Jump to content

Vopsea PLASTIDIP


chinto_boss_ro
 Share

Postare recomandată

Am deschis acest topic pentru a dezvalui mai multe informatii despre aceasta vopsea(misterioasa)pentru cei ce nu vor sa duca masina la vopsit sa dea o gramada de bani pe vopsitu masini si mai ales sa treaca de la vopseaua originala la una care sa devalorizeze masina(ptr cei ce vor sa schimbe culoarea masini).stim ca este si folia auto.dar nu prea recomandata ptr drumurile de romania.Eu unul as vrea sa aflu mai multe despre aceasta vopsea(practic) teorii am gasit cu miile pe internet.

"Etanșare, abraziune si rezistente la temperaturi de la -35 ° C la 93 ° C, Plasti DIP cauciuc lichid este acoperire din plastic, care pot fi aplicate într-o. Precis și omogen, chiar pe suprafete curbe și în zonele greu accesibile cu film convențional Este potrivit pentru orice material și orice obiect pe care doriți să protejeze sau pur și simplu infrumuseta.

Aceasta este versiunea cu cea mai mare flexibilitate de aplicare, adăugând solvent dedicat, de asemenea, Plasti Dip lichidă poate fi, de asemenea, folosit mult timp după deschiderea ambalajului. Plasti dip este proiectat să reziste la acizi și baze, săruri, umezeală și frecare, rămânând în același timp flexibil și complet demontabil chiar și în condiții meteorologice extreme (-35 ° la 93 °). De asemenea, este un izolator eficient pentru componentele electrice"

Am gasit pe net acesta vopsea undeva in jurul a 250 de euro 5 litri + 2 de diluant si as vrea tare sa achizitionez aceasta vopsea sa imi vopsesc masina acasa si fara batai de cap,bineinteles masina nu trebuie sa aibe nici un fel de denivelare a caroseriei ca o sa se vada urat.

VOI STITI CEVA DESPRE REZISTENTA ACESTEI VOPSELE?DURABILITATEA EI?SI REZISTENTA LA SPALARE?

eu in urmatoarea saptamana max 2 o sa achizitionez aceasta vopsea si o sa pot reveni cu informatii in plus.bafta la pe youtube. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exceptionala culoarea, am si si eu un bmw seria 5 in oras vopsit din gri in negru mat, insa din pacate nu cunosc prea multe despre aceasta vopsea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut ca in Romania se comercializeaza la pret mult mai mare fata de state, dar aceasta vopsea oare va tine la jeturile de la spalatorii sau la curiozitatea vecinilor de la bloc, dupa cum se vede in video de mai sus se jupoaie ca o folie de pe masina. Am gasit spray la 400ml o sa il incerc pe jantele de iarna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare la plasticele din interior care se cojesc merge aplicat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

calin, da. le cureti de vopseaua veche si aplici plastidip.

pe toata masina nu stiu cat de mult merita. iei o pietricia si de acolo se jupoaie toata la spalatorii sau vreun copil trage de ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate la ei nu e necesar sa treci in talon culoarea.

(daca tot ai editat,mai editeaza odata postul si sterge o cratima)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pacat nu sunt mai multe culori.Prea putine,limitandu-se la rosu,galben,vrede,albastru si (nonculoarea) negru.

Interesant si convingator clipul din postul 6

Modificat de TIBI_84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

kicker sa vii cu poza dupa ce reusesti cu jantele de iarna. Ma bate si pe mine gandul sa le trag un negru mat.

Legat de pret, la ce pret ai gasit sprayul si de unde? Oare daca am lua mai multi nu am lua la un pret mai convenabil?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

rezista vopseaua asta la spalat cu jet-ul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era un clip in care se arata ca DA,rezista.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu astept sa imi ajunga cateva tuburi dinastea de vopsea, problema e ca nu gasesc lacul special, vreau sa imi fac grilele din bara fata negru lucios. Are cineva de vanzare glossifier pt plastidip?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

De unde iei vopseaua? 

La bidon sau spray ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am luat-o de pe okazii, vindea un baiat spray-uri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

era si aici un baiat ce vindea. (90 lei parca)

daca aveti cum sa le aduceti din america iesiti mult mai ieftin...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau un group-buy si luam direct de la sursa, se imparte transportul...

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

90 lei un spray  :lol:  ?

In USA e  8-9$ (~50$ la Home Depot / 6 buc). Ar merge un Group Buy. sau direct de la https://www.dipyourcar.com/

 

L.E: Eu ma gandeam sa fac o masina. 1 spray acopera 0.65 mp. 

prunaionutz: Parca nu mi-as lua la bidon ca nu am cu ce sa o aplic asa.

Modificat de V A L I
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ti-ar trebuii un bidon cred.. ei recomanda 3-4 straturi pt rezultate bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VALI, o aplici cu pistol electric de vopsit. din ce am vazut pe youtube iese f bine.

pistoale gasesti la preturi accesibile si urca in fc de firma (de ex. un Bosch bunicel e 400 lei)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am vopsit masina mea cu plasti dip.si  dupa parerea mea e super ok.

 

eu pe c3 am folosit 10 litri rosu in care am pus 1 litru de negru.

 

apropo poate fi vopsita cu orice tip de pistol HVLP ( high volume low presure) volum mare de vopsea la presiune mica.

 

si mai sunt cateva aspecte care ar trebui luate in considerare. cu tubul de spray e recomandat sa vopsiti jante sau embleme sau suprafete mici. Nu incercati sa vopsiti cu tubul de spray o capota sau o usa fiindca o sa regretati. intrati pe facebook plast yourcar. acolo aveti si paleta de culori si multe alte masini deja vopsite. e chiar ok

post-120638-0-38128900-1367176262_thumb.

post-120638-0-79432000-1367176271_thumb.

Modificat de forceturbo
Eliminat oferta vanzare
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai vopsit o undeva , sau ai vopsit o tu personal , de unde ai luat plasti dip ul? cat te costat toata treaba ?

Modificat de pit90
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A iesit bine, cel putin asa pare in poze.

Care au fost costurile si de unde ai luat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am vopsit-o personal in garaj a iesit super bine  . Mi am cumparat pistol cu 165 euro pentru vopsit . cost total vopsire 275 euro.

Modificat de amicu73
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!