are cineva vreo informatie sau vreo poza spion a acestei masini?

Uite aici :Driver: http://vwforum.ro/index.php?act=At...pe=post&id=8046

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm, nu e rea, dar eu as spune ca inca avem de a face cu fake-uri. Imi amintesc cate versiune de Octi2 au tot fost postate inainte de lansare. E adevarat, printre asa zisele poze spion au fost si unele care in final s-au dovedit a fi cu adevarat Octi2...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Visez eu sau se zicea ca Superb nu se va mai produce??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa cum arata masina e clar facuta pe baza unei poze a passatului nou. Daca ma chinui putin cred ca voi gasi si poza oiginala.Oricum stati linistiti, Lehmann nu are aproape niciodata dreptate cu previziunile lui

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

electricu' facea trimitere la acest topic, post #10, unde este linkul catre sursa postata de mine: germancarfans.com.

In rest sunt de acord cu BogMW si cu Stefan007.

Eu semnalasem doar primele Spy Photos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ii multumesc D-lui electricu' pentru poze. Intr-adevar masina este dupa cum ma asteptam - tot ceva asemanator cu Passatul .Se pare insa ca acest nou Superb va beneficia de un marketing mai agresiv si de o imagine proprie mai imbunatatita pentru a anu se mai spune ca este decat un Passat mai lung .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Skoda Superb 2006 Spy Photos :

superb19cl.th.jpg

superb25vp.th.jpg

superb32gz.th.jpg

Pentru mai multe informatii : http://www.germancarfans.com/spyphotos.cfm...oid/6051221.001 , cu toate ca nu se stie mai nimic de motorizari & asa mai departe.

Modificat de DemenTZial
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oribiliciune. Idetitatea e egala cu zero, juri ca e Octavia 2 din toate unghiurile. Iar stalpul ala central zici ca e de la vagonul de tren. Sper sa fie o speculatie si nu realitate.

Edit: de fapt ma gandesc ca s-ar putea sa fie o O2 lungita pentru a testa niste componente noi la trenul de rulare si nu noul model de caroserie.

Modificat de Rodeo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

articolul spune clar: test mule, adica sub aceasta octavia alungita se testeaza noul sasiu pt viitoarea skoda superb

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Stati linistiti ca sigur nu va arata asa Superb-ul :(

Daca imi aduc bine aminte, am vazut mai demult intr-o poza si Passat-ul "mascat" sub o infatisare de Bora. Testeaza partea mecanica, si pentru a nu pune doar niste prelate care sa ascunda putin din formele masinii, prefera sa faca un "monstru" dintr-un model foarte cunoscut, pe care-l mai lungesc putin, si asa, nimeni nu mai e curios, Genial :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Au aparut primele poze oficiale cu Skoda Superb Facelift MY2007

Skoda-Auto

Stiri Auto

Modificat de pacostiro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau aici. Diferente minore la exterior/interior, diferenta majora e motorul 2.0TDI care devine disponibil si pe Superb. Lipsesc in continuare cutia DSG si clima 'bizonica'.

Nu cred ca putem vorbi de clasa lux la Superb, e tot o Octavia 1 ceva mai mare, si costa cat un Passat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu costa cat un passat... (cel putin nu cat ala nou) si e un passat vechi mai mare.. nu o octavie 1 mai mare (desi poti zice ca e o octavie 1 mult mai mare si cu materiale mult mai bune si cu tren de rulare imbunatatit si dotari mai multe) :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu costa cat un passat... (cel putin nu cat ala nou) si e un passat vechi mai mare.. nu o octavie 1 mai mare (desi poti zice ca e o octavie 1 mult mai mare si cu materiale mult mai bune si cu tren de rulare imbunatatit si dotari mai multe) :icon_confused:

Ba da, costa cat un Passat nou. Vorbim de dotari comparabile, nu de Superb Extended vs. Passat Highline. La 27-30k EUR o eventuala diferenta de 1000 EUR intre ele o consider neglijabila.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

spatele e urat. Fata in schimb e asa si-asa. Interiorul Belea.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E o ciudatenie. E caroserie de O2 cu alte faruri si stopuri. Superb nu cred ca va avea niciodata 5 usi :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

phantom21042003

Din fata e faina, din spate urata, sa vedem acum cu ce vine pe ea, interior asa si asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca o sa arate asa...atunci nu prea vad cine o sa cumpere asa ceva. Interiorul este cat de cat atractiv, dar in rest.. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E o ciudatenie. E caroserie de O2 cu alte faruri si stopuri. Superb nu cred ca va avea niciodata 5 usi :vaidecapulmeu:

Din pacate there's a first for everything ! :vaidecapulmeu: Roomster-ul e de vina, el a dat tonul la noua imagine de marca Skoda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ford Mondeo, model din clasa Superb (medie), are atat caroserie cu 4 cat si cu 5 usi. Faptul ca acesta posibila viitoare generatie de Superb are 5 portiere, ar putea insemna ca VAG doreste o delimitare mai clara a modelului fata de Passat. Oricum, Skoda Auto are mari probleme de securitate interna. Dupa parerea mea astfel de poze nu trebuiau sa apara (inca). Asa s-a intamplat si cu Fabia 2, in cazul careia imaginile au aparut mult prea devreme (cu mult inainte de salonul de la Geneva, unde era preconizata prezentarea oficiala).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact la asta ma gandeam si eu... e usor sa iti dai seama cine a fost in atelierul acela si a facut poze... oare a fost sanctionat? :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie in fata imi place.. Spatele ramane de discutat e un fel de Octavia 2 mai futurist :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Saltul (evolutia) fata da modelul actual este evident. Din fata aminteste putin de BMW seria5...iar interiorul de Octavia 2. Din ce stiu, iluminarea bordului este alb cu albastru... :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!