Jump to content

Cum pot conecta incalzirea din scaun de Sprinter in VW LT35 ?


luk
 Share

Postare recomandată

Am schimbat scaunul de la sofer din VW LT35 cu unul de MB Sprinter care are si cablurile de la incalzirea in scaun .

S-ar putea cumva sa montez partea de incalzire din scaunul de Sprinter in VW LT35 ?

Doecamdata am scaunul de Sprinter cu cablu si mufa , de la incalzirea in scaun .

Mi-ar trebui un comutator cu pozitiile de la incalzire , nu ?

Ce altceva mi-ar mai trebui ?

Unde pot vedea exact cum vine conectat cablajul din scaun la instalatia electrica a masinii ? In ELSAWIN pot sa vad ?

Trebuie setat ceva cu VCDS in ECU sau ajunge doar sa conectezi scaunul la instalatia electrica a masinii ?

daca aveti idee cum as putea face asta, v-as ruga sa ma ajutati cu informatii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai intai cauta schema de conectare a scaunului de Sprinter...asta e clar

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat de complicata poate sa fie incalzirea aia in scaun sunt 90% ca un (+) si ( -) rezolva problema eventual releu de temporizare ( prababil pe pe butonul original de comanda ) asta in cazul in care are nevoie ( se supra incalzeste )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi? De asta aici nu ne dam cu parerea. Nu asa functioneaza reglajul incalzirii la vw.

Posteaza an fabricatie si cod motor si iti dau schema din elsa.

Sent from my  using Tapatalk.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma gandeam la modificare de scaune,unele de LT sprinter se potrivesc la noi la t4?alea pe perna?cu sau fara incalzire

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Buna, avand in vedere ca nu sunt multe topic-uri despre LT-uri, postez si eu problema mea cu scaunu aici.

 

Deci nu mai sta spatarul scaunului cu 'perne aer' fix. Nu se mai blocheaza intr-o pozitie dorita. Pe sprinter a facut o data asa si dupa un timp si-a dat drumu. Am bagat degetele peacolo si functionau.

 

Pe LT cu scaunu asta, nu mai stiu ce sa ii fac,sa imi steie spatarul in pozitia dorita. Acum le-am bloct, apasand cu surubelnita  pe dinti ptr a ramane blocat.

 

Aveti o schimba de demontare si din ce ii compus, ce as putea face, idei orice ii bine venit.

Merci si scuze de off topic, da nu am gasit nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!